wibako

3CX '92 Wytarte półosie w miejscach gdzie siedzi simmering

3CX '92 Wytarte półosie w miejscach gdzie siedzi simmering

Postprzez TurboDZIK97 » 23 Maj 2023 22:09

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 1992

Witam posiadam JCB 3cx z 1992 roku, w przednim moście mam wytarte półosie krótką i długą w miejscach gdzie siedzi simmering, pewnie leciał olej i brud się przyklejał no i się wytarły półosie, dodaje że to nie ja tak zaniedbałem a poprzedni właściciel, teraz właśnie pytanie jak to naprawić bo opcji jest kilka:
- Założyć nadwymiarowe simmeringi
- W miejscach wytartych zrobić "fazę" np. szlifierką kątową i zalać to płynnym metalem
- dać do przetoczenia tokarzowi (napawać i przetoczyć)
- przetoczyć i założyć w miejscach uszkodzonych tuleje (tej opcji nie znam ale sprzedawca w sklepie mi takie tulejki oferował)
- lub kupić nowe albo używane w dobrym stanie półosie
ta ostatnia opcja wychodzi najdrożej i chciałbym jej uniknąć ponieważ komplet tych półosi to ok. 2200zł, (tak wiem temat zamknie na wieki) ale też zależy mi na tym żeby było to zrobione dobrze żeby nie wracać do tego tematu np. za rok, albo dajcie też swoje dobre sposoby na uszczelnienie tego, dodam że,niby mocno półosie nie są wytarte bo na suwmiarce jest różnica ok. 1mm to i tak orginalny simmering nie daje rady tego zalatać bo muszę dolać, ok. 300ml oleju do zwolnicy co miesiąc, z mostu prawie nie cieknie ale też by przydało się już to naprawić na zapas.

TurboDZIK97
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 23 Wrz 2022 22:00

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Brak


Reklama

simmet

Re: Wytarte półosie w miejscach gdzie siedzi simmering

Postprzez Doktor jcb » 24 Maj 2023 06:09

Napawać przetoczyć. Tylko musisz krzyżak rozbić. Robione wielokrotnie działa. Tylko nie pamiętam jaki wymiar musiał byś z nowej półosi zdjąć. Ja zdejmowałem ze starej w miejscu gdzie nie pracuje uszczelniacz

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej