wibako

Czy jest możliwe załączenie jazdy do tyłu oraz do przodu w j

Moderator: mechanior

Czy jest możliwe załączenie jazdy do tyłu oraz do przodu w j

Postprzez erawisto » 09 Mar 2023 17:51

Marka i model maszyny: CAT 430D
Numer seryjny: CAT0430DPBNK03662

Witam Panów.

Mam pytanie na razie czysto teoretyczne .W jednej z moich maszyn od czasu do czasu lubi się rozłączać jazda do przodu z opóźnieniem. Niestety mój operator czasami zmienia jazdę tak gwałtownie że obawiam się iż w jednym czasie może pójść napięcie na obie cewki do jazdy do przodu i do tyłu. Pytanie czy grozi to jakimś poważniejszym uszkodzeniem czy jest to w skrzyni jakoś zabezpieczone na taki wypadek ? Dodam że dzieje się to rzadko ale jak to mówią jeden zły raz. Chodzi o to że maszynę mam w odległym miejscu i zależy mi aby dochodziła do końca marca abym nie musiał transportować drugiej. Potem oczywiście odpowiedni serwis się tym zajmie. Dodam że elektryk twierdzi że jest to wina modułu przy kierownicy. Ale to jedyne do czego doszedł bo na reszcie się nie zna.
Pozdrawiam.
erawisto

erawisto
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 22 Sty 2009 09:45
  • Miejscowość: Mielec

Reklama

simmet

Re: Czy jest możliwe załączenie jazdy do tyłu oraz do przodu

Postprzez mechanior » 09 Mar 2023 23:23

operator szybszy od prądu? :D nie żartuj...
szybka zmiana kierunku nie jest dobra ale primo: niema opcji by jednocześnie były zasilone obydwie cewki kierunku, secundo: olej jest znacznie wolniejszy od prądu więc nie ma szans by ciśnienie wzrosło tak szybko by zapiąć obydwa sprzęgła na raz, tercjo: zapięcie dwu sprzęgieł = blokada skrzyni i koła stoją w miejscu...

co do modułu - dobry trop, wystarczy zmierzyć czy napięcie pojawia się z opóźnieniem a to każdy rozgarnięty elektryk potrafi
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej