wibako

Zestawienie: oleje i filtry do koparko-ładowarek CAT

Moderator: mechanior

Re: Zestawienie: oleje i filtry do koparko-ładowarek CAT

Postprzez digidy » 01 Paź 2015 22:10

Koledzy powiedzcie, czy oleje hydrauliczne z tą samą normą są mieszalne? Miałem przykry przypadek w swojej 432D(1), jeden malutki wężyk z tyłu biegnący chyba do zamka hydraulicznego tylnej łyżki (taka kostka przy siłowniku od ramienia to zamek konieczny żeby maszyna działała jak dźwig i w razie pęknięcia węża ramię nie opadło???) Wykręciłem wąż w nocy i podstawiłem bańkę 5l żeby do niej olej sobie leciał a rano okazało się, że ok 10litrów oleju poszło na ziemię mimo, że w nocy podłożył mi brat jeszcze bańkę 6litrową... Olej wymieniany przy przebiegu 2.400h, teraz mam 3.100h i aż łezka mi się w oku kręciła gdy musiałem go spuszczać i zalewać FUCHSEM TITAN UTTO TO-4 SAE 10 od kolegi mechaniora... Maszynę kupiłem z przebiegiem 2500h i 100h wcześniej robiony był pełen serwis CATa z oryginalnymi olejami i filtrami Catowskimi. Do hydrauliki zalewany był niby Advanced i tutaj pytanie pewnie głównie do kolegi mechaniora: czy CAT HYDO 10 ADVANCED można też lać do maszyny D(1)? Bo mi taki niby zalali a gdzieś czytałem, że on zalecany jest do maszyny E... On ma taki typowo czerwony kolor??? Bo mój taki był... Spuściłem go w całości i jest czyściutki oraz przezroczysty, żadnych mętów itp. Czy po oleju po 2-3.000h można poznać zmęczenie, typu brak przezroczystości czy konsystencja inna jak się weźmie na palec? Zmieniłem od razu filtr i ten olej i tak się zastanawiałem czy mogłem dolać FUCHSa TO-4 czy innego oleju TO-4 do tego mojego HYDO 10 ADVANCED czyli czy mogę mieszać wszystkie oleje z normą TO-4 i to nawet z CAT HYDO Advanced? Nie byłem pewien więc nie dolewałem, po prostu spuściłem mój i zalałem odpowiednik HYDO 10.

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Reklama

simmet

Zestawienie: oleje i filtry do koparko-ładowarek CAT

Postprzez mechanior » 02 Paź 2015 00:03

mechanior napisał(a):CAT HYDO 10 ADVANCED: na razie brak zamiennika
jest to olej o przedłużonej żywotności w stosunku do CAT HYDO 10 (wymiana co 3000 zamiast co 2000 mth) ale odpowiednik FUCHSa (UTTO TO4 SAE10) jest mieszalny, warunkiem stosowania jest ograniczenie przebiegu między wymianami do 2000 mth co i tak się opłaca biorąc pod uwagę prawie 100% różnicę w cenie


Czytasz? Na forum naprawdę napisane już zostało prawie wszystko zwłaszcza o olejach.... i to 10 postów wcześniej niż twoje pytanie, pisząc w jakimkolwiek temacie wypadało by się z nim zapoznać...

Olej HYDO 10 i HYDO 10 ADVANCED CATa NIE SĄ CZERWONE co też pisałem... to barwnik w zbiorniku, jak lałeś olej HYDO to chyba widziałeś kolor?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Zestawienie: oleje i filtry do koparko-ładowarek CAT

Postprzez digidy » 02 Paź 2015 17:37

Czytam czytam, dość dokładnie staram się... ja zalewałem zwykły zamiennik HYDO 10 i on nie był czerwony, sądziłem, że mój zalany wcześniej jest czerwony bo niby zalali mi HYDO 10 ADVANCED - ja go nie nalewałem tylko serwisanci i nie było mnie przy tym bo maszyna nie była wtedy jeszcze moja (po prostu nie widziałem tego postu, gdzie pisałeś, że on ma zwykła barwę). Nie wiedziałem nic o żadnym barwniku w zbiorniku oleju hydraulicznego od którego olej zmienia kolor, ja zalałem tylko około 40 litrów oleju i na tym koniec. Zdanie swoje, które zacytowałeś powyżej zrozumiałem w ten sposób, że FUCHS jest mieszalny z innymi olejami TO-4 w tym z HYDO 10, ale nie z HYDO 10 ADVANCED. Gdybym wiedział, że FUCHS jest mieszalny z HYDO 10 ADVANCED to zrobiłbym 10litrową dolewkę a nie spuszczał cały olej hydrauliczny. Nie wiem jakie masz uprawnienia, jeśli duże to usuń ten i poprzedni post żeby nie było tutaj śmieci niepotrzebnych:-).

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Zestawienie: oleje i filtry do koparko-ładowarek CAT

Postprzez mechanior » 05 Paź 2015 12:52

No to trzeba było zapytać przed wymianą, nawet telefonicznie, na pewno bym ci udzielił konkretnej odpowiedzi....
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Zestawienie: oleje i filtry do koparko-ładowarek CAT

Postprzez R » 09 Mar 2017 19:18

Czy jest możliwość o uzupełnienie filtrów do serii F , wiem, że tam są wkłady a nie puszki i chyba w F1 i F2 nie są wszystkie identyczne ?

Awatar użytkownika
R
Młodszy operator

  • Posty: 123
  • Rejestracja: 17 Kwi 2010 11:01
  • Miejscowość: Mazury
  • Pochwały: 3

Maszyna: CAT 432E '10

Firma: PPH


Zestawienie: oleje i filtry do koparko-ładowarek CAT

Postprzez mechanior » 09 Mar 2017 23:18

Jest trochę zamieszania z zestawami bo jeszcze nie mam tych maszyn w ciągłej obsłudze i nie weryfikowałem a źródła podają różne dziwne konfiguracje, za jakiś czas się zrobi.
Komplety są dostępne w naszym sklepie internetowym jednak ze względu na wyłudzenia informacji (inne sklepy i serwisy kopiują zestawy i umieszczają na własnych stronach, również te które opracowałem w tym temacie dla starszych maszyn) niestety nie udostępniamy numerów katalogowych ani zamienników na stronie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Zestawienie: oleje i filtry do koparko-ładowarek CAT

Postprzez rafał15151994 » 26 Sty 2020 11:35

Mechanior . zastanawiam sie czy doradzisz jakie stosować zamienniki filtrów (marka) do f i f2 . na początku jest mowa o marce FLEETGUARD, a czy znasz takie zamienniki jak DONALDSON i CVA co one są warte w porównaniu do siebie . cena w stosunku do orginału to jest kosmos

rafał15151994
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 04 Kwi 2019 19:58

Maszyna: Cat 432f2

Firma: bez nazwy


Re: Zestawienie: oleje i filtry do koparko-ładowarek CAT

Postprzez scania- » 23 Sty 2021 22:26

Witam
Olej do skrzynia + most tył
428C

Olej SAE10W30 i SAE30 czy oba te oleje mogę mieszać ze sobą??

Hydraulika: SAE10 i 10W30 czy mogę oba te oleje mieszać ??

scania-
Pomocnik operatora

  • Posty: 57
  • Rejestracja: 22 Mar 2011 12:20

Maszyna: Caterpillar 428 C


Re: Zestawienie: oleje i filtry do koparko-ładowarek CAT

Postprzez Adam Wolski » 02 Lut 2022 14:25

Witam, nie znalazłem podobnych tematów podczas przeszukiwania forum.
Potrzebuję pomocy przy właściwej diagnozie problemów z silnikiem CAT (Perkins) CAT 4.4 3054C DIT.

Zapytanie w innym wątku (Przesiewacze) nie przyniosło żadnej odpowiedzi, dlatego też tutaj.

1. Wiórki w odstojniku filtra paliwa. Pojawiły się po wymianie filtrów (pierwszy raz je zobaczyłem). Teraz, sprawdzam odstojnik co tydzień. Wciąż są, ale mniej. Przypuszczam, że ot pompa (Perkins 9520A402G), aczkolwiek nie mam jak tego zdiagnozować. Co poradzicie w tym przypadku. Monitorować czy wymienić/zregenerować pompę? jeżeli tak to gdzie to można zrobić dobrze i rozsądnie cenowo? Silnik ma moc, pracuje płynnie, nie faluje, odpala bezproblemowo na mrozie. Przebieg 12 tys/h.

2. Wycieki z odmy pokrywy zaworów. Jest tam podpięty wężyk z którego od czasu do czasu psiknie/skapnie olejem. Czasami nawet 100ml lub więcej na zmianę. Czy ktoś miał podobny problem?

Z góry dziękuję za merytoryczne podpowiedzi bardziej doświadczonych forumowiczów.
Pozdrawiam serdecznie.
Adam Wolski

Adam Wolski
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 Sty 2022 13:30

Maszyna: McCloskey S130 z Perkins (CAT) 3054C DIT

Firma: none


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej