wibako

Jcb 3cx contraktor 10 000 mtg

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Jcb 3cx contraktor 10 000 mtg

Postprzez sskrzypekss » 05 Lut 2020 20:43

Witam wszystkich . Trafiła mi sie do kupienia od znajomego budowlańca koparka jcb 3cx contraktor na wajhach z 2014 roku. Ma przerobione 10 000 mtg . Ma ją od nowości . Moje pytanie brzmi czy jest sens sie pchać w sprzęt z takim przebiegiem ? W tej chwili wszystko działa w niej bez zarzutu . Jaka jest realna wartość takiej maszyny ? Może lepiej kupić sprzęt od handlarza ? Tylko dziwnym trafem 90% oferowanych maszyn z Anglii z lat 2010-2014 ma przerobione 6000-7000 mtg . W Anglii pracuje sie mniej czy wszyscy cofią ?

-- 05 Lut 2020 19:43 --

Nikt nie przepracował na jcb 10000 i więcej ?

sskrzypekss
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 15 Sie 2019 22:51

Maszyna: Jcb3cx

Firma: Fhu garden


Reklama

simmet

Re: Jcb 3cx contraktor 10 000 mtg

Postprzez zeppelin zm 15 » 05 Lut 2020 21:14

Jeśli mówisz że sprzęt od znajomego i ma ja od nowości tonie ma co się dużo zastanawiać tylko brać! Naprawdę omijaj handlarzy. Taką jaką ty masz możliwość kupna to rzadkość. Każdy szuka właśnie maszyn z prywatnych rąk.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Jcb 3cx contraktor 10 000 mtg

Postprzez sskrzypekss » 05 Lut 2020 21:52

No dobra ale taki przebieg to nie jest koniec tej maszyny ?

sskrzypekss
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 15 Sie 2019 22:51

Maszyna: Jcb3cx

Firma: Fhu garden


Jcb 3cx contraktor 10 000 mtg

Postprzez zeppelin zm 15 » 05 Lut 2020 21:59

Jeżeli jest o maszyne dbane i wszystko robione na czas to nie ma się czego bać. Często u handlarzy maszyny mają po 6-7 tys mtg a w rzeczywistości x2 albo nawet x3 :lol:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Jcb 3cx contraktor 10 000 mtg

Postprzez gruszon18 » 06 Lut 2020 02:25

Nie tylko od handlarzy.. Ale nie ma co stereotypami żyć też.. Zwyczajnie jak maszyna jest warta pieniędzy nie jest w takiej cenie jak inne nawet młodsze.. To u handlarza momentalnie idzie poznać.. Idziesz po placu, patrzysz ceny i roczniki.. Po pytaniu jaki sprzęt Ci proponuje nie padnie oczywista odpowiedź że kupuj ta maszynę bo to najlepsza co mam. Tylko wpycha to co nie chce zejść ewentualnie pyta ile masz kasy i dopiero.. Co do motogodzin. Intensywna eksploatacja może spowodować ze maszyna nie będzie się nadawać do dalszej pracy, a może być że nadal będzie wszystko ok. Każdy przypadek jest inny. Wiem że np do mnie do firmy kupiono starą babcie a teraz ta koparkoladowarka przeżywa drugą młodość tak naprawdę bo wszelkie remonty są już robione na bieżąco. Był remont pompy paliwa i wtrysków, dekiel rozrządu, nowe opony, skasowane luzy na tylnim ramieniu. Mozna i raczej trzeba powiedzieć że teraz żyje druga młodością bo dwa lata się męczyłem żeby pousuwać wszelkie wycieki, i mimo przebiegu ponad 13 k mth ( a przynajmniej na tyłu się zatrzymał licznik oryginalny, bo ten licznik raz działa raz nie a odkąd ja mamy dodałem drugi nie oryginalny) maszyna pali jeździ nie ma z nią problemów na takie prace jak załadunek kruszywa, korytowanie przyłącza wodne, nitki wodociągów.. Kolejna sprawą przy zakupie ważne wycenić tak naprawdę ile kosztuje maszyna, bo można się obuć całkiem nieźle. Przepłacisz za maszynę 20 tysięcy i będzie wymagała włożenia takich pieniędzy, a możesz kupić maszynę za te 20 tysięcy mniej, mieć zapas gotówki a maszyna może nie wymagać remontu.. Przy zakupie za 100 tys ten zakup to nie jest jak wejście do sklepu i rozglądasz się na półce z napojami. Nowej nie kupujesz i wtedy musisz być pewien że wiesz na co się piszesz.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Jcb 3cx contraktor 10 000 mtg

Postprzez sskrzypekss » 06 Lut 2020 10:00

Ta maszyna większość pracowała przodem . Ma kosztować 168 tys plus VAT

sskrzypekss
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 15 Sie 2019 22:51

Maszyna: Jcb3cx

Firma: Fhu garden


Jcb 3cx contraktor 10 000 mtg

Postprzez Szogun666 » 16 Lut 2020 11:50

Mam 3 kop- ladowarki tyle ze innej marki. roczniki 2007 i przebiegi 12,5 tys, ponad 14 i niecałe 12 tys mth i powiem Ci szczerze że jak się dba o maszynę i wszystko robi na czas to maszyny chodzą.
Jeśli chodzi o maszynę 2004 i przebieg 6 tys mth to....jak kogoś stać na to żeby sobie kupić nową maszynę i postawić żeby stała a tylko czasami pracowała to nikt nikomu nie zabrania. Rodzi się tylko pytanie ilu takich ludzi jest i ile takich maszyn jest.
Z obserwacji wiem że pracując taka maszyną normalnie trzeba liczyć ok 1 tyś mth na rok.
Warto sprawdzić ceny takich samych maszyn ( ten sam rocznik i podobny przebieg) w kraju i za granicą i nie trudno wychwycić że coś jest nie tak- nie znalazłem jeszcze maszyny z takim samym rocznikiem i przebiegiem w takiej samej cenie- za granicą i w kraju. Za granicą zawsze maszyny są droższe. W większości krajów stan maszyny równa się jej cenie.

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Re: Jcb 3cx contraktor 10 000 mtg

Postprzez sskrzypekss » 16 Lut 2020 12:54

Witam. Sprawdziłem sobie tą maszynę przed zakupem , strasznie zaniedbana, pełno wycieków , luzy masakryczne , rożne opony , oleje wyglądają jakby ich nie zmieniał przez piec lat . Najbardziej zmartwiło mnie ze cały bagnet od oleju w skrzyni był ociapany czarnym nalotem (smarem) nie wiem czy to przepracowany przegrzany olej czy co ?! Powinnien być przezroczysty ledwo widoczny na bagnecie . Opony każda z innej parafi , szpilki nie dokręcone . Maszyna droga i wymaga doinwestowania . Także temat odpuszczam szukam dalej

sskrzypekss
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 15 Sie 2019 22:51

Maszyna: Jcb3cx

Firma: Fhu garden


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej