wibako

Zakup koparki

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Zakup koparki

Postprzez picek » 21 Lut 2021 13:58

Witam Wszystkich (jest to mój pierwszy temat i post- więc proszę o wyrozumiałość)
Poczytałem to forum i widzę że jest na nim sporo ludzi znających się na maszynach i ich naprawach, choć od razu widać że i handlarze tu zaglądają (chyba nawet częściej niż moderatorzy)
Chciałbym zakupić koparkę kołową - Mecalac 714mw lub podobny w możliwościach sprzęt innego producenta.
Potrzebuje podpowiedzi, opinii za czym patrzeć a czego unikać całkowicie.
Przez "płot" mam do czynienia z handlarzami samochodów więc jeśli tak samo wygląda szykowanie koparek przez nich, to handlarzy sprzętu budowlanego należałoby omijać. Ale znacie może jakieś firmy które taki sprzęt zamierzają sprzedać? Aktualnie w polsce jest tylko jedno ogłoszenie maszyny kupionej z polskiej firmy, reszta to maszyny sprowadzone lub rupiecie których nie biorę pod uwagę.
Tematu - Pomogę w zakupie - nie znalazłem , a czy jest ktoś z was kto by mógł mi pomóc przy zakupie (odpłatnie).

picek
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 01 Sty 2021 21:59

Maszyna: JCB cx3 83r

Firma: Ales


Reklama

simmet

Zakup koparki

Postprzez DUCATEX » 21 Lut 2021 16:00

Kolego tak ze wszystkim jest samochody maszyny rolnicze budowlane zawsze się gdzieś trafi na oszusta krętacza bo każdy chce zarobić kupuja trupy i potem je pudrują żeby ładnie wyglądało i wciskaja kity jaka to lux maszyna .Ale tez trafiaja sie uczciwi sprzedawcy i mowia co jest z maszyna .Jeśli chcesz kupić "Menela"MWM to porozmawiaj z Mecalac Polska kiedys rozmawialem ze mieli używki warto do nich zadzwonic

DUCATEX
Pomocnik operatora

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 24 Mar 2017 21:49

Maszyna: FENDT 930

Firma: DUCATEX


Re: Zakup koparki

Postprzez picek » 21 Lut 2021 17:23

Najbardziej mnie martwi cofanie licznika motogodzin. (może niektórzy słyszeli o tej sprawie mercedesa co miał cofnięte z miliona na 22tyś.- to w mojej okolicy taki numer zrobili)
kupując sprzęt który ma 7 a miał 12tyś motogodzin za kwotę zbliżoną do maszyn z przebiegiem 7tyś można się nieźle "obuć w buty".
Czekam cierpliwie, jak więcej osób poczyta ten temat ,to może ktoś się znajdzie ,kto będzie mógł pomóc.

picek
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 01 Sty 2021 21:59

Maszyna: JCB cx3 83r

Firma: Ales


Re: Zakup koparki

Postprzez Kirdan » 07 Mar 2021 22:16

Na licznik motogodzin to bym wcale tak nie patrzył. Mam koparko-ładowarkę do nowości i dociągając do 4500mth miała już konkretne luzy tak z przodu jak i z tyłu, problemy z tłoczkami trzymającymi konika, wysuwem i kilka innych mankamentów. Zrobiliśmy kapitalny remont, luzy skasowane, tłoczki poprawione i przerobione, wysuw zrobiony, jakieś maliny które powychodziły poprawione. Opony przód nowe, tył nowe. Ogólnie wpakowane było dobre 18-20tys. żeby przywrócić ją do życia.

I teraz maszyna ma 5500mth a jest w znacznie lepszej kondycji niż jeszcze 1000mth temu, stąd nie ma większego sensu się koncentrować tylko na liczniku bo on nic konkretnego nie powie. Zaniedbane 5000mth może być gorsze niż zadbane 10000mth.

Kirdan
Młodszy operator

  • Posty: 102
  • Rejestracja: 05 Kwi 2017 14:18
  • Miejscowość: Gdynia
  • Pochwały: 4

Maszyna: Renault K460
Terex TLB890
Zeppelin ZM15
Zetor C3011

Firma: STARTER


Re: Zakup koparki

Postprzez picek » 08 Mar 2021 20:47

Tak masz racje.
Tyle że nigdzie nie znalazłem mecalaca Mw714 z większym stanem niż 20tyś. to może oznaczać że albo te maszyny takiego stanu nie są wstanie dożyć, albo ewentualnie z 20 cofane jest na 14tyś. Wydać 260tyś netto na maszynę która ma 10tyś motogodzin i osiem lat to trzeba być pewnym że na tej maszynie się te 260tyś zarobi. A tu się okazuje że maszyna wytrzymuje 20tyś godzin i szrot.

picek
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 01 Sty 2021 21:59

Maszyna: JCB cx3 83r

Firma: Ales


Zakup koparki

Postprzez honduras » 06 Maj 2021 23:10

Ja mogę od siebie polecić firmę, w której sam zawsze zaopatruję się we wszelkiego typu maszyny budowlane. Jeżeli szukasz dobrego sprzętu w racjonalnych cenach to sprawdź ofertę firmy ZAMA z Poznania. Mają naprawdę duży wybór nowego i używanego sprzętu budowlanego, dostaniesz u nich m.in. koparko-ładowarki, ładowarki kołowe, minikoparki, zagęszczarki, a nawet wózki widłowe. Same maszyny możesz albo kupić, albo wypożyczyć. W dodatku mają też części zamienne. Osobiście pracuję na sprzęcie kupionym u nich i polecam, sprawdza się bardzo dobrze.

honduras
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 20 Mar 2021 13:55

Maszyna: CASE

Firma: własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej