wibako

Kramer 415

Kramer 415

Postprzez lukas.sr » 19 Lis 2021 10:18

Witam wszystkich serdecznie.
Nabyłem okazyjnie koparko-ładowarke marki kramer model 415 rocznik około 1980-1985
Nie mam kompletnie żadnej dokumentacji.
Dziś będę odpalał i próbował tym jeździć, muszę przejechać 5km do domu
Może ktoś z Was,weteranów kopaczy ma jakieś materiały na temat tego sprzętu. Ewentualnie jakieś opinie, wiadomo maszyna stara ale ma jeszcze potencjał. Chciałbym wykorzystać ją do pracy na działce.
Napisał bym o niej coś więcej żeby było zgodnie z regulaminem ale nic więcej o niej nie wiem.
Pozdrawiam

lukas.sr
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Lis 2021 10:10

Maszyna: Kramer 415

Firma: Własny sprzęt


Reklama

simmet

Kramer 415

Postprzez rudesmen » 24 Lis 2021 22:36

Gratulacje. Oby obyło się bez potrzeby korzystania z dokumentacji bo z nia może nie pójść tak łatwo, że znajdzie się pdf w internecie...

Jak poszło, dojechałes? :D

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2183
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Kramer 415

Postprzez lukas.sr » 27 Lis 2021 20:31

Cześć,
W internecie jest kilka plików po niemiecku, wiadomo to nie problem bo można przetłumaczyć.
Pomyślałem po prostu że może ktoś ma jakąś instrukcje albo dtr starą.
Dojechałem do domu, tak bez problemu, co prawda maszyna jest strasznie powolna ale jedzie.
Mam jeszcze jedno pytanie, znalazłem informację że nominalnie były tam opony z przodu 12.5-20 a z tyłu 13.5-24
Przednie muszę zmienić na już bo są dwie różne, w sensie różnych szerokości i różnych wysokości.

Z tyłu z kolei ktoś założył 14.00-24 nie mam wiedzy czy takie żąglowanie rozmiarami nie ma wpływu na działanie i żywotność napędów.

Chciałbym doprowadzić tą maszynę do jak najlepszego stanu.
Jak już coś kupię to lubię żeby to miało ręce i nogi.
W dalszej kolejności muszę uszczelnić przednie siłowniki i zrobić hamulce.
Proszę o jakieś podpowiedzi i wyrozumiałość, dziękuję.

-- 27 Lis 2021 20:31 --

Orientuje się ktoś jak w tej bestii napędzany jest orbitrol?
Z przodu silnika jest pompa, myślę że od kopania. Zastanawiam mnie jednak to wspomaganie. Jest z nim różnie, raz słabe raz całkiem spoko. Jazda jest ok, kopie się na ziemi elegancko. Łyżkę można spokojnie napełnic gruzem.

lukas.sr
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Lis 2021 10:10

Maszyna: Kramer 415

Firma: Własny sprzęt


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej