wibako

3CX '14 ciężko pali, kopci na czarno.

3CX '14 ciężko pali, kopci na czarno.

Postprzez clockens » 25 Lut 2024 08:27

Dzień dobry.

Mam problem w mojej JCB, jest problem z paleniem jak zimny, najczęściej muszę rano podpinać prostownik z rozruchem i tak odpalać.
Chwilowo myślałem że to wina akumulatora, ale kupiłem nie dawno nowy i dalej to samo.
Mniej więcej od zimy się tak dzieje, wymieniłem filtry paliwa powietrza i niestety nic.

Też strasznie zaczeła kopcić (tylko przy jeździe) i tylko mniej więcej przy większych obrotach.

Nie wiem czy jedno z drugim ma coś wspólnego.

Koparka ma 5600 mth, mam ją od nowości.

Da się jakoś sprawdzić kody błędów bez komputera?

Pozdrawiam.

clockens
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 24 Lut 2024 17:54

Maszyna: Jcb3cx

Firma: Gospodarstwo rolne


Reklama

simmet

Re: 3CX '14 ciężko pali, kopci na czarno.

Postprzez rudesmen » 25 Lut 2024 08:33

Cześć

Zakładając nowy wątek zawsze podawaj pełne dane maszyny: model, rok, VIN.
clockens napisał(a):Mam problem w mojej JCB, jest problem z paleniem jak zimny, najczęściej muszę rano podpinać prostownik z rozruchem i tak odpalać.
Chwilowo myślałem że to wina akumulatora, ale kupiłem nie dawno nowy i dalej to samo.

Prostownik jest potrzebny bo kręcisz 10 min, aku pada a maszyna nie odpalona czy jak to dokładnie wygląda?

clockens napisał(a):Też strasznie zaczeła kopcić (tylko przy jeździe) i tylko mniej więcej przy większych obrotach.

Na początek poszukaj nieszczelności w układzie dolotowym miedzy turbiną, a silnikiem.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: 3CX '14 ciężko pali, kopci na czarno.

Postprzez clockens » 09 Mar 2024 17:09

Dzień dobry,

Jeżeli chodzi o Vin do wrzucam tabliczkę całą bo nie wiem który to Vin.

Jeżeli chodzi o palenie to teraz jak nie włączę prostownika z rozruchem to nie ma szans żeby zapalił. Wydaje mi się że objawy się nasilają,

Odnośnie dolotu to ja tam nie widzę żadnej nie szczelności , pewnie będą to albo wtryski albo pompa.

Najlepiej było by to sprawdzić komputerem, nie orientuje się ktoś kto koło Krakowa mógłby to zrobić nie za jakieś kosmiczne pieniądze?

Pytanie mam jeszcze o dpf , czy możliwe że by był zatkany ? Przerobiłem na niej osobiście 4000 mth i nigdy się nie spotkałem żeby było wypalanie , albo jest jakaś metoda żeby je wymusić ?

Pozdrawiam.
Załączniki
Screenshot_2024-02-25-10-04-55-961_com.miui.gallery.jpg
Vin

clockens
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 24 Lut 2024 17:54

Maszyna: Jcb3cx

Firma: Gospodarstwo rolne


Re: 3CX '14 ciężko pali, kopci na czarno.

Postprzez Doktor jcb » 09 Mar 2024 18:56

Wtryski. Ale robić cały układ. W 2014 nie było ani DPF ani adblu w maszynach

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej