wibako

3CX Super '13 Wymiana oleju hydraulicznego

3CX Super '13 Wymiana oleju hydraulicznego

Postprzez Vostro » 04 Sty 2024 11:56

Witam wszystkich
Jestem nowy w temacie koparko ładowarek, kupiłem 3cx super z 2013 roku. Od handlarza, a on z aukcji gdzieś w Czechach, więc nie wiadomo kiedy i jaki był olej lany. Można dolewać, jak tak to jaki? czy od razu wymienić na nowy? Bo i tak kiedyś będzie trzeba to zrobić. Gdzie znajdę jakaś dobra instrukcje jak to zrobić, bo dtr tak troche skrótowo to przedstawia.
A przy okazji, jest jakaś strona która po wpisaniu numeru Vin pokaże mi jaki model pompy hydraulicznej mam zamontowany?

Pozdrawiam

Vostro
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 03 Sty 2024 18:32

Maszyna: Jcb 3cx super 2013

Firma: Działalność wlasna


Reklama

simmet

Re: 3CX Super '13 Wymiana oleju hydraulicznego

Postprzez Vostro » 05 Sty 2024 10:38

Czy moje pytanie jest z kategorii głupich czy zbyt banalne dla starych forumowiczów ? Zrozumiał bym jak by środek sezonu i brak czasu ale pogoda za oknem aż tak nie zachęca do roboty.

Vostro
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 03 Sty 2024 18:32

Maszyna: Jcb 3cx super 2013

Firma: Działalność wlasna


Re: 3CX Super '13 Wymiana oleju hydraulicznego

Postprzez rudesmen » 05 Sty 2024 18:51

Dosyć indywidualna sprawa wymieniać czy nie. Jeśli planował bym zostawić tą maszynę u siebie na wiele lat to od razu wymieniłbym.

Jaki olej to też kwestia subiektywna a to nie fb gdzie byle kto będzie klepał bzdury bo mu się nudzi.

viewtopic.php?f=12&t=14471

Sprawdź co różni producenci zalecają do Twojej maszyny, posprawdzaj ile to kosztuje i pisz jak będziesz miał wątpliwości jak już sam trochę poszperasz.

Na przyszłość jeszcze zanim założysz nowy temat skorzystaj z wyszukiwarki i sprawdź co już na forum zostało napisane. Nie wiem czy ktoś już opisał tą procedurę dla tej maszyny, musisz sam sprawdzić.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: 3CX Super '13 Wymiana oleju hydraulicznego

Postprzez Vostro » 05 Sty 2024 19:22

Dzięki za nic nie wnoszący do tematu post.
Btw szukałem odpowiedzi na moje pytania, i nie tylko tu. Wiem,że jest mase ludzi którzy nie wiedzą że jest Google, ale akurat mnie to nie dotyczy. A co tej wyszukiwarki olejów, to zauważ, że jest ona z 2011 roku, część już nie działa, a część nic nie pokazuje.

Vostro
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 03 Sty 2024 18:32

Maszyna: Jcb 3cx super 2013

Firma: Działalność wlasna


Re: 3CX Super '13 Wymiana oleju hydraulicznego

Postprzez rudesmen » 08 Sty 2024 11:07

Temat owszem powstał 2011, ale w między czasie przechodził aktualizacje linków. Aktualizacje wyszukiwarek robią ich dostawcy - producenci olei. Sprawdziłem wszystkie linki - tylko jedna wyszukiwarka nie działa, a raczej informuje o: "pracach aktualizacyjnych" akurat pierwszy na liście Orlen :mrgreen:

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej