wibako

Uwaga złodziej

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Uwaga złodziej

Postprzez cwirek32 » 23 Sty 2022 15:55

Witam,
Trudne czasy mamy a będzie jeszcze gorzej, także ten. Taką małą anegdotę przytoczę zanim ktoś dostanie zawału, może uda mi się kogoś uratować.
Mianowicie, to tak:
Chciałem kupić koparkę, taka kubota mi się marzyła i szukałem szukałem i znalazłem na wyspie w tzw. UKu.
Tak żeby uściślić, cena w polsce około 40k eur a tam no ideał za 19k eur. Nic tylko brać :D .
Taka oferta dwa razy się nie zdarza wiec dzwonie a tam w słuchawce: my frend, special prajs, dżast for ju prajs, best prasj, .... to sobie myślę SUPER SPRZEDAWCA (jak ktoś był w turcji to wie o co chodzi).

1) Następnie pytam się jaki stan maszyny a tu znowu, że super, że gwarancja, że po przeglądzie, że igła ...... no lepiej niż handlarze złomem w PL.
2) Kolejne moje pytanie jaka cena, a tu pytanie z jego strony o którą maszynę chodzi. Trochę mnie to zmieszało :D, ale szyję dalej :ok: .
Gadka szmatka i tu propozycja od "majfrenda" (tak go nazwijmy) przejścia na whatsappa bo lepiej się pisze, taniej, można zdjęcia wysłać itd. To ja na to super.
I tak w skrócie, zapłać 50% zaliczki to zarezerwujemy maszynę a kolejne 50 zapłacisz przy odbiorze (z transportem do polski :D
w cenie). Taki mieli patent :banan: .
Po solidnej wymianie wiadomości i mojej sugestii, że brat przyjedzie i zapłaci całość bo jest w anglii, że ja przyjadę/przylecę, że firma spedycyjna odbierze zeszli do 17k euro z odbiorem własnym tyle że trzeba zapłacić zaliczkę 60% (zaklepać :D ).
W dzisiejszych czasach, czasach pseudofachowców, obszczymurów co kielni nie potrafią trzymać, specjalistów co w niemczach się uczyli fachu i CHU.. widzieli, wszystkich tych co zanim przyjadą na robotę to chcą zaliczkę na paliwo, sprzęt, materiał, papierosy, piwo i inne, tych co to tylko czekają na to jak się człowiek schyli, żeby go wypie.....ć. Nic mnie nie zdziwi.

Tak więc piszę to ku przestrodze, żeby Ci co chcą się rozwijać i kupować sprzęt czy inne nie dali się wyrąbać jakimś leszczom.
Koniec tego tematu był taki że przesłali mi pro-formę, później grozili, straszyli obrażali i wyzywali. Przesłałem korespondencje tam gdzie trzeba.

Co do charakterystyki to wał przygotowany dość dobrze. Mianowicie:
- strona internetowa jak trzeba, zdjęcia maszyn, osoby do kontaktu itd. (zdjęcia maszyn kradzione z całego internetu)
- adresy e-mail jak trzeba
- certyfikaty jak trzeba (sprawdziłem ściema)
- nawet zdjęcie gość miał na whatsappie wsadzone z jakiegoś placu z maszynami (tylko gość na zdjęciu był rudy :D)

P.S. Nie dajcie się oszukać.
Załączniki
fak.JPG
Pro-forma
Resized_20220114_081239.jpeg
Ogłoszenie

cwirek32
Pomocnik operatora

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 10 Sty 2010 21:36
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Uwaga złodziej

Postprzez zeppelin zm 15 » 23 Sty 2022 21:39

CCC czyli cena czyni cuda. Ludzie są oślepieni i często myślą właśnie że połowa ceny rynkowej jest ich wygraną w totka :D
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej