wibako

Chińskie ładowarki do 50k

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez Aksu » 07 Sie 2021 13:47

Witam,

Przymierzam się do kupna czegoś z chińskich ładowaczy. Budżet do 50k netto. Sprzęt ma służyć głównie do transportu siana w stajni, wywalania obornika i innych małych prac, typu przewiezienie palety. Nic skomplikowanego i wymagającego, udźwig ok 400kg i zwrotność to główne wymogi. Od razu dodam że za rady typu wez używany JCB bo chińskie to szmelc z góry dziękuję :mrgreen: Ma być nowa maszyna przy ograniczonym budżecie i finał. Użytek wyłącznie prywatny i w niedużym zakresie ok 6-7h pracy tygodniowo więc nawet chińskie zabawki powinny dać radę

Wstępnie wyselekcjonowalem 3 maszyny, proszę o rady która najlepsza mając na uwadze moje potrzeby:

1. https://www.olx.pl/d/oferta/ladowarka-g ... B9MMw.html

Pierwszy chińczyk. Najbardziej kompaktowy co jest dla mnie plusem, najmniejszy udźwig ale i tak z nawiązką do tego co potrzebuje. Problemem może być że silnik teoretycznie nie ma homologacji w.Ue ale jak widać ludzie nim handlują, czy to może rodzić jakieś kłopoty dla mnie jako użytkownika nie wiem?

2. https://www.olx.pl/d/oferta/ladowarka-k ... CsE98.html

Duża maszyna i już wyraźnie droższa. Nie dostrzegam dla siebie większych zalet poza tym że zakup powinien być w 100% "legalny" :faja: no i do tego jest dostępny w mojej okolicy co też na plus

3. https://www.olx.pl/d/oferta/kingway-buy ... KdDnS.html

Maszyna o sporych możliwościach, a mimo to dość kompaktowa, najwęższa ze stawki co.jest dla mnie sporym plusem - przy 1,3m wjedzie mi przez drzwi w boksie co ułatwi robotę przy oborniku. Plusem jest spora kabina z panoramiczna szyba co powinno ułatwić pracę z balotami. Trochę brzydka ale zaczyna do mnie najbardziej przemawiać. Chyba też z całej chińszczyzny ma najlepszą markę w Polsce i sprzedający ponoc zapewnia serwis, również pogwarancyjny

4. Wasz typ w budżecie do circa 50k netto

Co myślicie, co brać od strony technicznej + uniknięcia ewentualnych kłopotów w przyszłości. Mile widziane osobiste doświadczenia w pracy z chińczykami

Aksu
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 21 Lis 2020 21:54

Maszyna: Hytec

Firma: Jazda konna


Reklama

simmet

Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez dawidg2 » 07 Sie 2021 15:21

viewtopic.php?f=19&t=42581&p=241961#p241961 już pytałeś więc nie wiem po co kolejny temat.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez Aksu » 08 Sie 2021 14:05

Jasne, choć diametralnie zmieniły się warunki, więc uznałem że nie ma sensu ciągnąć tamtego wątku. Zwłaszcza że mnielo też sporo czasu :faja:

Aksu
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 21 Lis 2020 21:54

Maszyna: Hytec

Firma: Jazda konna


Re: Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez dawidg2 » 08 Sie 2021 17:32

Tylko budżet. A uwierz za 50k można już coś fajnego wyrwać z europejskiej produkcji

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez Aksu » 08 Sie 2021 22:24

^^ Nowe? Proszę o link :) btw. robiłem w automotive i auta z chińskiej pordukcji na europejskiej licencji zazwyczaj jakością przebijały to co wyprodukowano w Europie, więc główna różnica w serwisie, który w tzw uznanej marce tani i tak nie będzie.

Miejmy świadomość że w cenę jednego ładowacza np avanta mam 3 sztuki surogatu od skośnych braci. Za to nie płacę za marketing, logo na obudowie i być może ergonomię na którą przy pracy godzinkę dziennie bądźmy szczerzy leje złocistym deszczem.

Naprawdę warto rozróżnić zastosowanie profesjonalne gdzie operator siedzi w kabinie po kilkanaście godzin od takiego jak ja planuję

Aksu
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 21 Lis 2020 21:54

Maszyna: Hytec

Firma: Jazda konna


Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez dawidg2 » 08 Sie 2021 23:16

skoro wiesz lepiej to kupuj co chcesz.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez Aksu » 09 Sie 2021 20:27

Na to wygląda. Bez urazy, ale ciężko się rozmawia z fanbojami. To tak jak ubóstwiający nieśmiertelnego paska B5 w tedeiku, dla których na nim skończyła się motoryzacja. Oczywiście wszystko nowe jest nie tak, ale na żadną merytoryczna krytykę nie ma co liczyć, chcesz kupić nowe z pachnąca tapicerka? Po co, zepsuje się na gwarancji albo zaraz po, dzisiaj wszystko to chińszczyzna i tak w kółko :wall: Nie każdy ma zapał i ochotę doprowadzać maszynę marzeń do stanu doskonałego i użytkować ja aż do śmierci motoryzacji jako takiej :szczerbaty:

Tutaj czuje się tak samo, podałem 3 swoje typy i nikt się nie pochylił nad nimi merytorycznie. Sprzedaż tych maszyn idzie w tysiące i służą w wielu firmach, które mija się na codzien.w składach budowlanych, tartakach itp. pozostaje mi chyba tam zapytać, faktycznych użytkowników tych maszyn a nie teoretyków zza kokpitu JCB czy innego mecalaca :mrgreen:

Ale na forum chętnie zostanę żeby opisać doświadczenia z wybranej maszyny i czy faktycznie jest tak zle, być może ku uciesze niektórych :piwo:

Aksu
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 21 Lis 2020 21:54

Maszyna: Hytec

Firma: Jazda konna


Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez gruszon18 » 09 Sie 2021 21:21

Po pierwsze. Zakładałeś już taki temat jakiś czas temu.. I jakoś nie zdecydowałeś się na zakup od tamtego czasu, znając życie wbiłeś sobie do głowy że skoro coś jest wyglądem zbliżone do jakiejs kategorii maszyny to znaczy że ma te same specyfikację i możliwości.. Po drugie, Lecisz chłopie po najmniejszej linii oporu. Każdy skłania się by doradzać jak najlepiej, a Ciebie nie obchodzi cudzą opinia tylko Ty zwyczajnie już masz opinie i szukasz kogoś kto będzie uważał podobnie. Maszyny które sobie wybrałeś nie mają gównianej renomy bez powodu a skoro uważasz każdego operatora za teoretyka to nie szukaj tutaj pomocy teraz ani później gdy chiński cud myśli technicznej Ci się rozkraczy

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez dawidg2 » 09 Sie 2021 23:36

Aksu, po prostu patrząc na kilka aspektów to tak.

Zastanów się kto kupi od Ciebie którąś z tych chińskich "zabawek" za kilka lat? Odpowiem: prawdopodobnie huta złomu.
Używaną europejską maszynę zawsze ktoś kupi, oczywiście jeśli będzie zadbana itd.

Kupując europejską maszynę mam też gwarancję że gdzieś są części do niej. A nie będę musiał kombinować albo czekać za przesyłką z chin.

Aksu napisał(a):ale ciężko się rozmawia z fanbojami.

raczej sam widzisz tylko chinczyki.

Aksu napisał(a):To tak jak ubóstwiający nieśmiertelnego paska B5 w tedeiku, dla których na nim skończyła się motoryzacja.

jakby tak patrząc to kręciły i kręcą po milion kilometrów bez większych remontów, a nowoczesne? sypią się po 100-200 tys km.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez dzierzan » 11 Sie 2021 19:50

Aksu napisał(a):Tutaj czuje się tak samo, podałem 3 swoje typy i nikt się nie pochylił nad nimi merytorycznie. Sprzedaż tych maszyn idzie w tysiące i służą w wielu firmach, które mija się na codzien.w składach budowlanych, tartakach itp. pozostaje mi chyba tam zapytać, faktycznych użytkowników tych maszyn a nie teoretyków zza kokpitu JCB czy innego mecalaca :mrgreen:


No właśnie problem w tym, że tych maszyn nie widać, albo widać je rzadko. Co za tym idzie mało kto nie jest teoretykiem zza kokpitu JCB czy innego Mecalaca :wink: A jeśli Ty masz to szczęście, że masz takich maszyn kilka w okolicy, to rozmowa w 4 oczy z ich faktycznymi użytkownikami jest najlepszym co możesz zrobić.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez Seba350 » 15 Sie 2021 21:41

Kolega kupił EVERUN - bardzo zadowolony. Pokazując mi ją zwrócił uwagę na 3 aspekty - instalacja elektryczna prosta jak w ursusie c330 - dosłownie !!! Hydraulika - rozdzielacz i 5 węży ! Silnik - wszsytko na wierzchu, kazda cześć osobno nic modułowego - wygląda jak perkins z lat 90tych. Prostota i raz jeszcze prostota. Siłe i łatwość pracy ma jak zachodnie sprzęty.

Autor postu otrzymał pochwałę
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez Aksu » 17 Sie 2021 08:15

Dziękuję bardzo za dyskusję. Obejrzałem wszystkie sprzęty i rzeczywiście maszyny są siermiężne, tak jak kolega wyżej pisze jak stare 330. Ergonomia wnętrza to żart, plastiki jak z chińskich zabawek. Ale jeździ to lekko, zwinnie, pali bez problemu, podnosi i sprawia wrażenie bardzo masywnego. Także wbrew radom "sanhedrynu" zdecydowałem się ostatecznie na Kingway z linka wyżej.

Bez przesady, że maszyny te nadają się wyłącznie na złom po kilku latach. Widzę ok 10 letnie chińskie maszyny na sprzedaż, we wcale nie niskiej cenie - ok 30-40% wartości od czasu zakupu. A nawet jeśli tylko na złom, po 5 latach sprzęt dawno mi się zamortyzuje i mogę brać kolejny :menel: a nie jeździć czymś co zostało nakreślone na desce w latach 80, nie korzystając z technicznych nowinek ostatnich 40 lat... a taką alternatywę mi tu podrzucaliście (używane, firmowe ładowarki w budżecie do 50 tys) :patyk:

Oczywiście jak już nakręcę trochę mth, poświęcę maszynie wpis w odpowiednim wątku, zainteresowani z podobnymi dylematami jak moje na pewno się znajdą :banan:

Aksu
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 21 Lis 2020 21:54

Maszyna: Hytec

Firma: Jazda konna


Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez dawidg2 » 17 Sie 2021 11:05

Aksu, viewtopic.php?f=39&t=39855 czytałeś ostatni post?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez Aksu » 17 Sie 2021 11:17

Teraz tak, i jak najbardziej się z tym zgodzę. Do ciężkich prac, pracy zarobkowej nie kupowałbym takiej maszyny. Ale do pracy, która stanowi ułamek deklarowanego udźwigu jak najbardziej tak.

W razie czego mam czas i zasoby, żeby się sądzić, a wygrana w kieszeni.

Btw. jak wspomniałem pracowałem w automotive - trafiały się takie kwiatki jak nowa Q5 za 250k przyjeżdżająca na lawecie po przejechaniu 900km - wymiana skrzyni biegów i 0,5 roku czekania, albo Volvo XC40 z nienaprawialną wadą elektroniki, facet więcej jeździł autami serwisu niż swoim własnym. Auta na nowe mu nie wymienili. I o czym to świadczy, wg mnie dokładnie o niczym

Aksu
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 21 Lis 2020 21:54

Maszyna: Hytec

Firma: Jazda konna


Re: Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez Markok » 17 Sie 2021 14:54

Kupno maszyny nie polega na sądzeniu się tylko pracy, skoro tamtemu koledze wytrzymała tylko 17 mth, to rozleci się przy dowolnej pracy, nie tylko ciężkiej, nawet po staniu na jałowych obrotach, prędzej czy później. Naprawdę wszyscy życzymy Ci bezawaryjności, ale też z tyłu głowy dobrze wiemy, że to mrzonki przy wszystkim made in china, niektórzy słuchają rad ludzi chcących pomóc, inni muszą się boleśnie przekonać na własnym przykładzie.
Jeśli jeszcze możesz to odkręcić to dorzuć trochę grosza i weź traktorek z ładowaczem japońskiej Kuboty, ceniona i szeroko występująca marka w polskim rolnictwie, w dodatku zaaplikujesz do niego wiele sprzętów, więc wykonasz więcej różnorakich prac, jakie przyjdą Ci w przyszłości do głowy. Będzie też bardziej zaawansowany i dopracowany technicznie, bo chińczyki trzaskają wszystko na jedną miarę jeszcze pamiętające mao zedonga. Przykład - Kubota B1161.

Markok
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 10 Lip 2011 11:22
  • Miejscowość: Oberschlesien

Maszyna: CAT M315, 432F

Firma: Markop


Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez dawidg2 » 17 Sie 2021 17:49

Markok, i tak nie posłucha bo jest zapatrzony w chinole jak my np na ładowarki Volvo czy inne Europejskie marki.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez Kirdan » 20 Sie 2021 22:33

Zgaduję że kolega nie bierze pod uwagę niczego "normalnego" dlatego że budżet 50k ma pewnie na leasing a tego nie dostanie raczej na 20-letni sprzęt, a przynajmniej nie na jakichś normalnych warunkach.

Jeśli zgadłem, to myślę że decyzja zakupu chinola może być jakoś usprawiedliwiona. Sam brałem mało popularną koparko-ładowarkę Terexa bo po pierwsze, nie byłem pewien czy interes mi się rozkręci a po drugie była dużo tańsza od JCB, a od CATa to już całkiem :wink:
Teraz, kiedy już wiem że całkiem nieźle poszło, miewam myśli "było brać CATa" tylko z drugiej strony maszyna swoje robi a naprawy przez 5 lat dotyczyły wyrobionych tulei, luzów, strzelonych węży, uszczelnień w kołach, dziur w oponach itd, jednym słowem "eksploatacja". Nie wiem czy CATa robią z dużo lepszych materiałów, mam przeczucie że robiłbym po 6000mth te same luzy :lol:
Pewnie stracę na spadku wartości maszyny, a raczej straciłbym gdybym sprzedał, a raczej nie planuję. Nawet jak wreszcie fundnę nowego CATa to Terexik zostanie jako ładowarka na placu i zastępczak jeśli się CAT sypnie.

Podsumowując: czasem tańsza i mniej popularna maszyna nie musi być taka straszna.

P.S
Mając dobre 20 lat doświadczenia w automotive powiem że tutaj to wyobraźnia poniosła daleeeko :lol: Nie pisz takich rzeczy :mrgreen:
"btw. robiłem w automotive i auta z chińskiej pordukcji na europejskiej licencji zazwyczaj jakością przebijały to co wyprodukowano w Europie"

Kirdan
Młodszy operator

  • Posty: 102
  • Rejestracja: 05 Kwi 2017 14:18
  • Miejscowość: Gdynia
  • Pochwały: 4

Maszyna: Renault K460
Terex TLB890
Zeppelin ZM15
Zetor C3011

Firma: STARTER


Re: Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez piotrek994 » 27 Sie 2021 21:48

Posiadam everuna er 20 kupiłem nowa, oglądałem sporo chińskich ładowarek ale te wydawały mi się najbardziej solidne i są produkowane w Chinach w normalnej fabryce i wychodzą jako everun.

piotrek994
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 26 Sie 2021 12:42

Maszyna: wacker

Firma: fhu


Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez ROBOZAUR » 10 Paź 2021 04:40

Mam doświadczenie z firmą: Stroer Ładowarki

Chciałbym wszystkich ostrzec!
Kupiłem nową, firma dostarczyła natomiast maszyna, która dojechała jako nowa miała kilka usterek, niedziałające szybkozłącze, klima była tylko guzikiem natomiast z tyłu maska była już szpachlowana :lol:
Pieniążki zapłacone maszyna dojechała, w protokół chcę wpisać swoje usterki a kierowca mówi, że przyjmuje protokół tylko bezusterkowy :bangin:
Z uwagi na to, że chciałem wpisać usterki to załadował ładowarkę i pojechał. Miałem duże problemy by odzyskać pieniadze ale finalnie dołożyłem i kupiłem normalny sprzęt.

Z DALEKA OD STOER ŁADOWARKI !

ROBOZAUR
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 03 Lis 2020 02:52

Maszyna: MAN 8x8, CAT 320, CAT 432, CAT D7

Firma: FALCON


Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez DUCATEX » 11 Paź 2021 13:32

Te wszystkie ładowarki chińskie to w jednej fabryce klepane tylko nazwy i kolory zmmieniane pod klienta .
A z nimi jest tak że MAŁO ŻE DAJ a potem DUŻO W NIE WŁÓŻ

DUCATEX
Pomocnik operatora

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 24 Mar 2017 21:49

Maszyna: FENDT 930

Firma: DUCATEX


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej