wibako

428C '00 czujnik płynu silnika, przewody

Moderator: mechanior

428C '00 czujnik płynu silnika, przewody

Postprzez skwarko » 07 Gru 2022 15:50

Marka i model maszyny: CAT 428C
Rok produkcji: 2000
Numer seryjny: 2CR19954

Witam
Brak wskazań czujnika temperatury silnika. Czujnik z dwoma przewodami. Zetknięcie razem nic nie zmienia. Zegar leży po lewej. Jeden z pinów we wtyczce jak podłączę na masę to wskaźnik leci na maksa. Czyli zegar ok. Wychodzi na to, że jeden z dwóch przewodów się gdzieś przetarł. Macie jakieś propozycje gdzie szukać przetarcia? Nic nie było ostatnio robione przy maszynie. czujnik od alarmu tego przegrzania, zetknięcie przewodów też nie działa. Dołożenie masy kontrolka świeci.

-- 08 Wrz 2022 16:43 --

Jest jedno podejrzane miejsce gdzie się mógł przewód przetrzeć. Przejście pod zbiornikiem oleju hydraulicznego ale nie mogę wyjąć przewodów do kabiny. W przód nie pójdzie bo wiązka idzie w prawo na alternator jeszcze. Gdzie powinien ten drugi przewód z wtyczki czujnika podpięty? Gdzie on się zaczyna? Jeden na zegarze ale ten drugi gdzie szukać jego początku.

Doszedł kolejny niedziałający wskaźnik. Brak płynu w układzie hamulcowym nie został wskazany przez brzęczyk. Chyba też brak masy. Gdzie szukać tego miejsca skąd bierze masę cała elektryka na czujniki?

skwarko
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 12 Gru 2020 18:30

Maszyna: CAT 428C 2CR19

Firma: Usługi Koparko-Spycharką


Reklama

simmet

Re: 428C '00 czujnik płynu silnika, przewody

Postprzez BKK » 11 Gru 2022 16:16

Może najpierw wziąłbyś miernik w rękę i przestrzelił podejrzane przewody na ciągłość obwodu? Jakieś podstawowe sprawdzenia?

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Re: 428C '00 czujnik płynu silnika, przewody

Postprzez skwarko » 11 Gru 2022 21:23

Czytałeś w ogóle mojego posta? Sprawdzałem podpięcie masy do czujnika i wtedy wszystko działa. Pytam gdzie szukać początku przewodu od masy bo pewnie tam jest problem. Co mam mierzyć jak już wiem, że nie ma ciągłości i pytam gdzie mógł się przetrzeć. Można walić dodatkowe przewody obok oryginalnej instalacji ale po co.

skwarko
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 12 Gru 2020 18:30

Maszyna: CAT 428C 2CR19

Firma: Usługi Koparko-Spycharką


Re: 428C '00 czujnik płynu silnika, przewody

Postprzez BKK » 12 Gru 2022 20:04

A wiesz, że czujnik z dwoma przewodami może mieć trzy wyprowadzenia? Ot, taka ciekawostka. Ale przecież ty wszystko wiesz i jesteś mądrzejszy. Skoro wiesz wszystko, to po co w ogóle pytasz na forum?

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Re: 428C '00 czujnik płynu silnika, przewody

Postprzez skwarko » 12 Gru 2022 20:21

O co Ci chodzi? Zapytałbyś ile mam przewodów skoro wiesz, że są opcje na trzy wyjścia, a nie próbujesz mnie głupiego robić. Pytam na forum bo wszystkiego nie wiem. Wiesz gdzie jest ta wspólna masa dla tych czujników? Nie wiem gdzie tego szukać.

skwarko
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 12 Gru 2020 18:30

Maszyna: CAT 428C 2CR19

Firma: Usługi Koparko-Spycharką


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej