wibako

3cx 2004 pływająca łyza nie działa

Postprzez mechanior » 09 Mar 2010 01:04

Łukaszenkolbn napisał(a):gdzies na Youtube widziałem filmik pokazowy jcb własnie z pokazaną amortyzacją łyżki pod ciezarem własnie z pełną urobku wiec chyba jeżeli jcb pokazuje film zeby używac to też z łyzka pod obciażeniem wiec chyba do tego słuzy i do tego jest przystosowane


czytaj instrukcję obsługi maszyny... YOU TUBE nie jest miarodajne, tam ludzie skaczą z wysokości 25m na beton i przeżywają.... próbowałeś już ?

Jarewa napisał(a):Apropo tematu tak sam gaz nie mógł wylecieć musi być nieszczelność układu. I ponowne nabicie może być krótko trwałe.


dokładnie ! nie wiem czy JCB sprzedaje oryginalny pakiet uszczelnień, ale na pewno po zdemontowaniu amortyzatora uda się go dorobić, samo ponowne nabicie gazem może nie wystarczyć, warto sprawdzić działanie cewek i czujników ciśnienia powiązanych z układem

zibi75x napisał(a):Bardziej chodzi o to żeby nie nabierać urobku z załączonym SRS ,a jak już nabierzesz i jedziesz dalej to możesz załączyć to cudo ...


ciśnienie w amortyzatorze jest dobrane do masy przedniej łyżki, jeśli łyżka jest zbyt ciężka (z ładunkiem) tłok amortyzatora "dobija" do końca i z układu SRS zostaje tylko paląca się kontrolka i wciśnięty przycisk, większość producentów maszyn podaje maksymalny ładunek na łyżce (100-200 kg) lub wręcz zabrania używania amortyzacji z jakimkolwiek ładunkiem
czytajcie instrukcje !!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

Postprzez andrzejek426 » 09 Mar 2010 01:19

mechanior, mam problem zzaworami w jcb 3cx

[ Dodano: Wto Mar 09, 2010 12:30 am ]
[ mam problem z zaworami w jcb 3cx zmieniłem siłowniki od zamykania łyżki i teraz sie o twiera bo przedtem były na przewodach małe kostki z zaworami co zrobic by działało nie bardzo wiem jak odczytywac wiadomosci dlatego podaje tel 513923604 oddzwonie prosze o pomoc

andrzejek426
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 12 Paź 2009 16:36
  • Miejscowość: Chojnice

Postprzez mechanior » 09 Mar 2010 08:35

skieruj pytanie do Excavara, to on jest specem od JCB, ja zajmuje się głównie CATem gdzie takich zaworów nie ma, te kostki to jak mniemam zawory zwrotne lub zamki, aby działało trzeba założyć takie na linii (przewodach) siłowników
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez Jarewa » 09 Mar 2010 17:19

mechanior napisał(a):
Łukaszenkolbn napisał(a):gdzies na Youtube widziałem filmik pokazowy jcb własnie z pokazaną amortyzacją łyżki pod ciezarem własnie z pełną urobku wiec chyba jeżeli jcb pokazuje film zeby używac to też z łyzka pod obciażeniem wiec chyba do tego słuzy i do tego jest przystosowane


czytaj instrukcję obsługi maszyny... YOU TUBE nie jest miarodajne, tam ludzie skaczą z wysokości 25m na beton i przeżywają.... próbowałeś już ?



No to jak czytamy instrukcje to czytamy. W JCB instrukcji jest napisane że SRS służy nie do amortyzacji podczas przejazdów. A do prac by nie wysypywać (gubić) urobku. Czyli z pełna łycha.

Odpukać w niemalowane u mnie w 6letniej działa tak samo jak za nowej. I ciagle pod cięzarem (do1,8t)

Tylko serwisant mówił żeby uważać bo są przypadki gdzie akumulatory SRS wystrzela (rozrywa).

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez mechanior » 10 Mar 2010 00:37

no to jak ma działać pod obciążeniem 1.8 T to ja nie mam pytań i kłaniam się przed technologią JCB, gdyż te założenia kłócą się z moim pojęciem na temat układu stabilizacji, który wg mojej wiedzy (CAT :faja:) ma służyć jedynie do amortyzacji nerwowych ruchów maszyny na wertepach podczas szybkiej jazdy z pustą łyżką... technicznie to samo a założenia diametralnie inne, nie dziwię się iż w JCB wybuchają amortyzatory azotowe bo muszą znosić ekstremalne obciążenia pod masą urobku na łyżce...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez serwisant » 10 Mar 2010 08:26

Tylko serwisant mówił żeby uważać bo są przypadki gdzie akumulatory SRS wystrzela (rozrywa).


Witam nie przypominam sobie takiego przypadku, żeby akumulator "wystrzelił"!!!!?? Nie pamietam tez ,abym pisał cos takiego.
Pisałem jedynie ze ulegaja uszkodzeniu.
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


3cx super z angli a 3cx super z łotwy

Postprzez marszcz » 10 Mar 2010 08:51

koledzy mam pytanie mam już jedną maszynę sprowadzoną z angli teraz chcę kupić drugą ale sprowadzoną z łotwy wczoraj byłem oglądać wsiadłem do niej a tu niespodzianka sterowanie tylnej łyżki ma całkiem inne ustawienia niż moja maszyna(oczywiście obie 3cx super) czy może ktoś się z tym spotkał i czy da się to przerobić na tę wersję którą mam z angli za podpowiedzi z góry dziękuję.

marszcz
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 28 Sty 2010 20:38
  • Miejscowość: górzno

Re: 3cx super z angli a 3cx super z łotwy

Postprzez bartifeeli » 10 Mar 2010 10:33

marszcz napisał(a):koledzy mam pytanie mam już jedną maszynę sprowadzoną z angli teraz chcę kupić drugą ale sprowadzoną z łotwy wczoraj byłem oglądać wsiadłem do niej a tu niespodzianka sterowanie tylnej łyżki ma całkiem inne ustawienia niż moja maszyna(oczywiście obie 3cx super) czy może ktoś się z tym spotkał i czy da się to przerobić na tę wersję którą mam z angli za podpowiedzi z góry dziękuję.


Sprecyzuj pytanie. Co znaczy "sterowanie łyżki ma całkiem inne"??

Jezeli ma dźwignie pracujące w płaszczyźnie + a nie x jak seryjnie w JCB, to można to przełożyc bez wiekszych problemów. Poszukaj, bo jest juz na forum pewnie nie raz opisane (zmiana z x na + lub odwrotnie).
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez maxi127 » 10 Mar 2010 15:40

wracając do tematu czy wie moze ktos jakie powinno byc cisnienie azotu w tej tubie co odpowiada za to ze łyzka pływa??

maxi127
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 26 Paź 2008 19:08
  • Miejscowość: podlaskie

Postprzez Jarewa » 10 Mar 2010 16:31

serwisant napisał(a):
Tylko serwisant mówił żeby uważać bo są przypadki gdzie akumulatory SRS wystrzela (rozrywa).


Witam nie przypominam sobie takiego przypadku, żeby akumulator "wystrzelił"!!!!?? Nie pamietam tez ,abym pisał cos takiego.
Pisałem jedynie ze ulegaja uszkodzeniu.


To sory kolego ale nie chodzi mi o Ciebie lecz o serwisanta JCB z intelahdera.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez maxi127 » 10 Mar 2010 17:00

maxi127 napisał(a):wracając do tematu czy wie moze ktos jakie powinno byc cisnienie azotu w tej tubie co odpowiada za to ze łyzka pływa??

maxi127
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 26 Paź 2008 19:08
  • Miejscowość: podlaskie

Postprzez mechanior » 10 Mar 2010 23:46

bartifeeli napisał(a):Sprecyzuj pytanie. Co znaczy "sterowanie łyżki ma całkiem inne"??


chodzi o zamianę funkcji ISO/DIN, maszyna ma zamienione 2 funkcje między drążkami
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: 3cx 2004 pływająca łyza nie działa

Postprzez samael76 » 16 Kwi 2022 15:02

Odświeżę temat wymieniłem akumulator bo na starym po załączeniu łyżka opadała na sam dół lecz wymiana nic nie dał nadal łyzka opada aż dotyka asfaltu co jest nie tak ..???

samael76
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 07 Lip 2018 17:51
  • Miejscowość: Trzebiatów

Maszyna: JCB 4CX

Firma: ROM-KOP


Re: 3cx 2004 pływająca łyza nie działa

Postprzez gruszon18 » 16 Kwi 2022 15:57

A nabity jest chociaż ten nowy akumulator?

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: 3cx 2004 pływająca łyza nie działa

Postprzez Hipo » 17 Kwi 2022 12:36

Nowe akumulatory srs do jcb ą napełnione gazem.

Łyżka opada szybko? tylko na załączonym srs? możliwe że w którymś siłowniku jest wewnetrzny przeciek i to powoduje opadanie łyżki.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Re: 3cx 2004 pływająca łyza nie działa

Postprzez Doktor jcb » 17 Kwi 2022 14:24

Bo może masz zamienione przewody na kości srs. Strona pod tłokowa ma po aktywacji trafiać na akumulator a strona nadtlokowa na zbiornik.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3cx 2004 pływająca łyza nie działa

Postprzez samael76 » 19 Kwi 2022 14:32

gruszon18 napisał(a):A nabity jest chociaż ten nowy akumulator?

Tak nabity jest gaem na 100 %

-- 19 Kwi 2022 13:30 --

Hipo napisał(a):Nowe akumulatory srs do jcb ą napełnione gazem.

Łyżka opada szybko? tylko na załączonym srs? możliwe że w którymś siłowniku jest wewnętrzny przeciek i to powoduje opadanie łyżki.

Jak podniosę łyżkę nawet z urobkiem to leciutko opadnie ale na nie załączonym srs .Na włączonym to tak z metr na 30 sekund i jest na dole

-- 19 Kwi 2022 13:32 --

Doktor jcb napisał(a):Bo może masz zamienione przewody na kości srs. Strona pod tłokowa ma po aktywacji trafiać na akumulator a strona nadtlokowa na zbiornik.

Mówisz o tych 2 cewkach co są nad akumulatorem ?? sprawdzałem no nie ma możliwości przełożyć wtyczek bo w jednej jest krótszy kabelek ..

samael76
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 07 Lip 2018 17:51
  • Miejscowość: Trzebiatów

Maszyna: JCB 4CX

Firma: ROM-KOP


Re: 3cx 2004 pływająca łyza nie działa

Postprzez Doktor jcb » 19 Kwi 2022 22:14

Podnieś maszynę na łyżce przedniej lekko i włącz srs maszyna ma opaść na koła natychmiast. Jak podniesiesz lyzkevw górę i włączysz ma delikatnie opaść lub pójść w górę a potem ma się bujać. Jeśli nie opada na wyłączonym to siłowniki są ok jeśli opada na włączonym to coś jest w kości srs. Zamienione przewody myślałem o hydraulice nie elektryce bo tam na obu kostkach jest prąd po włączeniu. Może masz elektrozawory nieszczelne albo kość pęknięta w środku.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3cx 2004 pływająca łyza nie działa

Postprzez Hipo » 01 Maj 2022 19:51

Obstawiam na podstawie objawów że przepuszcza któryś pakiet w siłowniku.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Re: 3cx 2004 pływająca łyza nie działa

Postprzez Doktor jcb » 02 Maj 2022 07:21

I na wyłączonym srs nie opada? Hmm magic.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej