wibako

spalona instalacja elektryczna

spalona instalacja elektryczna

Postprzez rafalagi » 03 Mar 2007 23:18

Witam mam problem z instalacją elektryczną, pojarała sie całkwicie i teraz mam problem.
Potrzebuję pomocy. Chodzi mi o schemat instalacji do kopaczki z silnikiem perkinsa,jeżeli możecie to proszę o pomoc. Pozdrawiam Rafał
Ostatnio edytowany przez rafalagi, 26 Paź 2007 17:38, edytowano w sumie 1 raz

rafalagi
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 03 Mar 2007 23:10
  • Miejscowość: koło

Reklama

simmet

Postprzez dzezmen » 04 Mar 2007 11:39

Po pierwsze 70% koparek spala się poprzez elektrykę dlatego montuje sie wyłącznik masy tak jak ja zostawiając koparke na noc wyłączam mase a podrugie napisz jaka to maszyna dokładnie 3cx lub 4cx lub inny i jaki rok ja ci niepomoge ale komuś bendzie łatwiej i PAMIENTAJCIE O WYłONCZANIU MASZY

Awatar użytkownika
dzezmen
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 05 Lis 2006 17:29
  • Miejscowość: Łeba

Re: JCB

Postprzez mazda323c » 10 Mar 2007 23:27

rafalagi napisał(a):Witam mam problem z instalacją elektryczną, pojarała sie całkwicie i teraz mam problem.
Potrzebuję pomocy. Chodzi mi o schemat instalacji do kopaczki z silnikiem perkinsa,jeżeli możecie to proszę o pomoc. Pozdrawiam Rafał
A moze chcesz ja sprzedac?

mazda323c
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 22 Lut 2006 23:25
  • Miejscowość: koscian

Postprzez broda » 24 Paź 2007 22:09

Witam

Od dziś też mam ten sam problem spaliła mi się instalacja pod kabina w 3CX super 1996 r. i mam problem co dalej. Może ktoś przerabiał coś podobnego, gdzie to można zrobić szybko i jake koszty mnie czekaja.

broda
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 11 Paź 2007 00:42
  • Miejscowość: Osjaków

Postprzez mazda323c » 26 Paź 2007 17:37

broda napisał(a):Witam

Od dziś też mam ten sam problem spaliła mi się instalacja pod kabina w 3CX super 1996 r. i mam problem co dalej. Może ktoś przerabiał coś podobnego, gdzie to można zrobić szybko i jake koszty mnie czekaja.
ja robie sobie JCB 527/58 96r po spaleniu i wizmi ciezko z uzywanymi czesciami a nawe to serwis i koszt!!

mazda323c
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 22 Lut 2006 23:25
  • Miejscowość: koscian

Postprzez rudesmen » 26 Paź 2007 17:45

broda napisał(a):Witam

Od dziś też mam ten sam problem spaliła mi się instalacja pod kabina w 3CX super 1996 r. i mam problem co dalej. Może ktoś przerabiał coś podobnego, gdzie to można zrobić szybko i jake koszty mnie czekaja.


Jeżeli będziesz się za to zabierał sam to mogę załatwić Ci schematy elektryczne.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez Ambrozy » 26 Paź 2007 19:28

Witam.

Przepalona całkowicie instalacja to żaden problem. Wszystkie przewody w JCB są oznaczone numerami. Na 100% trzeba uszkodzoną wiązkę zdemontować. Troszkę jest z tym roboty. Jeśli jest to wiązka silnikowa nie obejdzie się bez odkręcenia całego przodu + chłodnicy. Potrzebujemy przewodów miedzianych o przekrojach 1, 2.5, 4 mm2, koszulki termokurczliwe, lutownicę, cynę + kalafonia. W miejscu przepalenia kable trzeba poodciągać od siebie, wszystkie przepalone i z uszkodzoną izolacją wycinamy, dosztukujemy nowe, w miejscu lutowania zakładamy koszulki termokurczliwe. Całość izolujemy, nie polecam taśm PCV, wiązka stanie się dość twarda polecam to: oplot poliestrowy typu Helagaine . Najczęściej przepalają sie wiązki w 3CX pod kabiną na zgięci wiązki z prawej czy to z lewej strony w okolicach poduszek kabiny. Wprawnemu elektrykowi powinno to w zależności od wielkości uszkodzenia zająć od 3 do 5 godzin. Osobiście pewnie już z 20 takich usterek naprawiałem.

Pzdr. Ambroży

Awatar użytkownika
Ambrozy
Operator

  • Posty: 253
  • Rejestracja: 11 Mar 2007 17:37
  • Miejscowość: google
  • Pochwały: 17

Postprzez broda » 27 Paź 2007 08:56

Ciekawe jest to że nic nie wskazywało że sie coś dzieje, z instalacja nie było problemów wszystko działało jak trzeba nigdzie nie było widac sladów grzebania czy naprawiania. Maszyna już kończyła prace i nagle bum ogień na wysokość kabiny z pod prawgo błotnika. Przepaliły się elastyczne przewody hamulcowe, powrotny przewód paliwowy no i wiazka przy wtyczkach pod kabiną cała zjarana tylko druty widać. Koszt nowej wiazki 5700 netto, w poniedziałek przyjedzie serwis i zrobi ogledziny i bedziemy mysleć co dalej. Za wszelakie schematy, pomoc i kontakty do ludzi którzy to przerabiali z góry dziekuje broda@wsinf.edu.pl

[ Dodano: Pon Paź 29, 2007 5:03 pm ]
Mechanior z JCB był i nic konkretnego nie powiedział poza tym że marzy im się 20.000 pln bo blok sterujący na skrzyni Powerschift może być do wymiany. Za 2 dni mają przysłać oferte naprawy, ale widze że skure zedrą i bedą grzebać kto wie ile.

Tak więc moja prośba o schematy do 3CX Super 1996 r. i kontakty do ludzi którzy to przerabiali.
VIN SLP3CXFSTE0449455
NR SILNIKA ABS0542U7823558
NR SKRZYNI 445/373/5/03700
NUMER SERYJNY 0449455

[ Dodano: Pon Paź 29, 2007 5:04 pm ]
broda@wsinf.edu.pl

[ Dodano: Pon Lis 05, 2007 6:45 pm ]
Szczęśliw koniec dziś nastał, maszyna obudziła się i wszystko cyka jak w szwajcarskim zegarku. Serdeczne podziekowania wszystkim, przywracacie wiare w ludzi. :D :D :D

broda
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 11 Paź 2007 00:42
  • Miejscowość: Osjaków

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej