wibako

Case 580 2002r z silnikiem IVECO ??

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Case 580 2002r z silnikiem IVECO ??

Postprzez Adixkopacz » 29 Gru 2020 17:16

Witam , byłem oglądać koparki po handlarzach w nowym Sączu. Wpadła.mi w oko Case 580 na silniku Iveco 2002r .

Czy ktoś może coś powiedzieć o tym silniku ? Awaryjny czy tak dobry jak Perkins ? Pozdrawiam

Adixkopacz
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 27 Gru 2020 18:23

Maszyna: JCB 3CX

Firma: jcb


Reklama

simmet

Case 580 2002r z silnikiem IVECO ??

Postprzez saklawi » 29 Gru 2020 19:19

Powiem Ci, ze mam ten silnik i chodzi, teraz wymienialem w nim uszczelki pod pokrywami zaworów bo po prostu ciekły, przewód od paliwa bo się przetarl od drgań i weza od odmy bo sparciał i to takiego typu usterki moim zdaniem troche jest słabo wykonany tak jakby oszczędnie, mam maszyny inne, starsze z np. Silnikami MWM albo Mercedes i silniki te są suchutkie i praktycznie nic z nimi się nie dzieje ale widać po prostu gołym okiem, ze użyte materiały są lepsze. Zależy też od Twojego egzemplarza ile godzin, jak kto dbał, jak wygląda uczciwie to myślę, ze bym brał. Pozdrawiam

saklawi
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580 SR

Firma: Firma uslugowa


Re: Case 580 2002r z silnikiem IVECO ??

Postprzez Adixkopacz » 29 Gru 2020 20:26

Wygląda dobrze z zewnątrz , nie wiem ile ma mth bo nie sprawdzałem ale napewno spod pokrywy właśnie się silnik poci i poniżej tez patrząc z lewej strony (siedzac za kierownicą ). Spawana była.obudowa siłownika pierwszego ramienia konika. Ogólnie oferta od handlarza 2002r 75 tys do zapłaty

Adixkopacz
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 27 Gru 2020 18:23

Maszyna: JCB 3CX

Firma: jcb


Case 580 2002r z silnikiem IVECO ??

Postprzez saklawi » 30 Gru 2020 18:22

Obejrzyj też dobrze tylne ramię bo też lubi w wielu miejscach pojawiać się wiele małych pęknięć, na początku ledwo widoczne, które z czasem robią się dużo większe. Musisz się niestety z tym liczyć, ze nie jest to maszyna bez wad i na wieki, ma bardzo dużo typowych bolączek, później jak dzwonisz do serwisu i tłumaczysz o co się stało to mówią, że wiemy o co chodzi bo to częsta usterka:) cena tych maszyn w porównaniu np. Cata z tego rocznika jest dużo większą i nie wzięła się znikąd. Ale na pocieszenie mogę Ci powiedzieć tak jesli lubisz i się znasz na mechanice to możesz w to iść bo wiele rzeczy jest w miarę prostych do zrobienia.

-- 30 Gru 2020 17:13 --

A z tą pokrywą to też jest typowa usterka bo pytalem w serwisie te dwie pierwsze pokrywy są przykrecane osobno i lepiej trzymają a dwie ostatnie są razem złączone i to przez to.
Jak masz link do ogłoszenia to wyslij mi w wiadomości zobacze jak wygląda może coś mi się rzuci w oczy, może to Ci pomoze

saklawi
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580 SR

Firma: Firma uslugowa


Case 580 2002r z silnikiem IVECO ??

Postprzez Adixkopacz » 30 Gru 2020 18:35

Jeśli będzie na aukcji to podrzucę. Póki co jeszcze jej nie wystawił

Adixkopacz
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 27 Gru 2020 18:23

Maszyna: JCB 3CX

Firma: jcb


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej