wibako

4CX '00 Samo opadanie przedniej łyżki i tylnego ramienia

4CX '00 Samo opadanie przedniej łyżki i tylnego ramienia

Postprzez Jcb 4cx 2000r » 10 Mar 2024 00:29

Witam. Piszę ponieważ mam problem z koparko ladowarka jcb 4cx 2000r na joysticki hydrauliczne przy siedzeniu. Chodzi o przednia łyżkę gdy podniosę ją do góry bez dodania gazu na wolnych obrotach niż się nie dzieje gdy dodam minimalnie gazu samoistnie szybko opada na dół podnosząc przód do góry (opierając się o ziemie) nie dotykając żadnego joysticka nic nie robiąc, druga rzecz przytrafiła się wczoraj przy ruszeniu jednej cewki z tyłu rozdzielacza, podnosząc przednia łyżkę do góry i dodając gazu opuszcza się z prędkością i opada na ziemię a tylne ramie (pierwszy siłownik od konika) nie trzyma i opada pomału na ziemię ponadto gdy przednia łyżkę podniosę do góry dodam gazu to muszę cały czas podnosić ją i kontrolować joystickiem ponieważ samoistnie opuszcza a razem z tym tylne ramie szarpie i próbuje je podnieść gdy jest opuszczone. Proszę o podpowiedź dodam że nic nie było przy żadnym rozdzielaczu grzebane tylko z tyłu zmienione były węże od sekcji pod siebie i po wczorajszym wyciągnięciu jednej cewki koparka zaczęła odwalać nie da się nią nigdzie jechać bo przy dodaniu gazu przednia łyżka opada w dół tak jak mówię i gdy ją kontroluje podnosząc i jada to tylne ramie podnosi sie i szarpie cała koparka problem jest tylko z opuszczaniem się przedniej łyżki i tak jakby wygląda to że gdy jestem obrócony fotelem do przodu i chce manewrować przednia łyżka tylne ramie dalej działa. Proszę o podpowiedź czy coś jest z elektrozaworami, kablami czy coś poważnego z rodzielaczami dodam tylko ze po zgaszeniu koparki gdy łyżka się sama opuści i tylne ramie ma ciężko odpalić bo przy kreceniu jej i próbie odpalenia koparka samoistnie chce ciągle opuszczać przednia łyżkę a tylne ramie podnosić. Proszę o pomoc!!!

Jcb 4cx 2000r
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 Mar 2024 00:20

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Wlasna


Reklama

simmet

Re: Samo opadanie przedniej łyżki i tylnego ramienia

Postprzez Doktor jcb » 10 Mar 2024 07:51

A odmień węże i zobacz czy przestanie

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 4CX '00 Samo opadanie przedniej łyżki i tylnego ramienia

Postprzez elopento » 10 Mar 2024 17:45

A jak tym klawiszem sterowania przód-tył(przy siedzeniu) dasz na neutral to co się dzieje?

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Re: 4CX '00 Samo opadanie przedniej łyżki i tylnego ramienia

Postprzez Mateusz199 » 11 Mar 2024 14:38

może to być problem z elektrozaworami, kablami lub rozdzielaczami hydraulicznymi.

Mateusz199
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 11 Mar 2024 14:36

Maszyna: Yanmar VIO26-6 MS03

Firma: budowlanka


Re: 4CX '00 Samo opadanie przedniej łyżki i tylnego ramienia

Postprzez Jcb 4cx 2000r » 11 Mar 2024 17:41

Dzisiaj sprawdzałem po prawej stronie pod siedzeniem jest czerwony wlacznik wyłączyłem go i włączyłem nic nie dało ponadto przy odpaleniu koparki odrazu zgasła ponieważ chciała sama opuścić przednia łyżkę w dół chociaż już była na dole duże ciśnienie idzie aż rozdzielacz pod kabiną cieknie, nie wiem co mam się jeszcze czepić gdy chciałem podnieść przód do góry to dławiła się i tylne ramie podnosi razem z przednia łyżka tak jakby dwie sekcje na raz były. Proszę o jakieś podpowiedzi czego mogę się jeszcze czepić lub czy ktoś ma fachowca woj.lubelskie.

Jcb 4cx 2000r
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 Mar 2024 00:20

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Wlasna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej