wibako

NH LB115 olej do mostu, Spirax S3 vs S4 vs S6

NH LB115 olej do mostu, Spirax S3 vs S4 vs S6

Postprzez Areckii » 10 Lut 2022 18:35

Witam,
Borykam się z wybraniem odpowiedniego oleju do mostów, zwolnic oraz hydrauliki. Nie jestem zwolennikiem stosowania uniwersalnego oleju, bo zawsze uważałem że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego :)
Pierwsze moje pytanie to jaki olej Shella nadawałby się najbardziej do mostów (nie patrząc na cenę ponieważ chcę go zalać tylko do mostów)…
1-Shell Spirax S6 TXME (dawniej Donax TDS) SAE 10W-30 API GL-4
2- Shell Spirax S4 TXM 10W-30 (dawniej Donax TD) SAE 10W-30 API GL-4
3- Shell Spirax S3 ALS 80W-90 API GL-5 Limited Slip

Wiem że w katalogach New Hollanda to norma 10W-30 i API GL-4 ale do mostów Carraro zalecane są podobno oleje z LS a przy tych normach nie ma olejów z dodatkiem LS…zatem chciałbym się pokusić o opcję nr 3, zwłaszcza że coś mi harczy przy załączonym przednim napędzie podczas lekkich skrętów. Koparka ma zaledwie 3300mth…i nie wiem czy olej w moście był wogóle wymieniany, podejrzewam że mógł nie być wymieniany od nowości.

Co do hydrauliki i zwolnic zastanawiam się nad olejem MobilFluid 424 API GL-4 oraz MAT 3525 lub ktoś mi jeszcze podpowiada żeby zalać typowo hydraulicznym Mannol HV 46 … i już sam nie wiem.
Co o tym sądzicie?

Areckii
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 10 Lut 2022 14:55

Maszyna: New Holland LB 115

Firma: Areckii


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej