wibako

428D na zimnym hydraulika dusi silnik (po remoncie)

Moderator: mechanior

428D na zimnym hydraulika dusi silnik (po remoncie)

Postprzez viper105 » 07 Sie 2022 09:53

Witam, mam problem z hydraulika ktora na zimnym dusi silnik na każdej funkcji, dopiero po 20-30min jest już OK. Silnik po generalnym remoncie nie dawno. Czy to wina oleju hydraulicznego, który nie wiem kiedy mógł być wymieniany bo maszynę mam krótko, czy jakas inna opcja?

viper105
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 31 Lip 2022 23:55

Maszyna: Cat428d

Firma: Oltrans byl


Reklama

simmet

Re: 428D na zimnym hydraulika dusi silnik (po remoncie)

Postprzez Poczatkujacy » 08 Sie 2022 09:38

viper105 napisał(a):Witam, mam problem z hydraulika ktora na zimnym dusi silnik na każdej funkcji, dopiero po 20-30min jest już OK. Silnik po generalnym remoncie nie dawno. Czy to wina oleju hydraulicznego, który nie wiem kiedy mógł być wymieniany bo maszynę mam krótko, czy jakas inna opcja?




Wczesniej maszyna pracowala bez problemu ? Czy cały czas tak sie działo ? Maszyne masz krótko tzn ? Kupiłeś od kogos czy na firmie przesiadles sie z 1 do 2 ? Jak kupiłeś to ja mam 1 zasade ,Wymieniam wszystkie filtry oleje itp ,bo to ze ktos ci powie ze wymienil olej hydrauliczny to nie oznacza ze to zrobil a chce tylko sprzedac maszyne .Wiec to jest taka moja swieta zasada zawsze wymieniam wszystko zgodnie z parametrami serwisowymi i nie slucham ze to nowy olej jest itp itd. Wiem pozniej co mam .

Poczatkujacy
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 04 Sie 2022 19:12

Maszyna: Cat428D

Firma: Z>B>D


Re: 428D na zimnym hydraulika dusi silnik (po remoncie)

Postprzez piesekleszek » 09 Sie 2022 12:07

Można wiedzieć gdzie robiłeś silnik i jaki koszt? Też mam do roboty silnik, ciągnęła mi kurz przez dziurę w dolocie.

piesekleszek
Pomocnik operatora


Re: 428D na zimnym hydraulika dusi silnik (po remoncie)

Postprzez mechanior » 18 Sie 2022 23:13

remont silnika około 25 tyś, nie wiadomo co jest z układem paliwowym, warto sprawdzić
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: 428D na zimnym hydraulika dusi silnik (po remoncie)

Postprzez piesekleszek » 25 Sie 2022 10:56

Układ paliwowy też do roboty, brak mocy jeszcze przed usterka silnika. Liczyłem że za 25 zrobię porządnie silnik i pompę. Jeszcze jest tylny most do wyjęcie, bo znika olej ze zbiorniczka hamulcowego. Luzy na koniku. Podpory całe nowe z szufladami by pasowało wymienić. To lepiej zrobić dobrą cenę sprzedać i jechach po coś innego.

piesekleszek
Pomocnik operatora


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej