wibako

DERRUPPE - co to jest za koparka, czy warto?

DERRUPPE - co to jest za koparka, czy warto?

Postprzez PRZEMEKP00 » 16 Maj 2023 23:25

Dzień dobry,
Chciałbym zapytać czy miał ktoś z forumowiczów do czynienia z taką koparką - marki DERRUPPE?
Rocznik 1987
Nigdzie nie mogę znaleść żadnych informacji na temat tej koparki.
Może jest to jakaś podmarka innych producentów?
Czy pasują do tej koparki jakieś części dostępne w polsce?
Czy będzie do niej pasować osprzęt z innych koparek lub da się gdzieś dostać do niej skarpówkę i szybkozłączę?
Ogólnie jestem w trakcie dogadywania warunków zakupu - właściciel twierdzi, że używał je tylko w prywatnym celu do budowy 3 domów i od dwóch lat stoi tylko w garażu w idealnym stanie bez wycieków, luzów itd.
Czy jest możliwe dostać taki model w dobrym stanie? Chciałbym ją zakupić do celów prywatnych do ogarnięcia swoich placów na budowie, jakiś wywóz humusu i delikatne prace. Bardzo proszę o jakieś informacje doświadczonych forumowiczy.
Załączniki
image (2).jpg
zdjęcie
image (1).jpg
zdjecie
image.jpg
zdjecie

PRZEMEKP00
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 16 Maj 2023 23:15

Maszyna: derruppe

Firma: 6el


Reklama

simmet

Re: DERRUPPE - co to jest za koparka, czy warto?

Postprzez rudesmen » 18 Maj 2023 06:04

Niezła ciekawostka. Trzymam kciuki, że rozszyfrujesz co to za maszyna. Masz już jakiś trop? Skąd może pochodzić? Gdzie była produkowana? Kabina przypomina trochę stare JCB

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: DERRUPPE - co to jest za koparka, czy warto?

Postprzez stasiu2808 » 18 Maj 2023 16:07

Witam...derruppe to francuzka firma od lat 50 tych robila koparki ladowarki itp. potem to byly maszyny paclain...ja mam ladowarke DB 5 z lat 60tych...maszyna niezniszczalna ale sadze ze czesci niedostepne chyba ze od paclain...

stasiu2808
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 18 Maj 2023 16:03

Maszyna: deruppe db 5

Firma: swoja


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej