wibako

Rotator Engcon EC 209 w koparkoładowarce

Engcon, Steelwrist, Rototilt, SMP, Lehnhoff, Kinshofer

Re: Rotator Engcon EC 209 w koparkoładowarce

Postprzez 8x8 » 15 Sie 2022 12:16

to było oczywiste ze ''zawiesisz się'' i odbierzesz to do siebie,- dlatego wycofałem wcześniejszy wpis -czytaj co jest w tekście, nie każdy wpis dotyczy ciebie.

Po prostu zastanawiam się nad podpięciem przyczepy do koparkoładowarki, tak aby było to funkcjonalne.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Reklama

simmet

Re: Rotator Engcon EC 209 w koparkoładowarce

Postprzez dawidg2 » 15 Sie 2022 14:19

Zawiesiłem? po czym to wnioskujesz?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Rotator Engcon EC 209 w koparkoładowarce

Postprzez Adamski13 » 17 Sty 2023 13:15

szpadlem-taniej napisał(a):To kolejny temat jaki zakładam bo od myślenia głowa już boli .
Jeszcze kilka tygodni temu byłem pewny iż zainwestuję w zakup nowej jak najbardziej uniwersalnej koparki kołowej 9 do 15 ton . Niestety układ robót w kalendarzu na rok 2020 pokazuje iż maszyna będzie musiała pracować 50 na 50 % to jest będzie musiała śmigać na usługach by na siebie zarobić .
W związku z tym iż kołówki jakie testowałem mimo ogromu zalet mają jedną wadę - do jeżdżenia z budowy na budowę a tym bardziej skakania na usługi marnie się nadają decyzja padła na dużą i silną Kop/Ład i celem podniesienia jej funkcjonalności ( ponieważ budżet na to pozwala ) rozważam dołożenie do niej rotatora .
Myślałem nad EC 209 ENGCON ale nie montowanym na stałe lecz dopinanym na szybko-złącze z automatem olejowym, tak by można było błyskawicznie odpiąć ustrojstwo do większego kopania .
Pytanie jakie mam do was to :
Czy to się rzeczywiście obroni w kop/Ład ?
Obsypywanie ław fundamentowych, przygotowanie podbudowy pod ciągi komunikacyjne, kształtowanie krajobrazu oraz obsługa placu budowy .
Dodatkowo wszystko co może czekać na maszynę na usługach - czyli podawanie/układanie rur itd .
Oczywiście dodatkowy osprzęt też odpowiedni jest w planie .
Zasięg ramienia maszyny na poziomie gruntu - 7 m udźwig na maksymalnym zasięgu 1,5 t
https://www.youtube.com/watch?v=RTSmNjDvPQ4
i filmik obrazujący dokładnie interesujące mnie rozwiązanie :
https://www.youtube.com/watch?v=68S-3JQBihk
Oczywiście jest to bajer niezły ale czy warto go mieć w kop/ład ?
Specjalne złącze - QS - 100 kg
rotator EC 209 - 287kg
Chwytak -GR10 -70kg
razem 457 kilo
Zostaje zatem 1043 kg na łyżkę i towar
Porobi tym czy tylko się pocieszy że się kręci ?

I jak kolego szpadle taniej kupiłeś w końcu ta kop-lad w tej konfiguracji z głowicą engcon?
Jeśli tak to napisz opinię i może wstaw kilka zdjęć

Adamski13
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 31 Gru 2022 14:54

Maszyna: JCB 3CX

Firma: WG


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej