wibako

Zakup Koparko Ładowarki

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Zakup Koparko Ładowarki

Postprzez Mateusz_F » 29 Gru 2020 15:36

Witam serdecznie,
W tamtym roku otworzyłem działaność chcąc zakupić koparko-ładowarkę w leasing miał to być Mecalac Tlb 880 , niestety historia z koronawirusem pokrzyżowała mi plany i prowadziłem pracę dorywcze aby utrzymać działalność . Aktualnie w nowym roku chciałbym zakupić sprzęt ale podejść do sprawy nieco ostrożniej i nie rzucać się od razu na koparko-ładowarki za 300 tys netto tylko coś w okolicach 100tyś zł . podpowiedzi. Zależy mi na otwieranej przedniej łyżce oraz widłach. Chciałem zapytać forumowiczów jako specjalistów jaki sprzęt wybrali by dla początkującej działalności z góry dziękuję za wszelkie

Mateusz_F
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Gru 2020 15:30

Maszyna: Szukam

Firma: Własna Koparkus


Reklama

simmet

Re: Zakup Koparko Ładowarki

Postprzez saklawi » 29 Gru 2020 19:29

Cat serii D, myślę, że to najlepszy wybór ale jak znajdziesz cos w dobrym stanie innej marki to też Ci może pochodzic wszystko zależy na co trafisz, ale szczerze to oglądając maszyny w tych pieniądzach ciężko będzie liczyć na to, że w najbliższym czasie nie trzeba będzie zainwestować w ten sprzęt. To musisz uwzględnić w swoim budżecie.

saklawi
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580 SR

Firma: Firma uslugowa


Re: Zakup Koparko Ładowarki

Postprzez Mateusz_F » 29 Gru 2020 20:59

Dziękuje za odpowiedź, w jakiej cenie oraz jaki rok proponujesz aby zakup nie był aż tak ryzykowny, domyślam się ze najlepiej nową ale tak jak pisałem wyżej wolę podejść ostrozniej do tematu.

Mateusz_F
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Gru 2020 15:30

Maszyna: Szukam

Firma: Własna Koparkus


Zakup Koparko Ładowarki

Postprzez saklawi » 29 Gru 2020 21:42

Wiesz co ja osobiście jak miałbym 100k to tak z 10k zostawił bym sobie na ewentualne naprawy. A co do roku to taki by się mieścił w tych pieniądzach, mysle, ze rok nie jest taki ważny czy 2001 czy 2003 ale bardziej stan i ilość godzin. A co do nowych maszyn to też sobie poczytaj wątki, ze nowe nie znaczy bezproblemowe i jeszcze na usługi nowa maszyna to powiem szczerze, ze ciężko było by ja utrzymać zwłaszcza jak dopiero zaczynasz działalność bo leasing trzeba płacić i to nie malo co miesiąc, chyba, że się nie boisz:) A duża u Ciebie konkurencja i ile biorą za godzinę i ile zamierzasz brać? Masz juz jakieś roboty zaplanowane na start?

saklawi
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580 SR

Firma: Firma uslugowa


Zakup Koparko Ładowarki

Postprzez gruszon18 » 30 Gru 2020 00:46

Jak będziesz się przyglądać np ofertom z jcb 3cx szukaj maszyn powyżej 2000 r, żeby miały tylnią łyżkę z obrotem na siłownikach a nie na maglownicy

Ogólnie to nastaw się mocno że idealnego sprzętu nie kupisz. Będziesz musiał jakieś ustępstwa zrobić

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Zakup Koparko Ładowarki

Postprzez Mateusz_F » 30 Gru 2020 10:53

saklawi, Jestem po rozmowach z pobliskim deweloperem i praca by się znalazła wiadomo początki są trudne. Ciężko też zaplanować szczegółowe roboty na start ponieważ nie wiem dokładnie kiedy uda mi się znaleźć odpowiedni model koparko ładowarki dla mnie , pod moje umiejętności oraz pracownika i usługi jakie chce wykonywać. Aktualnie mam pracownika , którego przeszkoliłem i zrobiłem papiery na początku roku 2020 i tylko czeka na zakup sprzętu aby rozpocząć prace.
U mnie praktycznie nie ma konkurencji wszyscy mają problemy z załatwieniem koparko ładowarki , sprzęt musi dojeżdżać z 20-30km terminy około 2 tygodnie, rejon rozwojowy dużo ziemi na sprzedaż wchodzą deweloperzy stąd moje zainteresowanie takimi usługami, sam budowałem tutaj dom i miałem problem . Konkurencja bierze około 100zł na godzinę + 100zł dojazd , sam na początku chciałbym tyle brać lecz skłaniam się bardziej ku temu aby rozliczać się za wykonaną usługę. gruszon18, Najbardziej zależy mi na tym aby nie brakło mocy oraz miała otwieraną przednią łyżkę oraz widły aby rozładowywać transporty na budowie. Prawdopodobnie będę musiał znaleźć jeszcze jakąś osobę , która się zna na używanym sprzęcie aby pomógł mi wybrać ten odpowiedni aby nie rozkraczył się na pierwszej robocie. :roll:

Mateusz_F
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Gru 2020 15:30

Maszyna: Szukam

Firma: Własna Koparkus


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej