wibako

Problem z odpaleniem ,rozrusznik nie kręci 4cx

Problem z odpaleniem ,rozrusznik nie kręci 4cx

Postprzez Mirtop » 27 Paź 2023 18:56

Witam,
Problem tego typu,że po przekręceniu stacyjki wszystko ok,kontrolki święcą , ale w momencie przekręcenia kluczykiem Dalej w celu załączenia rozrusznika nie działa rozrusznik.Po wciśnięciu 2-3razy hamulca nożnego wzbudza się rozrusznik.Rozrusznik na krótko działa tylko nie działa poprzez załączenie stacyjki tylko że stacyjki wychodzi prąd na impuls rozrusznika może gdzieś jakaś zwara czy co.Potem wszystko działa jak już odpali.Ma tylko takie czasami tzw figle raz działa raz nie.Może ktoś miał już taki przypadek

Mirtop
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 25 Paź 2023 19:20

Maszyna: JCB 4cx

Firma: Mirtop


Reklama

simmet

Re: Problem z odpaleniem ,rozrusznik nie kręci 4cx

Postprzez Doktor jcb » 27 Paź 2023 20:01

Zmień na początek przekaźniki z rysunkiem stacyjki. Jak ci odpala tylko z wciśniętym hamulcem. I następnym razem opisz co się dzieje mniej haotycznie

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z odpaleniem ,rozrusznik nie kręci 4cx

Postprzez Mirtop » 28 Paź 2023 00:56

Ok.Musze kupić przekaźniki.Ale dzięki.Napisze co i jak po zmianie

Mirtop
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 25 Paź 2023 19:20

Maszyna: JCB 4cx

Firma: Mirtop


Re: Problem z odpaleniem ,rozrusznik nie kręci 4cx

Postprzez Czarkop » 28 Paź 2023 02:08

Mirtop napisał(a):Witam,
...tylko że stacyjki wychodzi prąd na impuls rozrusznika może gdzieś jakaś zwara czy co.


Rozrusznik do działania potrzebuje masę - zasilanie stałe (gruby kabel bezpośrednio z akumulatora) i zasilanie ze stacyjki (15 cieńszy kabelek)

Podłącz żarówkę np. H7 pod ten cienki kabelek i obserwuj czy w momencie kiedy przekręcasz stacyjkę a rozrusznik nie działa czy świeci się ta żarówka.Jeżeli się świeci to problemem nie będzie uszkodzony przekaźnik tylko słabe styki lub sam rozrusznik i nie ma innej opcji.

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Re: Problem z odpaleniem ,rozrusznik nie kręci 4cx

Postprzez BKK » 28 Paź 2023 23:48

Czarkop napisał(a):Rozrusznik do działania potrzebuje masę - zasilanie stałe (gruby kabel bezpośrednio z akumulatora) i zasilanie ze stacyjki (15 cieńszy kabelek)

Podłącz żarówkę np. H7 pod ten cienki kabelek i obserwuj czy w momencie kiedy przekręcasz stacyjkę a rozrusznik nie działa czy świeci się ta żarówka.Jeżeli się świeci to problemem nie będzie uszkodzony przekaźnik tylko słabe styki lub sam rozrusznik i nie ma innej opcji.


Pierwsze i mam nadzieję, że ostatnie czytam, że rozrusznik potrzebuje 15 do pracy. Po jaką cholerę rozrusznikowi stałe zasilanie po stacyjce? Rozrusznik dostaje napięcie na cewkę załączającą, a numer tego zacisku, to 50 - PIĘĆDZIESIĄT.

-- 28 Paź 2023 22:48 --

Jak tak czytam, to wynika, że w maszynie świeci kontrolka alternatora, nie kręci rozrusznik i pewnie ma wiele innych problemów elektrycznych. I coś mi się zdaje, że autor nie do końca ogarnia elektrykę. Więc tutaj nie ma co podcierać du*y szkłem, bo na pewno będzie krwawiło. Trzeba wezwać fachowca, który opanuje problemy. Summa Summarum wyjdzie taniej, pewniej i szybciej.

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Re: Problem z odpaleniem ,rozrusznik nie kręci 4cx

Postprzez Mirtop » 29 Paź 2023 01:33

Witam,
Problem z rozrusznikiem opanowany.Wymieniłem przekaźniki 3 szt. Dzięki Doktor jcb,zostaje mi jeszcze paląca kontrolka od alternatora

Mirtop
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 25 Paź 2023 19:20

Maszyna: JCB 4cx

Firma: Mirtop


Re: Problem z odpaleniem ,rozrusznik nie kręci 4cx

Postprzez Czarkop » 29 Paź 2023 18:41

BKK napisał(a):Pierwsze i mam nadzieję, że ostatnie czytam, że rozrusznik potrzebuje 15 do pracy. Po jaką cholerę rozrusznikowi stałe zasilanie po stacyjce? Rozrusznik dostaje napięcie na cewkę załączającą, a numer tego zacisku, to 50 - PIĘĆDZIESIĄT.


Oczywiście masz rację ,źle napisałem chodzi oczywiście o (50-tkę)

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: RavPL oraz 20 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej