wibako

obrotomierz 428b

Moderator: mechanior

Postprzez greg_or13 » 26 Mar 2008 22:40

Panowie
Nie działa mi poprawnie obrotomierz w 428b.
Tzn. jak mu dodam gazu to wskazowka leci w gore ale jak tylko spadnie z obrotów to spada do zera. Ta sama sytuacja dotyczy wskaznika poziomu paliwa...
co to moze byc???
GG

greg_or13
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 Mar 2008 22:12
  • Miejscowość: Sląskie, Zywiec

Reklama

simmet

Postprzez Bartek » 26 Mar 2008 22:47

Coś z czujnikami obu zegarów, lub spalona cewka jakaś cewka... Zajrzyj do też do bespieczników... Ale wątpie że to ich wina, bo by wogóle nie chodziło...
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez greg_or13 » 26 Mar 2008 23:07

a czujnik od obrotomierza to gdzie sie znajduje? na jakiej zasadzie to wogole działa bo nie wiem... czy od alternatora czy moze jest jakis czujnik indukcyjny na kole zamachowym???
GG

greg_or13
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 Mar 2008 22:12
  • Miejscowość: Sląskie, Zywiec

Postprzez mivhal » 26 Mar 2008 23:35

przeczyść styki od wskaźnika paliwa

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Re: Ważne cat 428c

Postprzez kamena » 28 Mar 2008 12:24

mivhal napisał(a):Panowie uczulcie swoich operatorów na cięzary jakie podnoszą przednią łyżką. Raz sie uda drugi raz nie. Niestety operatorowi sie nie udało. Grozi to pęknięciem mocowania przedniego mostu, miski olejowej pozrywania pasków klinowych :9mi tak sie stało). Dodam foty później. koszty jeszcze nie wiem jaki :( ale bede domowym sposobem robił. Maszyne ściągłem 120 km to już jest nie mały koszt :((


Problem dotyczy tylko CAT 428II - 6TC... oraz 428B - 7EJ...
Maszyny od serii C wzwyz maja inaczej skonstruowany przedni most i tam uszy sie juz tak latwo nie urywaja.
Części CATERPILLAR, VOLVO, JCB, KOMATSU, NEW HOLLAND, CARRARO, ZF, FILTRY, ZĘBY. Zapraszam na http://kamena-parts.pl

Awatar użytkownika
kamena
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 11 Gru 2006 20:52
  • Miejscowość: Zielonka

Maszyna: CAT 428C

Firma: KAMENA Krzysztof Kurek


Re: Ważne cat 428c

Postprzez mivhal » 28 Mar 2008 19:23

kamena napisał(a):
mivhal napisał(a):
Problem dotyczy tylko CAT 428II - 6TC... oraz 428B - 7EJ...
Maszyny od serii C wzwyz maja inaczej skonstruowany przedni most i tam uszy sie juz tak latwo nie urywaja.


ale mi właśnie w 428 C tak sie zrobiło z 200o roku.

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Postprzez kamena » 28 Mar 2008 19:56

No to miales wyjatkowo duze obciazenia. A moze jechales z tym zbyt szybko po dolach i doszly ogromne sily dymaniczne.

W kazdym razie o przedni most do B klienci pytaja regularnie, a o most do C bardzo sporadycznie.

Jesli bedziesz sam naprawial, to bardzo wazne jest, aby sworzen gorny i dolny byly idealnie w osi. Powinno to byc przefrezowane jednym frezem przez oba otwory. Ucho zdrowe stanowi wzorzec dla ustawienia i potem frezowania ucha dospawanego. Jesli nie bedzie idealnej osiowosci to przy skrecaniu kolami wystapia ogromne sily poprzeczne niszczace lozyska. Moga one tez spowodowac ponowne szybkie urwanie ucha.

[ Dodano: Pią Mar 28, 2008 7:04 pm ]
Oops dopiero zaladowaly mi sie zdjecia. Widze ze to nie ucho peklo, ale most na srodku sie rozerwal. Takiego przypadku jeszcze nie spotkalem.

Ale to potwierdza moja teorie, ze uszy w C sa nie do urwania :-)
Części CATERPILLAR, VOLVO, JCB, KOMATSU, NEW HOLLAND, CARRARO, ZF, FILTRY, ZĘBY. Zapraszam na http://kamena-parts.pl

Awatar użytkownika
kamena
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 11 Gru 2006 20:52
  • Miejscowość: Zielonka

Maszyna: CAT 428C

Firma: KAMENA Krzysztof Kurek


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej