wibako

Co sądzicie o hitachi zaxis17u

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Co sądzicie o hitachi zaxis17u

Postprzez Dudi79a » 20 Sty 2023 13:48

Mam ofertę na hitachi zaxis17u 2009r 6tys mth, co sądzicie o tej maszynie pochodzi jeszcze, godna uwagi czy sobie darować? Cena około 60tys. Jak z awaryjności tych maszyn są części do tego? A może lepiej kubote kx41-3 podobna cena i rok, albo teren tc16?

Dudi79a
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 19 Gru 2022 14:18

Maszyna: Zeppelin zm 10,jcb8025

Firma: Ogrody Dudy68SN


Reklama

simmet

Re: Co sądzicie o hitachi zaxis17u

Postprzez picek » 21 Sty 2023 22:03

Rozmawiałem niedawno z handlowcem hitachi (kiesel) ile kosztuje zx19 więc podejrzewam że 17u może być w cenie 19. Rozważ nową.
Serwis w polsce jest w kilku miejscach.
Jeśli masz kupić od znajomej osoby która ma ją od początku i wszystko wiesz co było w maszynie to możesz rozważyć. Jeśli z niepewnego źródła to np wiem że przyjazd elektronika kosztuje 1000zł .
Żywotność minikoparek 8tyś potem jak trafisz(wypowiedzi handlowców z kilku marek wiodących)
Każdy sprzedaje świeże maszyny z przebiegiem około 5tyś .
Jak patrze na maszyny -jak się zużywają do ilości przepracowanych godzin to minikoparka która ma 6tyś już długo nie popracuje.
Pełna amortyzacja finansowa nowej maszyny to 4tyś mh co w praktyce przekłada się na 6-8tyś godzin zegarowych płaconych przez zleceniodawcę. 6tyś i amortyzacja 25zł na godzinę.

picek
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 01 Sty 2021 21:59

Maszyna: JCB cx3 83r

Firma: Ales


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej