wibako

Użytkownicy CAT 432 F

Moderator: mechanior

Użytkownicy CAT 432 F

Postprzez azazel78 » 10 Lut 2016 01:39

Przeczytajcie moje posty od początku cały czas mówię o tym że model E różni sie od F. Pochwał Mechanior może mieć nawet tysiąc pińcet dwa dziewińcet skoro jest serwisantem nie świadczy to że ma praktykę użytkowaniu maszyn na budowie. Uważałem Kopaczke za porządna forum ale jak się to często zdarza siedliście na mnie tylko z tego powodu że jestem na forum nowi a tak w ogóle to mam prawie czterdziestkę i parenaście lat doświadczenia na różnych maszynach.

azazel78
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 31 Maj 2013 00:51

Reklama

simmet

Użytkownicy CAT 432 F

Postprzez mechanior » 10 Lut 2016 21:58

Ilość moich pochwał nie ma nic wspólnego z wiedzą na temat nowych maszyn tak samo jak twój wiek nie ma nic do rzeczy w tej dyskusji...
Ty masz "prawie" czterdziestkę a ja "prawie" pięćdziesiątkę oraz kilkanaście lat doświadczenia z maszynami CAT (głównie koparko ładowarki) i na tym etapie O NICZYM to nie świadczy - teraz wiemy mniej więcej ile kto ma lat i tyle :faja: ...
Nikt na ciebie nie wsiadł, po prostu wymieniamy nasze wiadomości, to że ktoś może się mylić jest normalne.
Jeśli nie wystarczy ci wiedza czy opinia ludzi którzy pracują na maszynach o których piszesz to po prostu przyjmijmy że nie ma o czym dyskutować, forum jest fajne bo można na nim porównywać informacje.

Jeśli to ci nie wystarczy to poszukaj sobie danych w necie, na kilku stronach i YT technicy/inżynierowie CATa sami przyznają się do tego co tu napisaliśmy.
Jeśli natomiast znajdziesz potwierdzone i wiarygodne dane zgodne z tym co piszesz to każdy przyzna ci rację.

Wzmocnione tylne ramię w 434 jest standardem a w pozostałych można to zamówić za dopłatą. Może trafiłeś na taką właśnie maszynę...

No ale jak ktoś uważa że ma rację mimo wielu argumentów to już jego wybór...
Pozostaje poczekać aż ktoś potwierdzi twoją wersję na temat tych maszyn.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Użytkownicy CAT 432 F

Postprzez taikoubou » 08 Mar 2016 23:49

Od kilku dni operuję 428F. Wszystko pięknie, tylko sterowanie przodem jest niewygodne. W Case 580SR2 jest jedna dźwignia, a tutaj dwie i trudno dwoma małymi palcami sterować szczęką. Zna ktoś sposób na przeróbkę tych dźwigni, aby były wygodniejsze? Chyba lepiej byłoby założyć mniejszą lewą gałkę i zbliżyć dźwignie do siebie.
Czujnik poziomowania przedniej łyżki odłączyłem, żeby dźwignia się nie blokowała przy zamykaniu i pikacz cofania odłączyłem od razu.

Awatar użytkownika
taikoubou
Operator

Maszyna: Cat 428F

Firma: -


Użytkownicy CAT 432 F

Postprzez mechanior » 09 Mar 2016 01:14

Porobisz trochę na CATcie to się przyzwyczaisz, jedna dźwignia z suwakiem jest tylko w droższym modelu z Joyami czyli 432F...
Jak opanujesz delikatne, precyzyjne posługiwanie się dźwignią to poziomowanie też nie będzie się włączać.
W sumie nie znam operatorów CATa którzy by narzekali na to co mówisz, to raczej wynik różnic w obsłudze pomiędzy poprzednią a aktualną maszyną.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Użytkownicy CAT 432 F

Postprzez taikoubou » 09 Mar 2016 01:53

mechanior napisał(a):.
W sumie nie znam operatorów CATa którzy by narzekali na to co mówisz,

Trochę medytuję, czyli skupiam się na teraźniejszości, więc może dlatego rzeczywistość odsłania mi się w wyraźniejszych szczegółach, niż u innych ludzi :banan:

Awatar użytkownika
taikoubou
Operator

Maszyna: Cat 428F

Firma: -


Użytkownicy CAT 432 F

Postprzez mechanior » 09 Mar 2016 02:08

Czyli właściwie co?

Ja nie medytuję, natomiast myślę o tym co widzę/piszę i skupiam się na rzeczywistości rzeczywistej czyli tej której dotykam rękami...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Użytkownicy CAT 432 F

Postprzez azazel78 » 11 Mar 2016 23:48

Mechanior świadczy to o doświadczeniu ja mam inne a ty inne ty serwisujesz i znasz parametry dane a ja testuje w praktyce ty powiesz że bardzo przydatną rzeczą jest lusterko tylne a ja powiem że gówn... prawda ty powiesz że cat 432e ma bardzo dobre parametry spychania a ja powiem że gów... prawda ty powiesz że została zmieniona dynamika przedniej łyżki a ja powie że ni chu... tego nie czuje itd itd. Wyraziłem swoją opinie o nowej maszynie z perspektywy starej na której robiłem chyba z sześć lat czyli modelu E tym samym nie była to ocena zbyt obiektywna. Teraz trochę zmieniłem poglądy na ten temat. Włożyłeś mi w usta twoje słowa a później z nimi polemizowałeś :crazy: może u was na śląsku się inaczej nazywa modele niż u nas.

azazel78
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 31 Maj 2013 00:51

Użytkownicy CAT 432 F

Postprzez mechanior » 12 Mar 2016 00:47

Nie można dyskutować z FAKTAMI a konstrukcja maszyny i jej parametry nie są TWOIM SUBIEKTYWNYM ODCZUCIEM, co innego wrażenia z jej obsługi.

Może u ciebie gdzie tam sobie mieszkasz długość 15 cm jest zależna od tego jak głośno krzyczy partnerka ale u nas na Śląsku (pisze się to z dużej litery) 15cm to jest 150 mm czyli 0.15 metra nie ważne co się komu wydaje i jakie ma doświadczenie - to dalej te same PIĘTNAŚCIE CENTYMETRÓW czy się komuś podoba czy nie.
Ja nic nikomu nie wkładam zwłaszcza w usta... twoje zdanie jest twoim zdaniem, opisaliśmy jaka jest klasyfikacja maszyn pod wzgl modelu, wersji rozwojowej i jakie może być ich wyposażenie a ty dalej uparcie brniesz w czcze dyskusje mając za przykład 2 maszyny na których pracowałeś...
Z całym szacunkiem dla twojego doświadczenia jako operatora (ja takiego nie mam i nie będę polemizował z tym na której ci się lepiej czy gorzej robiło i która jest wg ciebie lepsza czy gorsza) ale swoim uporem czy brakiem wiedzy wprowadzasz innych użytkowników w błąd co do konstrukcji i wyposażenia tych maszyn a tego jako opiekun działu nie mogę pozostawić bez sprostowania... zresztą nie jestem w tym sam.

Proponowałem byśmy spokojnie bez emocji poczekali na dowody potwierdzające twoje obserwacje....
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Użytkownicy CAT 432 F

Postprzez azazel78 » 13 Mar 2016 22:13

Nie każdy samochód 90 konny ma takie same osiągi jaki i nie każda koparka czy coś tam innego o podobnych parametrach jest takie same, jest wiele składowych które wpływają na wydajną prace, komfort pracy, szybkość itd. Cały ten sprzęt jest produkowany właśnie dla operatorów do pracy więc mam jak najbardziej prawo wypowiadać się w kwestii właśnie użytkowania tej maszyny. Pracowałem na bardzo różnym sprzęcie, trochę więcej jak na dwóch he he a na koparko-ładowarkach z CATa to model D,E oraz obecnie F. Mechanior przejrzyj na spokojne całą dyskusję od początku i ty też podejdź do tematu na spokojnie bo tylko niepotrzebnie zaśmiecamy forum naszymi przepychankami a za Śląsk przepraszam nie chciałem cię urazić.

azazel78
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 31 Maj 2013 00:51

Re: Użytkownicy CAT 432 F

Postprzez DAM-POL » 09 Sie 2022 22:24

Jakie macie spalanie w cat f 2 ? Większe niż w cat e albo cat f ?

DAM-POL
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 16 Mar 2019 21:21

Maszyna: Jcb cx3 2014 rok

Firma: DAM-POL Prace ziemne


Re: Użytkownicy CAT 432 F

Postprzez taikoubou » 10 Sie 2022 01:22

Spalanie w 428 F2 mam takie:
Kopanie na wolnych obrotach 950 - 1100: 4,3 do 4,6 l na godzinę
Pchanie przodem i równanie na obrotach średnio 1800: 6,5 do 7,5 l na godzinę. Dokładnie nie zmierzyłem. Gdzie się da, to włączam drugi bieg, żeby uzyskać niższe obroty od pierwszego biegu.
Średnia spalania na stacji wychodzi mi zwykle między 4,3, a 5,8 l na godzinę.
Obliczam po każdym tankowaniu.
W ciągu dnia mam 50 -70 minut jazdy po ulicach na wysokich obrotach 2100 - 2350.

Awatar użytkownika
taikoubou
Operator

Maszyna: Cat 428F

Firma: -


Re: Użytkownicy CAT 432 F

Postprzez DAM-POL » 10 Sie 2022 23:38

A czy wersja e paliła więcej czy mniej. Pytam z ciekawości. Chce przez zimie zmienić koparkę i nie wiem na jaką.

DAM-POL
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 16 Mar 2019 21:21

Maszyna: Jcb cx3 2014 rok

Firma: DAM-POL Prace ziemne


Re: Użytkownicy CAT 432 F

Postprzez taikoubou » 11 Sie 2022 06:53

Nie wiem, czy wersja E pali mniej.
Natomiast wiem, że 427 F2 pali o jeden litr mniej na godzinę od 428 F2, bo ma mniejszy silnik, o pojemności 3,4 litra. Pracowałem taką i najniżej zszedłem że średnią spalania całego zbiornika paliwa do 3,5 litra na godzinę.
Mimo to siłą hydraulika nie ustępuje 428 F2. Jedynie na przejazdach po drogach wolniej jedzie pod górę.
Nie kupuj 427F2 z Ostrowca Świętokrzyskiego

Awatar użytkownika
taikoubou
Operator

Maszyna: Cat 428F

Firma: -


Re: Użytkownicy CAT 432 F

Postprzez DAM-POL » 18 Sie 2022 23:09

Jak się spisuje jazda w joysticku ? Czy to się nie psuje ?

DAM-POL
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 16 Mar 2019 21:21

Maszyna: Jcb cx3 2014 rok

Firma: DAM-POL Prace ziemne


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej