wibako

Firma Firmy zajmujaca / zajmujace sie naprawa silownikow ?

Firma Firmy zajmujaca / zajmujace sie naprawa silownikow ?

Postprzez mikmi03 » 07 Lut 2023 12:10

Dzien dobry forumowicze,

Nie moglem w funkcji "szukam" znalezc odpowiedzi na moje pytanie.

Jaka / jakie firmy polecacie do regeneracji / naprawy silownikow?

U mnie okazalo sie, ze prawy silownik lychy (tilt cylinder) w nowo nabytej miniladowarce Massey Ferguson Industry MF503 ma dosc spora nieszczelnosc.

Traci krople oleju na sekunde. Na szczescie wykrylem to przed praca. Silownik juz ma z 30 lat i laczy takze lewy wiec dobrze byloby dac w rece kogos kto wie co robi. Inaczej pewnie takiego silownika nie znajde i bede musial kombinowac z nowymi zamiennikami i nowymi wezemi hydraulicznymi.

Dziekuje z gory i pozdrawiam,


Image
Image
Image
Ostatnio edytowany przez mikmi03 21 Lut 2023 22:27, edytowano w sumie 2 razy

mikmi03
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 07 Lut 2023 11:19

Maszyna: MF 503 miniladowarka

Firma: SURFnFLY


Reklama

simmet

Re: Firma Firmy zajmujaca / zajmujace sie naprawa silownikow

Postprzez BKK » 07 Lut 2023 19:49

Ale misiu puszysty, co z tego, jak ci podam firmę, do której wożę (adresu nie mam, umiem trafić), jak ona jest pod Wrocławiem, a ty możesz być z Suwałk, Szczecina, czy innego dalekiego Pcimia? Będziesz wysyłać? Poszukaj u siebie lokalnie jakiegoś zakładu hydrauliki siłowej, to albo sami zrobią, albo odeślą do kogoś niedaleko.

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Re: Firma Firmy zajmujaca / zajmujace sie naprawa silownikow

Postprzez mikmi03 » 07 Lut 2023 22:24

BKK napisał(a):Ale misiu puszysty, co z tego, jak ci podam firmę, do której wożę (adresu nie mam, umiem trafić), jak ona jest pod Wrocławiem, a ty możesz być z Suwałk, Szczecina, czy innego dalekiego Pcimia? Będziesz wysyłać? Poszukaj u siebie lokalnie jakiegoś zakładu hydrauliki siłowej, to albo sami zrobią, albo odeślą do kogoś niedaleko.


Musiu, kurierzy dzis tak sprawnie dzialaja, ze oczywiscie ze wysle. To koszt 25zl w kazda strone. Silownik juz jest wymontowany i dobrze zabezpieczony. To, ze moze znajde lokalnie to juz dobrze wiem. Pytanie czy mozecie forumowicze tutaj kogos polecic kto sie zna na fachu i bedzie wiedzial jakie uszczelki zamowic do silownika ponad 30 letniego. To, ze ktos moze odeslac dalej i za to skasowac to tez wiem. Wiec podaj nazwe firmy z ktorej jestes zadowolony. Jezeli jest zetelna to znajde adres zadzwonie umowie sie i reszta nie bedzie Ciebie obchodzic. No chyba, ze chcesz trzymac w tajemnicy to to takze zrozumie. Pozdro ;)

mikmi03
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 07 Lut 2023 11:19

Maszyna: MF 503 miniladowarka

Firma: SURFnFLY


Re: Firma Firmy zajmujaca / zajmujace sie naprawa silownikow

Postprzez BKK » 08 Lut 2023 14:16

Hydro-Serwis Radwanice koło Wrocławia.
Dzwoń, dowiaduj się. Przygotuj sobie wymiary siłownika, średnicę tłoczyska, tłoka (jeśli możesz).
Dobra firma przerobi, co trzeba i dopasuje odpowiednie uszczelnienie. Tak działa większość z nich.

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Re: Firma Firmy zajmujaca / zajmujace sie naprawa silownikow

Postprzez mikmi03 » 21 Lut 2023 22:25

Dziekuje za informacje. Pozdrawiam

-- 21 Lut 2023 22:25 --

Naprawione u znajomego w Leborku. Okazal sie wadliwy O-ring. Wymienione i zobaczymy jak dlugo potrzyma. :)

Image

W razie czego moge polecic i podac kontakt w Leborku.

mikmi03
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 07 Lut 2023 11:19

Maszyna: MF 503 miniladowarka

Firma: SURFnFLY


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej