wibako

Kontrolka ciśnienia oleju przekładniowego 3CX Super '05

Kontrolka ciśnienia oleju przekładniowego 3CX Super '05

Postprzez Gonzalez » 01 Wrz 2009 14:47

Witam. Dzisiaj zapaliła mi się kontrolka od ciśnienia oleju przekładniowego, moje pytanie brzmi, czy możne być to spowodowane niskim stanem oleju ( stan lekko ponad górną kreskę na bagnecie), czy może czymś innym?? W tamtym tygodniu było jeżdżone całymi dniami i nic się nie działo, a dziś podczas typowy robót ziemnych się zapaliło... Przy okazji zapytam jaki tam olej konkretnie się leje( od nowości raczej był nie ruszany). Z góry dziękje za pomoc, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Gonzalez
Pomocnik operatora


Reklama

simmet

Postprzez excavar » 01 Wrz 2009 14:53

Może to być spowodowane brakiem wystarczającej ilośc oileju w skrzyni lub uszkodzeniu uległ czujnik.
jeżeli ciśnienie jest o.k to tylko te dwie opcjie wchodza w gre.
http://kopaczka.pl/viewtopic.php?t=6668

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez Gonzalez » 01 Wrz 2009 15:12

Stan oleju na pewno odpada, bo właśnie dolałem na stan i kontrolka dalej się świeci... Nie mam czym pomiaru dokonać, ale nie wieże że po 2000 mth nie ma ciśnienia... Na starej mam ponad 27000 mth i wszystko śmiga, więc mam nadzieje, że to możne jednak ten czujnik...

Awatar użytkownika
Gonzalez
Pomocnik operatora


Postprzez excavar » 01 Wrz 2009 19:47

Czujnik oleju masz na bloku zaworowym z cewkami.

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Re: Kontrolka ciśnienia oleju przekładniowego 3CX Super '05

Postprzez Jarewa » 01 Wrz 2009 22:34

Gonzalez napisał(a): Przy okazji zapytam jaki tam olej konkretnie się leje( od nowości raczej był nie ruszany). Z góry dziękje za pomoc, pozdrawiam.


No to gratuluje głupoty. Chyba ze maszyna tylko stała i od ponad 4lat zrobiła tylko tysiac mth.

Znając te czujniki rzadko sie uszkadzaja w drugą strone jak już to by wogóle sie nie swieciła wpadł paproch miedzy styki albo coś podobnego i brak przepływu prądu.

Nic nie mówisz czy maszyna jedzie czy stoi czy opadły troche z siły jazda? Ja bym obstawiał za zapchanym filtrem albo złym stanem olejeu a i też pompa mogła siąść. Ale znajac zycie obstawiam ostatnie. Chociasz szklana kóla mi pekła a z fusów nie wróże :wink:

Ale bez pomiaru cisnienia to można tylko gdybac.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2803
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez excavar » 02 Wrz 2009 21:08

Gonzales i jak z twoją maszyną? Wina czujnika?

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez TOMPOL » 03 Wrz 2009 11:00

Witam.
Polecam wymianę oleju i filtra zwłaszcza ,że wymiana filtra jest zalecana co 500 mth a oleju co 1000 . Najlepiej zmierzyć ciśnienie na skrzyni. Jeżeli do wymian podchodzi się z awersją to zapchane może być również sito ssawne. Najlepiej zmierzyc ciśnienie na skrzyni ale i awarie czujników się zdarzają. Jeżeli maszyna nie traci mocy na kołach to jest nadzieja że to tylko czujnik. Osobiscie miałem taki przypadek w maszynie 3CX z 2003r. z tym że była serwisowana regularnie. Po wymianie czujnika (marzec 2009) jest o.k.
Jeżeli chodzi o interwały obsługi to nie ma znaczenia ile mth zrobiła maszyna. w DTR jest to opisane :
500mth lub co 6 m-cy
1000mth lub co roku .. itd

TOMPOL
Młodszy operator

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 23 Cze 2009 10:22
  • Miejscowość: Lublin
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB TAKEUCHI BOMAG

Firma: Tompol Maszyny Budowlane


Postprzez Gonzalez » 05 Wrz 2009 19:03

Wymieniłem czujnik (przy okazji filtr) i wszystko jak w zegarku :mrgreen:
Excavar, dzięx za dobrą diagnozę ;]

Awatar użytkownika
Gonzalez
Pomocnik operatora


Kontrolka ciśnienia oleju przekładniowego 3CX Super '05

Postprzez aparatc » 01 Lis 2021 11:18

To teraz nie zapomnij regularnie wymieniać olej i filtry.

aparatc
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 01 Lis 2021 11:12

Maszyna: Brak

Firma: Brak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej