wibako

Zwrotnica przód

Moderator: mechanior

Zwrotnica przód

Postprzez arjanprojekt » 13 Gru 2021 10:53

Marka i model maszyny: Cat 428B
Rok produkcji: 1993
Numer seryjny: 7EJ

Witam

W czasie jazdy rozkręciło mi się cięgno pomiędzy zwrotnicą przód a końcówką siłownika wspomagania. Pewno to trochę tak się pojezdziło, niby nic (poza tym że mało w rowie nie wylądowałem) skręciłem ponownie. Okazało się jednak że pojawiły się luzy na satelitach w zwrotnicy - czy to może mieć jakiś związek (bo korek wlewu ścieło na około 1mm). 
Należy dodać jeszcze że ze względu na notoryczne rozszczelnianie się uszczelnienia obrotowego (średnio raz na rok) olej stosowałem jako dolewkę do smaru (przeważnie minimum 200g). Teraz przy uzupełnianiu stanu zostało razem ze 3 setki mazi.
Czy jest tam jakaś regulacja docisku łożyska, czy trzeba rozbierać całość?

Pozdrawiam AJ
Usługi koparko-ładowarką Błonie, Brwinów, Milanówek, Leszno, Pruszków, Teresin, Grodzisk Maz. 607 64 32 11

arjanprojekt
Operator

  • Posty: 291
  • Rejestracja: 21 Cze 2009 09:51
  • Miejscowość: Błonie k/Warszawy
  • Pochwały: 3

Maszyna: Caterpillar 428B, Zetor 25A

Firma: ARJAN PROJEKT


Reklama

simmet

Re: Zwrotnica przód

Postprzez Ronek » 13 Gru 2021 16:44

Jak Ci ścięło korek , to pewnie gwint na zwrotnicy poszedł i tylko wymiana na nową . Rozebrać i zobaczyć co jest nie tak .

Ronek
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 16 Kwi 2019 19:25

Maszyna: Cat 438 seria I

Firma: Cat-kop


Re: Zwrotnica przód

Postprzez arjanprojekt » 16 Gru 2021 18:32

Luz na wale głownym (czyli przekoszony trochę talerz stelitarny), ale są łożyska nadwymiarowe, więc tokarz bedzie przeatczał na razie podstawę łożyska
Usługi koparko-ładowarką Błonie, Brwinów, Milanówek, Leszno, Pruszków, Teresin, Grodzisk Maz. 607 64 32 11

arjanprojekt
Operator

  • Posty: 291
  • Rejestracja: 21 Cze 2009 09:51
  • Miejscowość: Błonie k/Warszawy
  • Pochwały: 3

Maszyna: Caterpillar 428B, Zetor 25A

Firma: ARJAN PROJEKT


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej