wibako

problem z hydrauliką

Moderator: mechanior

problem z hydrauliką

Postprzez hyziu » 27 Maj 2007 13:22

Witam. Mam problem z hydraulikom w cat 428C mianowicie gdy rozgrzeje sie olej pełną przednia lyzke podniesie do polowy a jezeli polacze 2 funkcje na raz np podnoszenie i domykanie lyzki mimo jest zamknieta smiga do gory spokojnie. Mysle ze pompa to nie ale zastanawiam sie czy to nie czasami rozdzielacz przedni moze przepuszczac miedzy sekcjami. Czy ktos spotkal sie z takim przypadkiem a moze ktos wie co moze byc to prosze o podpowiedz

hyziu
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 27 Maj 2007 13:05
  • Miejscowość: Wielkopolska

Reklama

simmet

Postprzez Joseph » 07 Cze 2007 19:43

Miałem dokładnie ten sam problem !!!!! Serwis do którego oddają maszyny w mojej firmie , pół roku eksperymentował , to regenerowali rozdzielacz , to pompę ....i tak w kółko macieju . A ja jako "złośliwy" operator za każdym razem po rozgrzaniu maszyny stwierdzałem to samo - gówno zrobiliście !!! Scągneli w końcu serwis z Bergera i on po demontażu pompy stwierdził że uszkodzone (czytaj - wyeksploatowane) są takie dwa suwaczki w pompie które pracują niezaleznie od siebie. I tu cud .... Oddali pompę do regeneracji i chromowania tychże suwaczków i problem zniknął tak szybko jak się pojawił !!!! Nie baw się wcale w demontaż rozdzielacza tylko wyjmuj pompę , i do regeneracji ... w mojej (juz teraz starej :D )maszynie działa już od ponad roku bez żadnego kłopotu ta pompa po naprawie i odpukać jest dobrze....
Pozdrawiam .
PS: Soorki za troszkę laickie określenie "suwaczki" ale to jedyne które przyszło mi do głowy....

Joseph
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 26 Kwi 2007 19:55
  • Miejscowość: Sieć ....

Postprzez filipdz » 01 Lip 2007 08:56

Witam, posiadam koparke CASE 1288 . Mam ten sam problem - mianowicie gdy podnosze maszt to zacina się w połowie lecz gdy zapodam drugą funkcje to masz odblokowuje się i idzie dalej do góry. Mechanicy z CASE mówią że na 90% to rozdzielacz. Obiło mi się różnież o uszy że może być to pompa - chodzi o pompe główną?? i czy w pompie są jakieś suwaki ?????

filipdz
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 01 Lip 2007 08:49
  • Miejscowość: wawa

Postprzez SERVICEBOOK » 06 Lip 2007 15:29

Kliknij na fotkę aby powiększyć...
Mam nadzieję, że pomoże... Jeżeli nie trafiłem z nr seryjnym - daj znać, opublikuję odpowiednią stronę katalogu...

[center]Image [/center]

P.S. Jeżeli chodzi o rozdzielacz... będzie trudniej :) w katalogu jest ich tyle, że nie wiem od którego zacząć...

Pozdrawiam!
Sławek

SERVICEBOOK
Operator

  • Posty: 361
  • Rejestracja: 17 Kwi 2007 17:38
  • Miejscowość: Chojnów

Postprzez Joseph » 06 Lip 2007 18:09

filipdz napisał(a):Witam, posiadam koparke CASE 1288 . Mam ten sam problem - mianowicie gdy podnosze maszt to zacina się w połowie lecz gdy zapodam drugą funkcje to masz odblokowuje się i idzie dalej do góry. Mechanicy z CASE mówią że na 90% to rozdzielacz. Obiło mi się różnież o uszy że może być to pompa - chodzi o pompe główną?? i czy w pompie są jakieś suwaki ?????

Jak dla mnie to okreslenie "suwaki" jest na tyle obrazowe że kto chce , wie o co chodzi ....
inne okreslenie to sterownik pompy , czyli dwa elementy chromowane długości około 5 centymetrów pracujące w pompie Rozdzielacz regenerowali kilka razy,bo objawy j/w....
a mechanik z B-M stwierdził iż te 2 elementy sa zuzyte i nalezy je wymienić Nasi mechanicy je zregenerowali , zamontowali , i Cat jest jak nowy !!! I tyle ....
Acha , jeszcze jedno - nie pisałem o CASE 1288 , a tylko o Cat 428C ......

Joseph
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 26 Kwi 2007 19:55
  • Miejscowość: Sieć ....

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej