wibako

KRUSZARKA

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

KRUSZARKA

Postprzez jaro90 » 22 Lip 2008 22:58

Witam , przymierzam się do zakupu kruszarki i mam problem bo niewiem na co zwrócić uwagę . Maszyna miałaby być wykorzystywana do kruszenia gruzu betonowego i ceglanego no i dobrze jakby szło kruszyć kamienie . Nie ukrywam że na nową mnie nie stać , kwota jaką bym chciał przeznaczyć to około 300 tyś .Interesuje mnie kruszarka mobilna i nie wiem czy lepsza będzie na podwoziu gąsienicowym czy podczepiana do ciągnika siodłowego , chodzi o wygodę transportowania . Na co zwracać szczególną uwagę i jaką firmę polecacie . Może udzielicie mi jakiś wskazówek bo nie mam zielonego pojęcia o tych maszynach . Pozdrawiam i proszę o jakieś podpowiedzi .
jaro90

jaro90
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 10 Kwi 2008 20:50
  • Miejscowość: bydgoszcz

Reklama

simmet

Postprzez dawidg2 » 23 Lip 2008 23:20

podaj wiecej szczegółow jaki wlot ma byc minimum itd albo podaj jakie duze rzeczy chcesz kruszyc bo np jak wlot jest 600x400mm to kamien max tak 350 mm wejdzie. a co do podwozia to na gasienicowce to podjedziesz kawałek w kazdej chwili nawet z właczona kruszarka a jak jest podczepiana pod ciagnik to chyba nie ale zalezy jak jest skonstruowana. a za te 300 tys to nowa tez bys kupił ale mniejsza troche

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez jaro90 » 27 Lip 2008 11:02

wydaje mi się że im większy wlot to tym lepiej ?. Interesuje mnie kruszarka szczękowa i zastanawiam się jakie koszty wiążą się z wymianą szczęk , oczywiście w przybliżeniu iczy jest to prosta sprawa czy wiąże się to z większym rozbieraniem maszyny . Jakiej firmy szukać kruszarkę żeby nie było potem problemu z dostępem części do tego modelu . Na co zwracać jeszcze uwagę przy zakupie takiej maszyny ? Pozdrawiam
jaro90

jaro90
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 10 Kwi 2008 20:50
  • Miejscowość: bydgoszcz

Postprzez dawidg2 » 27 Lip 2008 19:18

jaro90 napisał(a):wydaje mi się że im większy wlot to tym lepiej
tak lepiej ale wiekszy koszt szczek, wieksza waga maszyny i wielkosc nastawy potem wieksza i wieksze kruszywo bedzie wychodzic po kruszeniu. a firm to masz duzo np w bydgoszczy masz "Makrum" co produkuja kruszarki, Fintec, Brown Lenox, Pegson, OMT, Parker, Komatsu i wiele innych tu masz ogłoszenia http://www.kupsprzedaj.pl/maszyny/budow ... index.html oni tez handluja maja pare uzywek http://www.bh-ruda.pl/ oni produkuja www.zanam-legmet.pl i oni http://www.auspolex.pl (ale listwowe produkuja) według mnie to taka by starczyła http://www.auspolex.pl/rm80.php

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez jaro90 » 05 Sie 2008 00:20

Dzięki za podpowiedzi i namiary . Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie takiej maszyny to znaczy jakie części się najbardziej zużywają i jakie koszty się z tym wiążą ? . Jakie pieniądze wiążą się z wymianą szczęk oczywiście w przybliżeniu ? Nie miałem do tej pory styczności z takimi maszynami więc nie wiem nawet o co jeszcze pytać , mam nadzieję że mnie zrozumiecie ;) .
jaro90

jaro90
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 10 Kwi 2008 20:50
  • Miejscowość: bydgoszcz

Postprzez dawidg2 » 05 Sie 2008 20:35

jaro90 napisał(a):Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie takiej maszyny to znaczy jakie części się najbardziej zużywają i jakie koszty się z tym wiążą ?
najbardziej to szczeki, naped szczek, potem tasmociagi i silnik co najwazniejsze nie wiem co jeszcze przyznam nie mam kruszarki tylko sie troche interesowałem bo sam chciałem kupic. o kosztach to nie wiem tzn znam cene szczek do jednej kruszarki to ok 1000Euro ale ona ma szczeki 700x400 marka kruszarki to RED RHINO

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez i3utch » 29 Sie 2008 10:58

Koszty nowej kruszarki to:


ok. 100 tyś euro - 6,5 tony, poj. kosa 1,5 m3, wydajność 40 ton, wymiary szczęki 500x350mm, gąsienice gumowe, silnik 40kW

ok. 150 tyś euro - 12,6 tony, poj. kosza 3,5 m3, wydajność 20-80 ton, wymiary szczęki 620x450 mm, gąsienice stalowe, osprzęt (zraszacz, separator magnetyczny, zdalne sterowanie), silnik 104 kW

Maszyny fabrycznie nowe, dostęp do części bezproblemowy.

Więc jeżeli masz 300 tyś może lepiej pomyśleć o nowej maszynie, leasing do 7 lat we franku, pierwsza wpłata 10%. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji chętnie odpowiem.


Pozdrawiam

Nr telefonu mogę podać w prywatnej wiadomości.
Kopać, Kuć, Kruszyć

i3utch
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 08 Lip 2008 14:55
  • Miejscowość: łódzkie

Postprzez Karlikk » 01 Wrz 2008 13:59

Prosiłeś o informacje na co zwracać uwagę przy zakupie. Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z tego typem maszyn to ciężko ci będzie wytłumaczyć na co trzeba patrzeć. Jest tyle miejsc w które należałoby zajrzeć i sprawdzić. Niektórzy w niedozwolony sposób zmniejszają rozstaw szczęk, żeby uzyskać jak najmniejszą frakcję (mniejszą niż tą jaką podaje producent jako minimalną). Powoduje to nieodwracalne uszkodzenia w całym korpusie maszyny. Warto przede wszystkim sprawdzić cały mechanizm napędzający. Bardzo często jest to mechanizm "kolankowy", który jeśli nie jest odpowiednio utrzymywany to się rozlatuje. Szczęki są niemniej ważne. Są dwa typy: faliste i płaskie z nacięciami. Jeśli nie kruszysz twardych skał jak bazalt lub granit to jeszcze długo na nich popracujesz jesli nie są mocno zajechane. Bardzo często szczęki w kruszarkach można obrócić o 180 stopni i dalej pracować na nie wyeksploatowanej stronie. Jeśli nie zaspokoiłem twojej ciekawości to proszę pisać na mojego maila. Moja firma sprzedaje kruszarki używane, części do nich oraz zapewniamy serwis. Specjalizujemy się w Brown Lennox. Zapraszam na naszą stronę www.superkoparki.pl
Karlikk

Karlikk
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 01 Wrz 2008 13:37
  • Miejscowość: Poznań

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej