wibako

Zakup nowej koparko ładowarki.

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez gruszon18 » 01 Cze 2020 09:20

Weź pod uwagę kurs walut. Ale co ja tam wiem..

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Reklama

simmet

Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez bbk379 » 01 Cze 2020 14:04

W catcie za 444 powiedzieli od 400 w góre, jest plab jechac obejrzeć maszyny na spokojnie.

bbk379
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 30 Maj 2020 21:39

Maszyna: Merlo 32.6

Firma: Roboty ziemno budowlane.


Re: Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez prezes85 » 02 Cze 2020 11:01

Kup używanego cata.

-- 2 Cze 2020, o 10:01 --

Kup używanego cata.

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez bbk379 » 02 Cze 2020 11:16

Pytania czysto techniczne czy warto dopłacić za skrzynię 6 biegów? Czy automat biegów daje jakieś wymierne korzyści w użytkowaniu? Czy sprzęgło hydrokinetyczne przekłada się na większą trwałość napędu?

bbk379
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 30 Maj 2020 21:39

Maszyna: Merlo 32.6

Firma: Roboty ziemno budowlane.


Re: Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez dzierzan » 02 Cze 2020 17:38

bbk379 napisał(a):Czy sprzęgło hydrokinetyczne przekłada się na większą trwałość napędu?


Większą trwałość względem czego :?: To można w ogóle kupić nową koparko-ładowarkę bez zmiennika :?: :woot:

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez dawidg2 » 02 Cze 2020 17:57

może o Torque lock'a chodzi. Jeśli o niego chodzi to warto, oszczędza paliwo na przejazdach i ogólnie skrzynia 6 biegowa dobra na przejazdy.

automat jak automat, na przejazdach po placu dajesz gazu, przerzuca jeden bieg wyżej i się toczysz.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez bbk379 » 02 Cze 2020 18:20

Mój błąd chodzilo o blokadę zmiennika. Muszę dopytać jaka dopłata za to. Patrzyłem na CAT 444 to hudraulikę ma wydajniejszą niż jcb czy komatsu.

W 4cx blokada zmiennika jest standardzie dopłata za skrzynię autoshift 6 biegów. Komatsu ma bez blokady i 4 biegi, a Cat w standardzie skrzynię jak Komatsu a za dopłata taką jak opcja w JCB.

Patrzyłem dziś na 4cx na wajchy to z przodu mial dwie gałki do osprzętu, szok. Maszyna za 400 tysięcy a obsluga gorsza niż ładowacz czolowy na ciągniku. :lol:

bbk379
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 30 Maj 2020 21:39

Maszyna: Merlo 32.6

Firma: Roboty ziemno budowlane.


Re: Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez szpadlem-taniej » 02 Cze 2020 19:59

Posiadam 444 F2 z końcówki 2019 r . Obecnie już wszedł nowszy model 444 ( bez literki )
Różnice względem F2 - mniejszy i ciut słabszy silnik ( 68 kw zamiast 70 kw ) podobno od FIATA ( taki jak wkładają do CASE ) , joye nie na kolumnach ale przy fotelu ( jak w easy-control od JCB ) Nie nastawiaj się że CAT to jakiś mercedes czy coś w tym stylu - to bardziej czołg . Jest silny jest mocny ale jest też i ciężki oraz paliwo to lubi . W moim wypadku wybór CAT był w dużej mierze dyktowany bliskością Dealera/serwisu - od miejsca bazowania maszyny mam do niego 1432m . W nowych Catach wydech ponownie wrócił na maskę silnika ( w F2 jest przy słupku A ) Za F2 na totalnym wypasie z byczą gwarancją i pakietem serwisowym ( bezpłatnych przeglądów ) wyszło 112 tys e --- oszczędność na gwarancji i pakiecie serwisowym jest bardzo pozorna bo wydasz 10 tys e mniej przy zakupie ale wsadzisz w maszynę 25 e celem jej serwisowania . Oszczędzanie na wyposażeniu typu linie hydrauliczne , szybkozłącza to już totalny absurd w przypadku CAT bo będziesz miał mocną maszynę która Chu.. zrobić może .

Jeżeli poszukujesz maszyny dobrze wyposażonej i w dobrej cenie , z dobrymi gwarancjami oraz fajną ofertą zwróć oczy na CASE 695 za 98tys E możesz mieć full wypas z kompletem łyżek (30.60.90 i 150 skarpówka hydrauliczna ) , hydrauliczne złącze koparkowe , hydrauliczny przesów karetki i w prezencie MŁOT. Na chwilę obecną oferta CASE nie jest w kij dmuchał i nie można jej nie przemyśleć zwłaszcza gdy bierze się pod uwagę produkowane kilka hal obok KOMATSU

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez bbk379 » 03 Cze 2020 01:32

W takim razie trzeba rozszerzyć pole działania i zobaczyć co to warte na żywo.

Same silniki FPT czy tam Iveco to całkiem udane jednostki może nie słyną z elastyczności, piszę to na podstawie maszyn rolniczych, ale nie generują kłopotów.

Ja w zasadzie do Cat, JCB, Case mam jednakową odległość, jedynie Komatsu jest dalej.

Z tym wyposażeniem to właśnie dochodzę do podobnych wniosków, że jak maszyna ma na siebie zarobić to musi być paleta osprzętu bo bez tego to wachlarz usług jest skąpy. Niby mniejsze pieniądze wydane ale co z tego jak się nie ma klientowi do zaoferowania nic więcej poza łyzka 60 i 4w1.

bbk379
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 30 Maj 2020 21:39

Maszyna: Merlo 32.6

Firma: Roboty ziemno budowlane.


Re: Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez szpadlem-taniej » 03 Cze 2020 12:26

bbk379 napisał(a):
Z tym wyposażeniem to właśnie dochodzę do podobnych wniosków, że jak maszyna ma na siebie zarobić to musi być paleta osprzętu bo bez tego to wachlarz usług jest skąpy. Niby mniejsze pieniądze wydane ale co z tego jak się nie ma klientowi do zaoferowania nic więcej poza łyzka 60 i 4w1.


Dlatego popukaj się w głowę i zabierz się za poszukiwania maszyny trochę inaczej jak to robisz .
1- Spisz sobie swoje oczekiwania odnośnie wyposażenia
- szybkozłącza/ jakie gdzie
- sterowanie joy/dźwignia x czy +
- linie hydrauliczne , młot ,skarpówka , zamiatarka ...
- programowanie przepływu i ciśnienia w dodatkowych liniach
- Amortyzacja łyżki ładowarkowej w czasie jazdy ( Ride Control )
- Pływająca łyżka
- Powrót do pozycji ładowania
- systemy wspomagania zimnego rozruchu
i jakieś pierdoły komfortowe w typie klimatyzacja ,radio , grzane i wentylowane fotele .... jako tzw smaczek

2- Oczekiwania odnośnie gwarancji .
3- Ustal koszty serwisu ( przeglądów ) lub ewentualne pakiety serwisowe

Wybierz maszynę co ma najwięcej z tego na czym ci zależy i mieści się w finansowych widełkach. Przy zakupie maszyny nowej różnice w jakości przypisywane markom nie są aż tak zauważalne jak to co dostaje się za te same pieniądze w wyposażeniu . Inwestowanie w znaczek w dużej mierze zwraca się dopiero przy zbywaniu maszyny a i to bywa z tym różnie bo łatwiej sprzedać wypasione Komatsu jak gołego Cata .

Pytałeś o różnice między 4 biegi a 6 ---- 6 biegowe skrzynie to typowe skrzynie przejazdowe gdzie np w 444 bieg 5 załącza się dosyć często przy,, szybkiej"( powyżej 25km/h) jeździe a 6 tylko gdy lecisz z górki. Głowna różnica między 4 a 6 jaką się szybko zauważa jest taka, że wolniej olej łapie temperaturę w skrzyniach 6 w efekcie czego można jechać przeciętnie o 30 min dłużej . Kosmicznych różnic w spalaniu to nie ma a to dlatego, że w przypadku kop/ład obroty silnika przekładają się bardzo liniowo na osiągane prędkości . ( każdy producent podaje V max przy określonej liczbie obrotów silnika i nigdy nie jest ona niska )

-- 03 Cze 2020 11:26 --

bbk379 napisał(a):
Patrzyłem dziś na 4cx na wajchy to z przodu mial dwie gałki do osprzętu, szok. Maszyna za 400 tysięcy a obsluga gorsza niż ładowacz czolowy na ciągniku. :lol:


Nie brakuje na rynku maszyn mających wypasiony joy a precyzje sterowania taką, że strach go dotykać . W maszynie ważniejsze jest to jak coś działa niż jakie jest

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Re: Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez DUCATEX » 04 Cze 2020 10:36

Patrzyłem dziś na 4cx na wajchy to z przodu mial dwie gałki do osprzętu, szok. Maszyna za 400 tysięcy a obsluga gorsza niż ładowacz czolowy na ciągniku. :lol:[/quote]
Oglądałem ostatnio HYDREME 926E maszynka cudo tam są dwa joye do obsługi ładowania kopania i jazdy (funkcja Double Command ) można jeździć odwróconym do kopania,Kąt kopania 280 stopni maszynka cudo ale jedynie ta cena za nią można kupić dwie normalne koparko ładowarki.

DUCATEX
Pomocnik operatora

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 24 Mar 2017 21:49

Maszyna: FENDT 930

Firma: DUCATEX


Re: Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez szpadlem-taniej » 04 Cze 2020 11:38

Oglądałem ostatnio HYDREME 926E maszynka cudo tam są dwa joye do obsługi ładowania kopania i jazdy (funkcja Double Command ) można jeździć odwróconym do kopania,Kąt kopania 280 stopni maszynka cudo ale jedynie ta cena za nią można kupić dwie normalne koparko ładowarki.


13 ton --- też to waży
Za cenę serwisowania tej maszyny utrzymasz 3 JCB czy CATY a w cenie zakupu to można kołówkę na wypasie kupić , dlatego tych maszyn jest tak mało.
Przez chwilę przeszła mi osobiście przez myśl 906 F - ale ekonomia wybiła mi szybko z głowy

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Re: Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez DUCATEX » 04 Cze 2020 11:52

13 ton --- też to waży
Za cenę serwisowania tej maszyny utrzymasz 3 JCB czy CATY a w cenie zakupu to można kołówkę na wypasie kupić , dlatego tych maszyn jest tak mało.
Przez chwilę przeszła mi osobiście przez myśl 906 F - ale ekonomia wybiła mi szybko z głowy[/quote


Mi też ekonomia wybiła z głowy ale gdzieś swiadomość mówi mi żeby mieć taką zabawkę Tiltrotator Engcon EC209, jazda na joyach, 280 stopni obrotu ,kamery przód tył hydrozlacza i inne bajery cena 186 000 ojro netto jak wygram w totka to moze kupie ale jak się mówi jak się nie ma miedzi to na dupie się siedzi .

DUCATEX
Pomocnik operatora

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 24 Mar 2017 21:49

Maszyna: FENDT 930

Firma: DUCATEX


Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez 8x8 » 04 Cze 2020 13:01

a jak pojedziesz na robotę to usłyszysz ''panie józek zrobił by mi to o połowę taniej''.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez szpadlem-taniej » 04 Cze 2020 14:31

8x8 napisał(a):a jak pojedziesz na robotę to usłyszysz ''panie józek zrobił by mi to o połowę taniej''.

Nie przesadzajmy - idąc takim tokiem myślenia to wszyscy robili by sprzętem związanym drutem co aby nie być droższym od kogoś tam .

Nowy ,sprawny i wydajny sprzęt , do tego o rozsądnych kosztach utrzymania i pracy zdecydowanie sprawia iż można pracować wydajnie i TANIO a jak życie wielu osobom pokazało to im lepsze mają graty to i lepsze osiągają stawki do tego robią szybciej , robią więcej , i mniej leżą pod maszyną .

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Re: Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez 8x8 » 04 Cze 2020 15:20

jcb / cat 80-100Ke a hydrema 186Ke, jaka musiała by być ta szybkość (efektowność) żeby za robotę zabrać taką samą stawkę? (żeby jednakowo zwróciła się inwestycja?) jedna i druga nowa i wydajna. pracując z młotem dopłacą do młota, ale z rotatorem jakoś nie chcą.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez DUCATEX » 04 Cze 2020 15:37

Polak jest taki że najlepiej przyjechać koparka ale za robote wziąść jak za szpadel

DUCATEX
Pomocnik operatora

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 24 Mar 2017 21:49

Maszyna: FENDT 930

Firma: DUCATEX


Re: Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez szpadlem-taniej » 04 Cze 2020 16:16

DUCATEX napisał(a):Polak jest taki że najlepiej przyjechać koparka ale za robote wziąść jak za szpadel

Sorry kochaniutki ale wg mojej wiedzy to już tak od 2 lat to za machanie szpadlem więcej wołają za godzinę jak nie jeden koparkowy za wywijanie łyżką

-- 04 Cze 2020 15:16 --

8x8 napisał(a):jcb / cat 80-100Ke a hydrema 186Ke, jaka musiała by być ta szybkość (efektowność) żeby za robotę zabrać taką samą stawkę? (żeby jednakowo zwróciła się inwestycja?) jedna i druga nowa i wydajna. pracując z młotem dopłacą do młota, ale z rotatorem jakoś nie chcą.


I tu w pełni się z tobą zgodzę .
Maszyny takie jak Hydrema kupują wyłącznie firmy dla których jeden uj czy wydadzą to na maszynę czy zapłacą podatek - czytaj mają pokaźne dochody netto i szukają kosztów .

Co do rotatora - hmmmm mi się jakoś udaje coś na tym ugrać, że go mam ale głownie na swoich własnych robotach .

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez 8x8 » 04 Cze 2020 16:42

:piwo:

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Zakup nowej koparko ładowarki.

Postprzez gruszon18 » 04 Cze 2020 17:22

No nie wiem jak Wy, ale ja osobiście nie widzę sensownego zapotrzebowania na maszynę typu Huddig czy właśnie taka Hydrema. Może to i duże i nawet wygląda solidnie ale tego sprawną koparkoladowarką bym nie nazwał. Bo ze względu na gabaryty to znając życie zwrotności w tym nie będzie, dodatkowo ogon jak w Ostrówku pogarsza manewrowość. Jedynymi plusami będą wysoka sprawność hydrauliki i mocna rama, bo to że sprzęt jest naszpikowany elektroniką to akurat żaden plus. Zwyczajnie ani to nie będzie koparką obrotową ani też ładowarką bo w internecie nie widziałem tego rodzaju maszyny z łyżka przednia większą niż ta standardowa więc ani tu zalet typowo koparkowych ani typowo ladowarkowych.. Więc jakoś nie widzi mi się sens zakupu takiej maszyny inny niż tak jak piszecie, zejście z jakiegoś vatu czy coś. Już bym chyba wolał kupić Jcb Hydradig lub Melexa jakiegoś..

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej