wibako

cat 428B cięzko pali jak stoi np. dwa dni

Moderator: mechanior

cat 428B cięzko pali jak stoi np. dwa dni

Postprzez pejter » 09 Sty 2022 21:54

Marka i model maszyny: 428B
Rok produkcji: 1996
Numer seryjny: 7EJ04774

witam, maszyna jak ciepła czy tam postoi dłużej w ciągu dnia pali. Ale problem się pojawia jak stoi parę dni to po podgrzaniu płomieniówką z 4-5 obrotów i odpala, ale pochodzi 2-3 sekundy i gaśnie. Przed pierwszą próbą odpalenia pompuję ręczna pompką,do momentu aż słyszę przelew w zbiorniku.

Ponowna próba odpalenia to już jest kręcenie i chechłanie aż chwyci i trwa to tyle,że szkoda mi aku , hebla i rozrusznika. Dym leci z komina wiec paliwa dostaje, ale nie chce odpalić. Jak wspomniałem pierwsza próba ok, ale zaraz gaśnie. Próbowałem też z dodaniem gazu i czasem się uda,że odpali i już chodzi, ale nie ma reguły.

Jak ciepła to pali od strzała. Filtr paliwa nowy , zbiornik po płukaniu więc jest czyściutki , pompka ręczna też nowa.

Wiem,że w pompce ręcznej jest zaworek zwrotny,ale może wstawić taki mały tyle,że przed pompką bo za pompką idzie już przewód sztywny czyli metalowy, a przed pompką jest giętki który idzie z separatora wodny właśnie na pompkę.

pejter
Pomocnik operatora

  • Posty: 81
  • Rejestracja: 06 Sty 2020 23:01
  • Miejscowość: Myszków

Maszyna: Cat 428B

Firma: może kiedyś "u siebie"


Reklama

simmet

cat 428B cięzko pali jak stoi np. dwa dni

Postprzez mechanior » 18 Sty 2022 01:03

Schodzi paliwo, żadnych zaworków, uszczelnij układ, setki postów na forum na ten temat!!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej