wibako

Chińskie ładowarki do 50k

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Re: Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez Aksu » 11 Paź 2021 22:16

Ja od sierpnia ujeżdżam Kingway na którym zakończyłen tu dyskusję. Ze strachu przed tym że przechwale przestałem się udzielać i w napięciu odliczam kolejene mth bez usterek bojąc się zemsty chińskiego smoka.

Podsumowując wali taniocha z kilometra i wykonaniem na odwal - trzeba było podociagac jakies bzdury kluczem. Przy dekalrowanej ładowności a nawet z 30% mniej maszyna odrywa się od ziemi i jest cholernie niestabilna. Ale mam nakręcone ponad 50mth, jestem po pierwszej wymianie oleju/filtrów i maszyna robi robotę której wymagałem a nawet nieco ponad stan. Takze dziękuję za super rady z tego wątku, maszyna ma swoje wady, a nawet pełno ich ale jakoś myśl zaoszczędzenia lekko licząc 100 koła znacznie poprawia mi humor, a robota której oczekiwałem wykonana.

Ps. Bylem u mechanika, który powiedział że.maszynka mechanicznie w porządku, silnik/skrzynia bez wycieków, jakieś uwagi do instalacji elektrycznej, tyle. Pogadałem też ze znajomym któr ogarni leasingi jak się okazalo przypadkiem również dla Kingway więc podpytalem i na kilkadziesiąt sfinansowanych maszyn w tym roku nie miał zastrzeżeń większych niż bzdury typu rdza, niesprawność radia etc.

Także chińczyki jak najbardziej są dla ludzi i to niekoniecznie tych co lubią leżeć pod maszyna i wiecznie ja naprawiać. Jak ktos faktycznie w kabinie spędza pół życia i cyka sobie mokre fotki.z budów to co innego, ale są tez ludzie którzy mają jakieś niewygórowane potrzeby a te chińczyki ogarniają z nawiązką

Aksu
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 21 Lis 2020 21:54

Maszyna: Hytec

Firma: Jazda konna


Reklama

simmet

Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez dawidg2 » 11 Paź 2021 23:02

Aksu napisał(a):Przy dekalrowanej ładowności a nawet z 30% mniej maszyna odrywa się od ziemi i jest cholernie niestabilna

No i widzisz nie spełnia parametrów deklarowanych.


Ja starych Schaeffem z 96 roku dźwigałem po 3 tony na wprost i nic się nie działo gdzie udźwig w katalogu to pewnie max 2,5t, z usterek to były pierdółki przy przebiegu 8000h plus, przed jakoś 13000h przebiegu silnik się rozbiegł przez zaciętą pompę wtryskową i przeszedł perkins remont, przed remontem padła pompa wody, pompa hydrauliczna i regenerowany był silnik jazdy a i tulejowanie skrętu i ramienia.

-- 11 Paź 2021, o 22:02 --

A kupiona z przebiegiem 8000h.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez Aksu » 12 Paź 2021 14:15

Zgadza, niezgodna z deklarowana. Z tym że wiem jakie miałem założenia do których nikt się tutaj nie odniósł tylko z uporem maniaka wciskano mi firmowego gruza.

A ja potrzebowałem ładowności 300kg (przy deklarowanych 1000kg te 300 dźwiga bez problemu) i jeżdżę te 20mth na miesiąc, więc jak na służbie u mnie najeździ z 2000 mth to będzie aż nadto. Więc co mnie obchodzi co będzie przy 8000?

Aksu
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 21 Lis 2020 21:54

Maszyna: Hytec

Firma: Jazda konna


Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez dawidg2 » 12 Paź 2021 18:56

Aksu napisał(a):firmowego gruza

Przynajmniej firmowy i z serwisem po 25 latach.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez andrzej555 » 12 Lis 2021 12:54

Brat kupił wózek widłowy z 8 lat temu firmy jhc hjc czy jakoś tak w dieslu jezdził tym z 6 lat i zero jakiejkolwiek awarii potem kupił następny nowy tej samej firmy,a ten stary sprzedał także te chinole jakoś sobie radzą

andrzej555
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 13 Cze 2016 19:55
  • Miejscowość: Radom

Maszyna: merlo 32.7 evt
cat d3b lgp

Firma: as


Re: Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez Aksu » 03 Maj 2022 11:10

Ładowarkę użytkuję około 10 miesięcy, więc to okres gdzie można już co nieco napisać.

Nie rozpadła się jak mi tutaj wieszczono od początku, użytkuje się bardzo przyjemnie i bezproblemowo. Ba, jeździ nią z powodzeniem moja żona - ładowarka jest bardzo zwrotna i łatwa w użytku, więc manewrowanie nią dla drobnej kobiety nie stanowi problemu, jak jest z 30 letnimi alternatywami w podobnym budżecie?

Ładowarka, miała służyć do prostych prac stajennych, ale że apetyty rosną to porobiłem sobie nią meliorację na drogach przypastwiskowych, w tym zakopanie rur drenarskich, ułożenie tłucznia itd. Z powodzeniem wyrywa też korzenie kilkumetrowych brzózek, więc zapomniałem co to płacenie za mulczer, nie mówiąc o taczce - lepiej zapiąć łyżkę ;) Prace które wykonałem, jakby zlecić je na zewnątrz już pozwoliły zaoszczędzić jakieś 15-20 tys...

Na codzień wożę nią siano, więc za 200 zł dorobiłem sobie u tokarza widły, do ramki którą miałem w zestawie. Potem przeszedłem na sianokiszonkę - chwytak do bel bez problemu do kupienia. Sianokiszonka potrafi ważyć i 800kg, z czym Buyac sobie nieźle radzi, nawet w jesiennym pastwiskowym błocie

Teraz to na co zawistnicy czekają najbardziej - bilans strat po 10 miesiącach:
- poszło jedno szybkozłącze, 50 zł
- przepalona żarówka
- komplet aku, te chińskie już w dniu sprzedaży były na skraju, 400 zł

Także naprawdę odczarujmy już magię markowych sprzętów, bo do prywatnego użytku nie każdy potrzebuje starego gruza byle zmieścić się w tych 50 tys zł - zwłaszcza jeżeli nie ma w planie samodzielnie latać wokół niego z młotkiem i wycierać plam oleju

Aksu
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 21 Lis 2020 21:54

Maszyna: Hytec

Firma: Jazda konna


Re: Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez dawidg2 » 03 Maj 2022 15:40

za 50k są młodsze ładowarki niż 30 lat. Tylko że mimo że mają 10 lat i więcej działają a i nawet te 30sto letnie działają i są części czasem.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Chińskie ładowarki do 50k

Postprzez sds7 » 16 Maj 2022 08:53

Do wożenia gnoju wokół komina wystarczy chinol za 50 kpn. Do pracy na usługach lub w budowlance (czyli do zarabiania pieniędzy) potrzeba markowego i sprawdzonego sprzętu. Tak było, jest i będzie. Proste.

sds7
Pomocnik operatora

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 07 Gru 2007 18:22
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 2CX '03

Firma: samozatrudnienie


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej