Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

432D '01 skarpówka

28 Wrz 2022 20:29

Marka i model maszyny: cat432d
Rok produkcji: 2001
Numer seryjny: bld

Witam. mam pytanie. Czy ktos montował skarpówke hydrauliczną do starego cata 432d seria 1? Chodzi mi o sterowanie? Czy mozna to jakos w prosty posób ogarnąć???

Re: skarpówka

28 Wrz 2022 20:40

najprościej zablokować wysuw, zamontować trójniki i tyle... tracisz wysuw, zyskujesz skarpówkę

Re: skarpówka

28 Wrz 2022 21:33

No ok dzieki za info? A inaczej? Słyszałem kiedys o jakiś elektrozaworach z ls-em?

Re: skarpówka

29 Wrz 2022 07:26

Na linii teleskopu montujesz elektrozawor ( trojnik) zakładasz dodatkowy przełącznik i działa. Ja mam odłączony sygnał dzwiekowy w tylnym dzoju i tam podpięta elektrozawor. Jak trzymam guzik działa skarpowka jak puszczam działa teleskop. Pozdro

Re: skarpówka

29 Wrz 2022 13:01

Nie trójnik tylko zawór 6-ścio drogowy

Re: skarpówka

29 Wrz 2022 15:32

taki dzielnik https://www.youtube.com/watch?v=H4MO_JTXFPc

na ls nie zamontujesz - nie będziesz miał czym przesterować, jak masz zajęte wszystkie sekcje rozdzielacza, więc podepnij z linii wysuwu

Re: skarpówka

30 Wrz 2022 00:21

raflik31 napisał(a):No ok dzieki za info? A inaczej? Słyszałem kiedys o jakiś elektrozaworach z ls-em?

wiesz ile kosztuje taki zawór i jak go zamontować, podpiąć, wyregulować?

8x8 napisał(a):taki dzielnik https://www.youtube.com/watch?v=H4MO_JTXFPc

na ls nie zamontujesz - nie będziesz miał czym przesterować, jak masz zajęte wszystkie sekcje rozdzielacza, więc podepnij z linii wysuwu


po to kupujesz zawór LS żeby nie martwić się brakiem miejsca na rozdzielaczu

sebi jcb 3cx 95 napisał(a):Na linii teleskopu montujesz elektrozawor ( trojnik) zakładasz dodatkowy przełącznik i działa. Ja mam odłączony sygnał dzwiekowy w tylnym dzoju i tam podpięta elektrozawor. Jak trzymam guzik działa skarpowka jak puszczam działa teleskop. Pozdro


jeśli zastosowałeś diwerter to gdzie masz zamontowane dodatkowe zawory liniowe?

Re: skarpówka

30 Wrz 2022 06:55

mechanior napisał(a):wiesz ile kosztuje taki zawór i jak go zamontować, podpiąć, wyregulować?

Romku nie wiem ile kosztuje taki zawór? wiec oświeć mnie! No i miałem nadzieje że Ty umiesz to wyrególować? Pozdro

sebi jcb 3cx 95 napisał(a):Na linii teleskopu montujesz elektrozawor ( trojnik) zakładasz dodatkowy przełącznik i działa. Ja mam odłączony sygnał dzwiekowy w tylnym dzoju i tam podpięta elektrozawor. Jak trzymam guzik działa skarpowka jak puszczam działa teleskop. Pozdro

Kolego w Twojej maszynie jesli sie nie myle masz pompe o stałej wydajnosci i rylko zawór przelewowy. Spokojnie mogłeś zrobic to na osobnym sterowaniu chyba.

Re: skarpówka

30 Wrz 2022 07:43

Montowałem już zawór 6 drogowy na linie wysuwu wysięgu naciskasz guzik masz skarpówkę,puszczasz wysuw.

Re: skarpówka

30 Wrz 2022 15:08

czembor napisał(a):Montowałem już zawór 6 drogowy na linie wysuwu wysięgu naciskasz guzik masz skarpówkę,puszczasz wysuw.


a jak zabezpieczyłeś hydraulicznie linię którą odcina/zamyka diverter?

Re: skarpówka

01 Paź 2022 07:31

Żadnych innych zbedych pierdół nie mam.Sa dwa elektrozawory (dzielniki strumienia) na przewodach od teleskopu i tyle.Pedalem od leleskopu steruje skarbówka. Działa tyle lat bez zrzutu. Ale w tych maszynach jest możliwość dołożenia jednej sekcji i wtedy jest drugi pedal pod lewą nogą.

Re: skarpówka

01 Paź 2022 08:44

mechanior napisał(a):
czembor napisał(a):Montowałem już zawór 6 drogowy na linie wysuwu wysięgu naciskasz guzik masz skarpówkę,puszczasz wysuw.


a jak zabezpieczyłeś hydraulicznie linię którą odcina/zamyka diverter?

https://i.air-com.pl/pimcore-bucket/thu ... 71408.jpeg

Re: skarpówka

01 Paź 2022 14:06

ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie, wiem doskonale jak wygląda schemat divertera, więc jak zabezpieczyłeś te linie?

Oczywiście nie zabezpieczyłeś bo nie wiesz, że jest taka potrzeba a potem wam się siłowniki krzywią albo przewody strzelają i nie wiecie dlaczego... zawory liniowe są na rozdzielaczu i to one są zabezpieczeniem, stosując diverter czy jakikolwiek inny trójnik odcinasz siłownik od tych systemów awaryjnych które mają chronić siłownik, kinematykę ramienia i linie przed uszkodzeniem... stosując diverter do równoległego sterowania powinieneś zastosować dodatkowo zawory liniowe między siłownikiem a diverterem z odprowadzeniem przelewów do zbiornika. Oczywiście prawie nikt tego nie robi, to że nie dochodzi do spektakularnych awarii jest jedynie wynikiem zapasu wytrzymałości maszyny i osprzętu. Ale to nie oznacza że nie jest to potrzebne - takie zbędne pierdoły ratują dupę, dlatego sa stosowane przez producentów maszyn i osprzętu.

To tak samo jak ze skarpówką, do której większość ładuje zamki hydrauliczne nie mając pojęcia że jeśli nie mają funkcji zaworu nadmiarowego to narażasz na uszkodzenie siłownik, łyżkę i instalację maszyny...

-- 1 Paź 2022, o 13:04 --

raflik31 napisał(a):Romku nie wiem ile kosztuje taki zawór? wiec oświeć mnie! No i miałem nadzieje że Ty umiesz to wyrególować? Pozdro


około 20 tysięcy złotych, tak potrafię zamontować i wyregulować jeśli tylko będzie kompatybilny z daną maszyną i o ile to, co oczywiste, CAT :D

Re: 432D '01 skarpówka

02 Paź 2022 08:04

Taak. Tylko CAT!!! :D Ale 2 dychy to sporo. Życie bym sobie ułożył :mrgreen:
A jakby plasterek dołożyc do tylnego rozdzielacza?

Re: 432D '01 skarpówka

03 Paź 2022 06:59

Romku masz rację siłownik od wysuwu niezabezpieczony, ja to montowałem gościowi do rotatora i chwytaka do ładowania drewna.
Wyślij odpowiedź