wibako

Co kupić CAT 444E czy JCB 4CX?

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Co kupić CAT 444E czy JCB 4CX?

Postprzez alekug » 18 Kwi 2010 23:04

Co kupić CAT 444E czy JCB 4CX ??? koledzy doradźcie mi!!! podajcie wady i zalety oraz porownajcie.
Ostatnio edytowany przez alekug, 21 Kwi 2010 19:12, edytowano w sumie 1 raz

alekug
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 18 Kwi 2010 23:00
  • Miejscowość: Rzeszów

Reklama

simmet

Postprzez Conrad » 20 Kwi 2010 20:52

kup NH 115 :) - najmocniejsza na rynku
Nie masz pracy na sprzęt? Posiadam firmę marketingową która podeśle Ci zlecenia w zamian za prowizję. Zainteresowany?
kontakt:
PW lub gg: 223400

Awatar użytkownika
Conrad
Operator

  • Posty: 316
  • Rejestracja: 05 Kwi 2010 12:17
  • Miejscowość: POLSKA
  • Pochwały: 1

Re: Co kupić CAT 444E czy JCB 4CX ???

Postprzez Marcindrze » 20 Kwi 2010 22:24

alekug napisał(a):Co kupić CAT 444E czy JCB 4CX ??? koledzy doradźcie mi!!! podajcie wady i zalety oraz porownajcie.


witam

Kolego z tego co mi sie obilo to CAT na równych kolach nie zbiera dobrych opinie problemy ze skretnymi kołami tu dominuje raczej JCB 3cx Super lub 4CX. Ale to zalezy do czego ma sluzyc ta koparka bo jesli na uslugi to zaczyna sie robic jakas paranoja na rynku 4CX koles robi za 70 zl przodem to chore i dlatego trzeba sie zastanowic jaki sens jest kupowac koparke na równych kolach ok jesli pracuje w twojej firmi przy robotach ziemnych jesli na uslugi to raczej CAT 428 E 432 E JCB 3cx z ok 90 KM. Zobaczymy jak ci co pracuja tak tanio na uslugach jak dluga pojada czas pokaże.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Postprzez Conrad » 23 Kwi 2010 02:13

pracuję na maszynie o równych kołach 110 km i jest naprawdę świetna. Zapas mocy wręcz wyrywa koparkę w powietrze. A duże skrętne koła dają możliwość skrętu w małych promieniach, oraz zwrotność.


Ostatnio na budowie wysypali kilkadziesiąt-set wywrotek ziemi (były takie kupy) mieliśmy to rozrównać. Chłopak na jcb z malutkimi kołami wbijał się w małe szczeliny, musiał wycofywać i znów ogień. A ja na ogrze darłem jak czołg, żadnych przestojów czy zapadania się kół.
Zalety równych kół są ogromne, wadą chyba jest spalanie bo pewnie jest nieco wyższe.
Nie masz pracy na sprzęt? Posiadam firmę marketingową która podeśle Ci zlecenia w zamian za prowizję. Zainteresowany?
kontakt:
PW lub gg: 223400

Awatar użytkownika
Conrad
Operator

  • Posty: 316
  • Rejestracja: 05 Kwi 2010 12:17
  • Miejscowość: POLSKA
  • Pochwały: 1

Postprzez Doosan » 23 Kwi 2010 04:22

Witam,
ja się lekko z kolegą Conrad nie zgodzę..
oczywiście, większe koła to więcej mocy, ale to też o wiele większe gabaryty, gorszy promień skrętu i mniejsza zwrotność, jeśli ktoś robi roboty na w miare prostym gruncie, stawia hale, buduje najprostsze rzeczy, układa kostkę - to małe koła są tu o wiele lepsze... Taką maszyną można się wcisnąć do wąskich przestrzeni, łatwiej jest się obrócić, można wjechać do budowanego budynku/hali No i oczywiście maszyna mniej pali.....

Duże koła są ok, jeśli zamierzasz pracować na bardzo grząskim, nierównym gruncie, maszyna będzie robić pod autostradę itp...
Bo inaczej na małych robotach te gabaryty będą Ci kolego tylko przeszkadzać...

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Doosan, 23 Kwi 2010 16:25, edytowano w sumie 1 raz

Doosan
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 19 Lis 2008 11:00
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: Dx340, DL300,


Postprzez Hewea » 23 Kwi 2010 11:02

Porównajcie MLB z Manitou, ona też ma równe koła, co niewątpliwie jest jej zaletą, dodatkowo łyżka przednia jest na teleskopie.
Robert Mesjasz
Hewea Centrum Techniki Cargo Sp. z o.o.
Byków ul. Przemysłowa 1
55-095 Mirków
www.hewea.com
Robert.Mesjasz@hewea.com
tel. kom. 0606 777 503

Awatar użytkownika
Hewea
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Cze 2009 15:47
  • Miejscowość: Wrocław

Postprzez Conrad » 23 Kwi 2010 21:06

Witam,
ja się lekko z kolegą Conrad nie zgodzę..
oczywiście, większe koła to więcej mocy, ale to też o wiele większe gabaryty, gorszy promień skrętu i mniejsza zwrotność, jeśli ktoś robi roboty na w miare prostym gruncie, stawia hale, buduje najprostsze rzeczy, układa kostkę - to małe koła są tu o wiele lepsze... Taką maszyną można się wcisnąć do wąskich przestrzeni, łatwiej jest się obrócić, można wjechać do budowanego budynku/hali No i oczywiście maszyna mniej pali.....

Duże koła są ok, jeśli zamierzasz pracować na bardzo grząskim, nierównym gruncie, maszyna będzie robić pod autostradę itp...
Bo inaczej na małych robotach te gabaryty będą Ci kolego tylko przeszkadzać...


No ale nie jeździłeś na sprzęcie o równych kołach?
Gdybyś jeździł to wiedział byś że wszystkie skrętne koła dają możliwość skrętu praktycznie w miejscu. Ja zawracam maszyną z mniejszym promieniem niż Fiatem 126P

Często czytam na forum iż wadą jest skrętność. Ci co to piszą chyba nie mieli z tym doczynienia. Moim zdaniem na buowę, po gruzach czy ziemi spisuje się idealnie, skrętność jest też bardzo dobra.

Jedyna wada to gorsza widoczność, bo jeśli miał bym robić przy kostce to faktycznie masz rację, robi się raczej na wyczucie. Ale pozatym bardzo pozytywnie.
Nie masz pracy na sprzęt? Posiadam firmę marketingową która podeśle Ci zlecenia w zamian za prowizję. Zainteresowany?
kontakt:
PW lub gg: 223400

Awatar użytkownika
Conrad
Operator

  • Posty: 316
  • Rejestracja: 05 Kwi 2010 12:17
  • Miejscowość: POLSKA
  • Pochwały: 1

Postprzez Marcindrze » 23 Kwi 2010 21:21

Conrad napisał(a):
Witam,
ja się lekko z kolegą Conrad nie zgodzę..
oczywiście, większe koła to więcej mocy, ale to też o wiele większe gabaryty, gorszy promień skrętu i mniejsza zwrotność, jeśli ktoś robi roboty na w miare prostym gruncie, stawia hale, buduje najprostsze rzeczy, układa kostkę - to małe koła są tu o wiele lepsze... Taką maszyną można się wcisnąć do wąskich przestrzeni, łatwiej jest się obrócić, można wjechać do budowanego budynku/hali No i oczywiście maszyna mniej pali.....

Duże koła są ok, jeśli zamierzasz pracować na bardzo grząskim, nierównym gruncie, maszyna będzie robić pod autostradę itp...
Bo inaczej na małych robotach te gabaryty będą Ci kolego tylko przeszkadzać...


No ale nie jeździłeś na sprzęcie o równych kołach?
Gdybyś jeździł to wiedział byś że wszystkie skrętne koła dają możliwość skrętu praktycznie w miejscu. Ja zawracam maszyną z mniejszym promieniem niż Fiatem 126P

Często czytam na forum iż wadą jest skrętność. Ci co to piszą chyba nie mieli z tym doczynienia. Moim zdaniem na budowę, po gruzach czy ziemi spisuje się idealnie, skrętność jest też bardzo dobra.

Jedyna wada to gorsza widoczność, bo jeśli miał bym robić przy kostce to faktycznie masz rację, robi się raczej na wyczucie. Ale poza tym bardzo pozytywnie.


Kolego pewnie ze maszyna na równych kolach idzie jak burza. Jezdzilem 4cx ale pewnie pracujesz u kogos na uslugi to raczej ta maszyna sie nie nadaje bo pali jak lokomotywa znajomy ma CAT 434E drugi CASE 965 i na uslugach te maszyny raczej nikt nie poleca ze wzgledu na spalanie i wyższe koszty utrzymania. Poza tym maszyny ok jak najbardziej w trudne warunki ale robic usługi takimi koparkami za 70 zl to raczej :crazy: do tego operator :roll: . Sam bylem w dylemacie co kupic zwykla kopaczke czy na rownych kolach ale wybralem zwykla bo w dzisiejszych czasach nie wazne jaki masz sprzet wazne za ile pracujesz.
Ostatnio edytowany przez Marcindrze, 24 Kwi 2010 23:28, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Postprzez Doosan » 24 Kwi 2010 08:41

Kolego...
Znam i 3cxa i 3cxa na 4 rownych i 4cxa i to samo jesli chodzi o cat 428 itp....\
i użytkuję (teraz już mniej) i sprzedaję maszyny, w niejednej już siedziałem....
1. Promień skrętu jest inny...
Oczywiscie, przy rownych kolach sa 2 osie skretne, jest plywajaca lyzka i psi chód...
Ale wyobraź sobie: robisz na prostym terenie np hipermarket... Masz mało miejsca, musisz maszyną wjeżdżać przez drzwi do budynku... dużą nie dasz rady! Wyedt to najlepiej miec coś typu 2cx!
Zresztą, jeżeli użytkujesz jakieś maszyny, masz dokumentację techniczną - to sobie porównaj.. Jest różnica w skręcie.....

2. zapomniałem o argumeńcie cenowym, który przypomniał kolega Marcindrze - ktoś do Ciebie dzwoni, ma w nosie czy rowne koła czy nie... Idziesz za 70 - 75 albo wypad!
Wiec moze i masz frajde ze robisz na malych kolach za ta stawke, ale wtedy zrób dobrze podliczenie kosztow i nagle sie przekonasz, ze jesteś na monus....

Dlatego też, moim skromnym zdaniem malutkie kółeczka ;)

Doosan
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 19 Lis 2008 11:00
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: Dx340, DL300,


Postprzez Conrad » 25 Kwi 2010 18:24

ktoś do Ciebie dzwoni, ma w nosie czy rowne koła czy nie

Tu się nie zgodzę. O tóż często dostaję telefony do zadań, gdzie Twoje sprzęty rady dać nie mogą. Wychodzę z założenia że każda maszyna ma swoje zastosowanie i nie można tego porównać. Podałeś maszynę 2cx, powiedz mi co ma piernik do wiatraka? Nie porównujmy Fadromy do Bobcatów czy inne.

Idziesz za 70 - 75 albo wypad!

Nie wiem, u mnie tego nie ma. Ja nie jadę do roboty gdzie klient ustala ceny. Może w innym świecie żyjemy... :faja:
Nie masz pracy na sprzęt? Posiadam firmę marketingową która podeśle Ci zlecenia w zamian za prowizję. Zainteresowany?
kontakt:
PW lub gg: 223400

Awatar użytkownika
Conrad
Operator

  • Posty: 316
  • Rejestracja: 05 Kwi 2010 12:17
  • Miejscowość: POLSKA
  • Pochwały: 1

Zakup nowych maszyn, urządzeń 50 % taniej

Postprzez europrojekt7 » 13 Paź 2010 16:03

Europrojekt.consulting specjalizuje się profesjonalnym i fachowym przygotowaniem biznesplanów, studiów wykonalności oraz niezbędnej dokumentacji do pozyskania funduszy unijnych. Współpracujemy ze specjalistami z zakresu funduszy unijnych, analitykami finansowymi, prawnikami. Posiadamy duże doświadczenie zdobyte w pracy przy realizacji dużych projektów unijnych zarówno miękkich jak i twardych.
Zapraszamy do współpracy!!!
Jeżeli zamierzają Państwo (jako firma, lub osoba fizyczna chcąca rozpocząć działalność gospodarczą)w niedługim czasie nabyć nowy sprzęt zapraszamy do zakupu z wykorzystaniem dostępnych środków unijnych.
Dzięki możliwości jaką dają środki unijne można nabyć nowy sprzęt z dofinansowaniem w 50 % kwoty netto. Kupując w kwocie 200 000zł netto otrzymany zwrot wynosi 100 000 zł

Przykładowo można zakupić nowe koparki, koparko ładowarki, walce , ładowarki, wozidła, naczepy, sprzęt wiertniczy, rusztowania, samochody dostawcze. Pandto możesz również wesprzeć budowę infrastruktury.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o zasadach i kryteriach, a także czy możesz uzyskać dofinansowanie akurat na Twój projekt napisz:


EUROPROJEKT.CONSULTING W SKAWINIE
UL. 29-EGO LISTOPADA 5D
32-050 SKAWINA
012/276-00-93
0509 015 268

[ Dodano: Czw Paź 21, 2010 2:47 pm ]
Proponujemy Ci zakup koparko - ładowarki JCB NOWEJ !!
Proponuję skorzystać z dofinansowania z unii europejskiej
Dzięki możliwości jaką dają środki unijne można nabyć nowy sprzęt z dofinansowaniem w 50 % kwoty netto. Kupując w kwocie 200 000zł netto otrzymany zwrot wynosi 100 000 zł

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o zasadach i kryteriach, a także czy możesz uzyskać dofinansowanie akurat na Twój projekt napisz: EUROPROJEKT.CONSULTING
0509 015 268
europrojekt.consulting@gmail.com

europrojekt7
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 13 Paź 2010 15:44
  • Miejscowość: skawina

Co kupić CAT 444E czy JCB 4CX?

Postprzez DAM-POL » 03 Gru 2021 21:19

Ale cat 432 e czy cat 444 e to takie same duże maszyny szerokość długość itp

DAM-POL
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 16 Mar 2019 21:21

Maszyna: Jcb cx3 2014 rok

Firma: DAM-POL Prace ziemne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej