wibako

co sądzicie o iveco magirus???

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

co sądzicie o iveco magirus???

Postprzez maniek » 05 Sty 2008 20:32

mam w zamiarze kupić wywrotkę 6x4. Przeglądając oferty trafiłem min. na iveco magirus z 1992 roku. Niewątpliwie atutem jest dosyć przystępna cena ale co to jest za samochód? Jaki jest w eksploatacji? Czy jest to pojazd mocno awaryjny? jak np auta zza wchodniej granicy np maz :lol: Aktualnie posiadam 2 many F-90 i scanię 113 to z nimi nie mam żadnych problemów tylko smarowanie, oleje, paliwo i jazda :D

maniek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 19:52
  • Miejscowość: augustów

Reklama

simmet

Postprzez Waldemar » 05 Sty 2008 22:04

cena częsci jest spora, mało popularne czesci = drogie.

Waldemar
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 10 Kwi 2006 20:21
  • Miejscowość: Pomorze

Postprzez tomec » 05 Sty 2008 22:50

stary jak masz takie auta to nie baw sie magirusa.te po 90 roku maja latwo dostepne czesci a te do 90 roku nie kupuj bo stracisz na tym,ja sobie mam zamiar kupic na wiosne taka wywrotke,lecz ze wzgledow finansowych ,jak masz wiecej kasy to zainwestuj w inna marke,ja mam kamazy i wiec dlatego bym wolal i takiego magirusa,bo jak na cos lepszego trafie to kupie inna marke niz ta.w olsztynie duzo takich jezdzi maszyn,ale nie wiem co z nimi,kierowca moj mowil zeby brac powyzej 90 roku wiec tyle tylko wiem,ale popatrze na opinie innych

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez Waldemar » 05 Sty 2008 23:17

Ja przerabiałem problem z mechanizmem róznicowym
posypał mi sie w Mercedesie rok 1980 nowy można mieć za 3 tyś złotych!! Chyba zamiennnik ale nowy ze sklepu.
Posypał się w IVECO Magirus koszt 13 tyś zł i tylko w serwisie i jeszcze czekać na niego 4 tygodnie auto było z 1993 roku.

Generalnie jak starsze to brac tylko Mercedes zamienników full i tanie, nawet do starszych modeli.

Waldemar
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 10 Kwi 2006 20:21
  • Miejscowość: Pomorze

Postprzez tomec » 05 Sty 2008 23:35

a myslalem ze mercedes i styer maja najdrozsze czesci......

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez maniek » 06 Sty 2008 01:16

dzięki serdeczne za dotychczasowe porady. U mnie jest tego rodzaju sprawa że chcę zmienić steyra 1490 z 1977 roku na coś młodszego. Myślałem z wywrotką zrobić tańszym kosztem bo jeszcze mam w zamiarze kupić inną maszynę, tylko boję się żeby to nie wyszło odwrotnie i z tego wszystkiego odpuścić te iveco. Z tego co wyczytałem to iveca powyżej 1990 roku są warte ryzyka? I do tych ivec części też są drogie jak są łatwiej dostępne?

[ Dodano: Nie Sty 06, 2008 12:20 am ]
jeśli chodzi o części do steyra to są faktycznie dosyć drogie chociaż ostatnio trochę z taniały ale jak ktoś ma jeszcze model 1490 to dużo części pasuje od np jelcza

maniek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 19:52
  • Miejscowość: augustów

Postprzez Bartek » 06 Sty 2008 10:35

Ja pomykałem Magirusem z 89 roku tyle że 4x4 z silnikem Deutza i była to maszynka w teren super...Ale silnik sie pod konieć lat 90 rozsypał a auto dużo nie jezdziło...
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez maniek » 06 Sty 2008 16:28

Jak kupiłeś go jako używanego to wcześniej mógł trochę więcej ganiać i jak go wziąłeś to jeszcze chodził ale ostatnim podrygiem. Z drugiej strony mógł też być przegrzany np. pasek klinowy od dmuchawy chłodzenia silnika pękł i nie było chłodzenia a tu już dużo nie trzeba... Np. silniki SW 680 jak zostaną przegrzane to i zaraz pojawiają sie problemy z ubytkiem oleju

maniek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 19:52
  • Miejscowość: augustów

Postprzez Bartek » 06 Sty 2008 18:45

To nie był moje auto tylko jednostki OSP w której ten samochód jezdził głównie do wypadków drogowych, byl w pełni sprawny dopuki silnik raz odpalił i nagle zgasł...

Wiem te SW to praktycznie są na przegrzanie deliktne jak dziewica;d
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez maniek » 06 Sty 2008 23:55

No dziwny przypadek sam z takim nie spotkałem się

maniek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 19:52
  • Miejscowość: augustów

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej