wibako

Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Moderator: mechanior

Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez lukas22191 » 01 Sty 2016 19:00

A odnośnie zaworu sterującego pompą, na którym mierzę ciśnienie LS czy można go jakoś rozebrać, odkręcić, przeczyścić? Może ktoś w skrócie opisać jeśli się da jak działa to ciśnienie LS skoro powinno być niewiele mniejsze od ciśnienia głównego a z zaworu wychodzi cieniutki wąż. Za co odpowiada, na co działa to ciśnienie z cienkiego węża. Czy on odpowiada za to że układ wie którą funkcją steruje i na nią podaje ciśnienie? Czy tylko przesterowuje pompę jakoś? Chciałbym zrozumieć tą zasadę żeby mniej więcej wiedzieć co po kolei przeglądać jeszcze bo nie mam możliwości podmiany zaworu na inny. A co z zaworami przelewowymi, bezbieczeństwa? Czy one mogą też przepuszczać olej i nie podawać go na daną funkcję pod odpowiednim ciśnieniem? Można je jakoś mierzyć regulować przeczyścić? Znajdują się na każdej sekcji? Czy można zawór LS samemu podregulować? Jak podkręcić i co gdy ciśnienie główne spadło mi teraz o 10 bar poniżej normy? Wszystko sprawdzane na rozgrzanej maszynie i oleju.

lukas22191
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 30 Sie 2015 12:51
  • Miejscowość: Mielec

Maszyna: Caterpillar 428 1995r. 6TC10542

Firma: LUK-BUD


Reklama

simmet

Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez mechanior » 03 Sty 2016 17:56

Zawór można zdjąć z pompy i wyczyścić byle nie ruszać regulacji bo do ustawienia parametrów są potrzebne specjalne przyrządy.

Cienki przewód steruje pracą pompy poprzez podanie na zawór ciśnienia LS którego źródłem jest układ logiczny rozdzielacza. Powoduje ono wzrost wydajności pompy, układ działa w swoistej "pętli": wzrost LS powoduje wzrost wydajności i ciśnienia na pompie co znów podnosi LS i tak w kółko do osiągnięcia maksimum lub stanu równowagi określonego wychyleniem suwaka rozdzielacza.

Zawory liniowe są zamontowana na prawie każdej funkcji, ich uszkodzenie wpływa NA JEDNĄ STRONĘ działania KONKRETNEJ funkcji czyli np tylko na podnoszenie tylnej łyżki, zazwyczaj słychać dosyć wyraźne syczenie z okolicy segmentu danej funkcji gdy zawór przepuszcza olej. No i niespotykane jest by jeden zawór wpływał na cały układ bo zamontowane są pomiędzy rozdzielaczem (suwakiem) jako źródłem ciśnienia a siłownikiem jako jego odbiornikiem.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez lukas22191 » 04 Sty 2016 09:15

U mnie właśnie teraz praktycznie na każdej funkcji słychać takie syczenie zaraz po ruszeniu którym kolwiek drążkiem tylko nie wiem czy z okolic rozdzielacza dokładnie czy niesie się to od pompy.( wyraźnie słyszalne w kabinie) Mam takie wrażenie że jak steruje daną funkcją to całość oleju nie idzie w siłownik tylko wraca. Wtedy też było by małe ciśnienie na LS jak by się tak działo? Czy suwaki jeśli są wytarte, luźne względem danego plasterka w którym pracują też jakoś na lewo olej przepuszczają zamiast do siłownika?

Może u mnie wygląda to tak, że jak zablokuję daną funkcję to rośnie ciśnienie w układzie i też rośnie ciśnienie LS, wzrasta wydajność pompy i dołożenie kolejnej funkcji mając zablokowaną poprzednią wszystko zaczyna działać normalnie. Rozpatrzę się po tych cienkich wężach. posprawdzam gdzie są podłączone i jak coś to jeszcze będę pytał.

lukas22191
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 30 Sie 2015 12:51
  • Miejscowość: Mielec

Maszyna: Caterpillar 428 1995r. 6TC10542

Firma: LUK-BUD


Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez mechanior » 04 Sty 2016 20:56

Sprawdzenie przewodów nic nie da bo nie w nich jest problem.
Ciśnienie LS ma być zerowe bez pracy żadnej funkcji, podczas pracy ma być około 20-30 bar niższe od roboczego, po dotarciu siłownika do końca ruchu roboczego ma się zrównać z ciśnieniem głównym.
Jak to wygląda u ciebie?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez lukas22191 » 04 Sty 2016 22:52

Tak jak wcześniej pisałem, na głowny ma 180bar. Bez pracy żadnej funkcji na LS mam 0. Podczas pracy na LS mam tylko ok.60bar i po dotarciu siłownika do końca ruchu dalej pokazuje 60 bar. Wcześniej po zakupie wszystko ładnie działało ale powoli zwolniły ruchy i tak jest do teraz. Zastanawia mnie czy można wykluczyć zawór sterujący pompą skoro dodanie funkcji powoduje raczej prawidłowe przesterowanie pompy skoro wszystko zaczyna wtedy działać szybko. Myślę, że przeciek wewnątrz rozdzielacza raczej nie powstał bo maszyną mało pracowałem po zakupie tylko zająłem się uszczelnianiem siłowników i kasowaniem luzów na sworzniach, uszczelnienia zwolnic. Ale mogę się mylić, może zaczynało się coś dziać i teraz padło. Niestety po zakupie jak wszystko było ok nie mierzyłem ciśnień (nie widziałem takiej potrzeby) i nie mam porównania z tym co się teraz dzieje.

Może zmierzyć jeszcze ciśnienie na LS jeśli zablokuje jedną funkcję i dodam tą drugą i zobacze jakie wtedy pokarze mi ciśnienie.

lukas22191
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 30 Sie 2015 12:51
  • Miejscowość: Mielec

Maszyna: Caterpillar 428 1995r. 6TC10542

Firma: LUK-BUD


Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez mechanior » 05 Sty 2016 23:41

Tak właśnie miałem zaproponować ale zapewne wtedy będzie wszystko OK skoro po dodaniu drugiej funkcji maszyna ożywa.

Ewidentnie przeciek na LSie. Możliwe przyczyny:
- nieszczelne resolwery
oprócz uszczelek olej może uciekać przez uszkodzone gniazda i kulki
- pęknięcie sekcji między kanałami LSa
nie ma przyczyny zewnętrznej, nie ważne jak i gdzie pracowałeś lub nie...
- uszkodzony zawór FLOW&PRESSURE
tylko podmiana wyjaśni sprawę
- uszkodzona pompa: nieszczelny tłoczek regulacji wydatku, pęknięta pokrywa
oględziny nie muszą dać żadnych wyników...

To nie są łatwe usterki, wiele serwisów się na tym wyłożyło, układ hydrauliczny tej maszyny nie jest prosty a po 20 latach jest już mocno wysłużony...
Jedynym w miarę logicznym sposobem na znalezienie źródła jest kolejne wykluczanie układów przez... podmianę na sprawne.
W tym przypadku niestety nie ma innej opcji.
Próby diagnostyki pochłoną spore środki bez żadnej gwarancji sukcesu, nawet oddanie pompy i rozdzielaczy do sprawdzenia nie wykluczy tych elementów bo nie ma w Polsce firmy którą bym mógł polecić jako 100% skuteczną w takich przypadkach...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez lukas22191 » 06 Sty 2016 14:01

Rozumiem. To nic zostaje mi na razie męczenie tak jak jest ratując się czasem drugą funkcją. Jeśli do czegoś sensownego dojde i uda sie jakoś zlokalizować co jest nie tak to dam znać. Dziękuję za wszystkie porady.

lukas22191
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 30 Sie 2015 12:51
  • Miejscowość: Mielec

Maszyna: Caterpillar 428 1995r. 6TC10542

Firma: LUK-BUD


Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez mechanior » 06 Sty 2016 14:03

Zdemontuj i przejrzyj DOKŁADNIE resolwery (układ logiczny, szpulki).
Zamień miejscami dolne szpulki (przód - tył).
Zaobserwuj dokładnie na których funkcjach jest najgorzej i które pary funkcji powodują skok prędkości.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez lukas22191 » 07 Sty 2016 18:41

To zapytam-Wszystkie szpulki dolne na przodzie i tyle są identyczne? Zamienić te z przedniego rozdzielacza do tylnego czy tylko w przednim pozamieniać miejscami i w tylnym tez?
U mnie to chyba wgląda tak, że sterowanie funkcjami nie powoduje przekierowania odpowiedniego cisnienia na LS i prawidłowego przesterowania pompy. Dopiero zablokowanie funkcji zwiększa ciśnienie i dobre przesterowanie pompy tak? A czemu jeśli tak się dzieje to na główym mam prawidłowo 25 bez obciążenia a pod obciążeniem 180 bar. Czy główne Ciśnienie odpowiada za siłę hudrauliki a LS na prędkość działania funkcji?
Wszystkie funkcje teraz chodzą jednakowo powoli łącznie ze skrętem kół. Zablokowanie której kolwiek funkcji daje kopa na każdą następna którą steruję. Najlepiej cały układ działa jeśli trzymam drążek od zamknięcia szczęki przedniej łyżki. Podobnie zachowuję sie gdy zamknę przenią łyżkę i przytrzymam, wówczas też wszystkie funkcjie działają szybko. Nie ma tak że parami np. podnoszę łyżkę i zamykam jednocześnie bo to nic nie przyspiesza. Tylko wygląda to tak że najpierw muszę zablokować obojętnie którą funkcję i trzymać żeby reszta działa szybko. Jak by druga osoba siedziała w kabinie i trzymała zablokowaną jedna funkję to wtedy ja mogę normalnie pracować pozostałymi szybko i wszystko jest ok. Po zablokowaniu funkcji słyszę taki jakby szym w pompię silnik troszke spada z obrotów potem odrazu je wyrównuje (przyspiesz do normalnych) i trzymając dalej zablokowaną funkcje, pozastałe funkcje działają prawidłowo.
Chciałbym zapytać czy bardzo szkodze maszynie gdy np zeby podnieść żwawo przednią łyżkę to najpierw trzymam zamknięcie szkęki i potem dodaję podnoszenie? Wiem, że pewnie coś obciążam, przeciążam niepotrzebnie ale inaczej ciękzo (bardzo powoli) załadować samochód choćby piaskiem.
Może głupie pytanie ale czy można jakimś drugim przewodem sprubować doprowadzić wieksze ciśnienie np w miejsce pomiaru ciśnienia LS żeby sprawdzić jak będą zachowywać sie wszystkie funkcje. Bo teraz na LS mam ok.60 bar a doprowadził bym cisnienie takie jak w układzie ok180bar. Np. z przewodu wychodzącego na tylny rozdzielacz na którym bez ociążenia jest ok 25bar a pod obciążenie wzrasta do 180bar trójnikiem to ciśnienie przekierować do pompy przez zawór LS wpinająć np w miejsce pomiaru LS. Czy zawór LS wówczas dostanie ciśnienie takie jak w układzie z którym i tak się zrównuje pod obciążeniem i sprawdzić jak działają funkcje? Czy to ma sens czy tylko coś mogę zepsuć i coś się może rozszczelnić? Czy może jak na LS dam to Ciśnienie 25 bar to pompa zacznie zwiekszać niepotrzebnie swoją wydajność mimo ze nie bede używał żadnej funkcji.

lukas22191
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 30 Sie 2015 12:51
  • Miejscowość: Mielec

Maszyna: Caterpillar 428 1995r. 6TC10542

Firma: LUK-BUD


Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez mechanior » 07 Sty 2016 23:45

lukas22191 napisał(a):Czy może jak na LS dam to Ciśnienie 25 bar to pompa zacznie zwiekszać niepotrzebnie swoją wydajność mimo ze nie bede używał żadnej funkcji.

TAK
Ale pompa będzie stale pod obciążeniem a to nie jest dobre dla pompy, silnika, spalania i sprzęgła pompy.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez lukas22191 » 08 Sty 2016 16:39

Nie do końca wiem czego dotyczy część odpowiedzi kolego ale tą z cytatem rozumiem. wiem że duzo pytań na raz ale mam ograniczony chwilowo dostęp do internetu.
Proszę o odpowiedz tak lub nie:
1. Czy mogę sobie pomagać na razie zablokowaną jedną funkcją tylko w czasie gdy chce coś szybciej podnieść? (chodzi mi o chwilowe zablokowanie funkcji a nie że zablokuje ją i pracuje sobie np. cały czas tylnym osprzętem)
2. Czy mogę chwilowo podać większe ciśnienie na zawór sterujący żeby zobaczyć jak zachowają się funkcję?
3. pozamieniać dolne szpulki z tylnego do przedniego rozdzielacza?
Czyli lecę po kolei zaczynając od zaworu sterowania pompą. Pomożesz kolego Mechanior jakimś schematem tego zaworu? Co można w nim rozkręcić a czego nie ruszać. Dziś go zdjąłem z pompy. Wylało się troszkę oleju i teraz dalej się sączy małym otworem na pompie. W zaworze mam jedną śrubę na śrubokręt zaplombowaną rozumiem że jej nie ruszać a co ze śrubami na imbusy? można je spokojnie wykręcać?
4. I jeszcze jedno pytanie odnośnie zaworu. Od strony pompy po ściągnięciu zaworu widzę w nim dwa małe otwory po bokach, a na środku większy otwór w który jest mały otwór i większy gwintowany (dobrze?) i tu moje pytanie-w tym gwintowanym otworze jest wkręcone luźno coś na kształt tulejki na imbus z takim wałeczkiem w środku, czy to jakaś regulacja, czy tego nie ruszać, czy po prostu czegoś mi tam brakuje że tak luźno kręci się ona wewnątrz?
5. Czy sprężyna widoczna w otworze zaworu do którego dokręcany jest cienki wąż powinna luźno w nim latać jak mam zdjęty zawór?
6.Dziś po wykręceniu dolnych szpulek widzę, że w przednim rozdzielaczu z trzech szpulek środkowa szpulka trochę różni się od pozostałych. Tamte mają wiercone po dwa otwory na wylot (po obu stronach szpulki) w poprzek osi szpulki a ta jedna ma jeden otwór przelotowy a jeden otwór znacznie mniejszy niż w tamtych i nie jest on przelotowy tylko jest wywiercony z jednej strony? Taka ma być ta jedna szpulka?

lukas22191
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 30 Sie 2015 12:51
  • Miejscowość: Mielec

Maszyna: Caterpillar 428 1995r. 6TC10542

Firma: LUK-BUD


Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez mechanior » 11 Sty 2016 22:57

1. tak
2. tak ale to przewidywalne, po prostu podając ciśnienie na LS spowodujesz lepszą pracę układu bo właśnie problem tkwi w byt niskim ciśnieniu LS.
3. tak ale gdyby problem tkwił w którejś konkretnie szpuli to objawy zaczynały by się od tej właśnie funkcji
4. nie jest to regulacja
5. nie wiem, nie pamiętam...
6. rozmiar środkowych otworów w szpulkach dolnych określa stopień wzrostu wydajności pompy po użyciu tej funkcji
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez lukas22191 » 12 Sty 2016 17:46

Co się dało posprawdzałem. Niestety wszystko dalej bez zmian bardzo wolno i na LS w czasie wykonywania funkcji tylko 40-60bar podaje max. Przy zablokowaniu funkcji pojawia się 180bar i szystko dopiero ładnie działa jak jest zablokowana. Narazie brak funduszy na dobranie się do rozdzielaczy.
Kolego Mechanior mam takie pytanie: czy można całkowicie zaślepić cienki wąż który wchodzi do zaworu sterowania LS z rozdzielacza? Pytam bo chcę połączyć dodatkowym wężem miejsce pomiaru ciśnienia głównego na pompie (tam gdzie jest 25bar bez wyk. funkcji i potem wchodzi na 180bar przy wykonywaniu funkcji) z miejscem na pompie tam gdzie jest wkręcany wąż do zaworu sterującego. Na węzu który chce wstawic założyć zawór który otwiera się np. przy 40 barach żeby zawór sterujący LS nie dostawał tego ciśnienia oczekiwanie 25bar i niepotrzebnie nie przesterowywał pompy. Przy zasterowaniu którąś funkcją zawór 40 bar otwierał by przepływ i na zawór sterowania LS poszło by Ciśnienie z pompy 180 bar przesterowując jej wydajność. Co o tym sądzisz kolego? i czy wąż od rodzielacza który idzie do LS-a mogę zaślepić?

lukas22191
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 30 Sie 2015 12:51
  • Miejscowość: Mielec

Maszyna: Caterpillar 428 1995r. 6TC10542

Firma: LUK-BUD


Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez mechanior » 12 Sty 2016 20:23

lukas22191 napisał(a):czy można całkowicie zaślepić cienki wąż który wchodzi do zaworu sterowania LS z rozdzielacza?

tak
lukas22191 napisał(a):i czy wąż od rodzielacza który idzie do LS-a mogę zaślepić?

a to chyba to samo?

Pomysł może chwyci ale nie jestem przekonany jak zachowa się układ w takich warunkach, szkody raczej nie narobisz.

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez lukas22191 » 13 Sty 2016 09:31

Tak to to samo pytanie było kolego. Dzięki za odpowiedzi Wam i Tobie przede wszystkim kolego Mechanior za poświęcony czas i cierpliwość :D.

Witam ponownie. Dla zainteresowanych mój problem rozwiązany, sprzęt w końcu ożył. Przyczyną zamieszania okazała się pompa hydrauliczna, niewielka nieszczelność w jej środku i czasami zacinający sie zawór sterujący flow&press. Wszystko zregenerowane i w dwa dni zrobione. Jak narazie jestem zadowolony z Pana hydraulika, fachowe podejście i szybkie wykonanie. Jak długo bedzie działać to się okarze. jeszcze raz dziekuję kolegom z forum za pomoc i porady z których dowiedziałem sie wiele nowych informacji.

lukas22191
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 30 Sie 2015 12:51
  • Miejscowość: Mielec

Maszyna: Caterpillar 428 1995r. 6TC10542

Firma: LUK-BUD


Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez lukas22191 » 09 Lut 2016 19:40

Panowie jeszcze takie pytanie mam. Czy pod zaworem sterującym flow&press znajdującym się na pompie hydraulicznej powinna być jakaś uszczelka czy nie? Ja miałem tam dorabianą bodajże z gambitu czy jakoś tak to się nazywa. I czemu cały czas spod zawora wywala mi tego małego o-ringa?

lukas22191
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 30 Sie 2015 12:51
  • Miejscowość: Mielec

Maszyna: Caterpillar 428 1995r. 6TC10542

Firma: LUK-BUD


Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez mechanior » 09 Lut 2016 23:48

Uszczelka ma być, bardzo cienka, może wywala o-ringa dlatego, że uszczelka za gruba?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez lukas22191 » 10 Lut 2016 11:00

może i tak być kolego pewnie tylko z czego tą uszczelkę wyciąć żeby była wytrzymała i ile grubości powinna mieć? U mnie po zdjęciu zaworu zawsze wygląda to tak że uszczelka własnie między otworami jest rozerwana i pewnie potem przecina o-ring. Czy mogła by być ona z cienkiej blachy aluminiowej? Na pewno była by cieńsza niż ta z gambitu. Bo stalowej to raczej poniżej 1mm grubości nie znajdę. Masz gdzieś kolego zdjęcie jak powinna wyglądać ta uszczelka pod zawór? Bardzo bym prosił o jakąś fotkę. Bo moja wygląda tak że ma 4 otwory na śruby, jeden otwór tam gdzie jest mały o-ring, i otwór w kształcie jajka który łączy otwór duszy z małym otworem w zaworze.

lukas22191
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 30 Sie 2015 12:51
  • Miejscowość: Mielec

Maszyna: Caterpillar 428 1995r. 6TC10542

Firma: LUK-BUD


Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez damman » 10 Lut 2016 11:11

A nie prościej po prostu kupić taką uszczelkę jak ma być?

damman
Pomocnik operatora

Maszyna: Cat 428B

Firma: DaKop


Re: Wolna hydraulika CAT 428 seria I

Postprzez Roxerix » 29 Lut 2016 14:39

Witam żeby nie zaczynać nowego postu przykleję się tutaj bo temat pokrewny .
Otóż podczas pracy koparką CAT 428 w pewnym momencie nagle przestała działać mi hydraulika , w obu łyżkach i wspomagania kierownicy także nie ma . Przypuszczam awarie pompy hydraulicznej , ale czy na pewno to sie dopiero okaże po wysłaniu do naprawy . Pytanie - czy może być inna przyczyna ?
(zaznaczam że olej był , sprzęgło to gumowe też , hałasu brak )

Awatar użytkownika
Roxerix
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 23 Maj 2012 14:19

Maszyna: Caterpillar 428 , 428C

Firma: Danrob


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej