wibako

Minikoparka do 1.5t - 70.000tyś Kobelco, JCB, NEX, Meyer APS

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Minikoparka do 1.5t - 70.000tyś Kobelco, JCB, NEX, Meyer APS

Postprzez Hosiek » 08 Cze 2024 12:07

Zamierzam kupić minikoparkę do 1.5t która głównie będzie wykorzystywana do przyłączy prądu.(Cena około 70 tyś brutto)

Do tej pory koparkę wynajmowałem lecz niedawno zakupiłem działkę na której będę miał sporo pracy na taki sprzęt a później koparka zostanie do robienia przyłączy prądu.

Na działce do zrobienia(20 ar):
Przyłącze prądu
Przyłącze wody
Przyłącze gazu
Wykop fundamentów
Wykop oczyszczalni przydomowej
Wypełnienie fundamentów piaskiem
Zburzenie starej piwnicy (konieczny młot hydrauliczny)
Zburzenie fundamentów stodoły (konieczny młot hydrauliczny)
Kolejne fundamenty pod garaż i magazyn oraz prace przydomowe, jakieś oczko wodne może basen itd..

Lista do wyboru jaka przygotowałem (Koniecznie sterowanie joystikami)
Używane Kobelco SK 10 SR
Używany JCB 8015
Nowy NEX N12 FULL (Silnik Yanmar 3TNV70)
Nowy Meyer EX12 (Silnik Yanmar 3TNV70)
Nowy APS OKW17 (Silnik Perkins)

Każdy z nowych wyżej wymienionych miałem okazje przetestować na placu dlatego pozostają na liście do wyboru.

NEX N12 FULL jest dosyć ciekawy i z tego co widzę wiele użytkowników wcześniejszych produkcji poleca ten model (wiele filmów na YouTube)
Meyer EX12 To ten sam producent co NEX. Z tego co wiem jeden z dealerów NEXa nie mógł się dogadać z głównym importerem i sami zaczeli sprowadzać te same maszyny. (tylko inna barwa, nazwa i kilka drobnostek elektronicznych)
APS OKW17 Według informacji w Internecie ma silnik LAIDONG KM385B. Przejeżdżałem jednak niedawno obok dealera koparek który ma ten model z silnikiem perkinsa (za kilka dni ma być znów dostępny w sprzedaży)
Jeżeli chodzi o Kobelco oraz JCB to wiadomo że jest to sprzęt markowy i warto by go kupić lecz obawiam się używanego sprzętu. Jak wiadomo Polacy lubią kombinować, ściągają maszyny z za granicy, trochę poprawią lakier, cofną licznik kilka razy i puszczają w obieg. Tutaj trzeba by znaleźć na prawdę dobrą sztukę.

Jeżeli chodzi o ograniczenie do 1.5t to ze względu na DMC 2000KG na haku pojazdu. Przyczepa jest właśnie w produkcji która będzie o DMC 2000KG (Przyczepa z chowanymi najazdami pod przyczepą oraz zdejmowaną plandeką którą będę używał do innych celów niż przewożenie koparki). Nie posiadam jeszcze dokładnych informacji jaka będzie ładowność lecz waga przyczepy będzie 400 - 500KG dlatego też ładowność będzie 1500 - 1600KG.

Chciałbym poznać opinie fachowców w swoim zawodzie na ten temat.(Ja co prawda mam uprawnienia na koparkę lecz głównie zajmuje się instalacjami elektrycznymi. Praca na koparce 4-10 dni w miesiącu)

Hosiek
Nowicjusz

Maszyna: BRAK

Firma: TechnikSmart

Reklama

simmet

Re: Minikoparka do 1.5t - 70.000tyś Kobelco, JCB, NEX, Meyer

Postprzez NEX GROUP » 11 Cze 2024 15:47

NEX GROUP INT SP. Z O.O.
Do wszystkich zainteresowanych
Ostatnio, w rozmowach z klientami i w różnych opiniach czy postach na forach takich jak to, spotykamy się z nieprawdziwymi wprowadzającymi klientów w błąd informacjami rozpowszechnianymi przez pracowników i współpracowników/sprzedawców/dealerów firmy/firm MAUFER SP. Z O.O. / MEYER / NISHO SP. Z O.O. dotyczącymi mini koparek NEX N10 i N12. Firma NEX GROUP INT SP. Z O.O. oświadcza iż wszelkie głosy (tak jak między innymi w poście powyżej) iż maszyny marki MEYER nie są tymi samymi co NEX, nigdy nie były i nie będą, pochodzą z innych fabryk i wykonane są w kompletnie innym standardzie. Kłamstwa opowiadane przez pracowników, współpracowników/sprzedawców/dealerów firmy/firm MAUFER SP. Z O.O. / MEYER / NISHO SP. Z O.O. umiejscowienia w rzeczywistości i jest działaniem podlegającym ustawie o "NIEUCZCIWEJ KONKURENCJI"
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z Naszą firmą, posiadamy wiele dowodów na nieetyczne działanie konkurencji którymi chętnie się podzielimy oraz pomożemy wskazać różnice między minikoparkami NEX i MEYER
Oczywiście prosimy kolejnych klientów którzy zostali wprowadzeni w błąd/oszukani przez pracowników, współpracowników/sprzedawców/dealerów firmy/firm MAUFER SP. Z O.O. / MEYER / NISHO SP. Z O.O. do kontaktu z Nami
Pozdrawiamy
NEX GROUP

NEX GROUP
Nowicjusz

Maszyna: NEX

Firma: NEX GROUP

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej