wibako

CASE 580G '85 Mocno szarpie tylne ramię

CASE 580G '85 Mocno szarpie tylne ramię

Postprzez narek2555 » 14 Mar 2021 20:01

Marka i model maszyny: CASE 580G
Rok produkcji: 1985

Witam, jestem nowym posiadaczem koparki Case 580g z 1985r. Koparka super, jedyny problem jaki jest to mocne szarpanie tylniego ramienia. Przy pracy bardzo mocno szarpie, do góry, w boki w każdą strone. Dodam że dzwignie nie są sztywne tylko maja luz bo też latają. Czy macie jakiś pomysł jak to chociaż poprawić zeby było mniej luzów i tak nie szarpało. Rozumiem że to sprzęt z 1985r i jest już wyrobiony, ale jakieś rady? Pozdrawiam

narek2555
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 Mar 2021 19:56

Maszyna: CASE 580G

Firma: Wology


Reklama

simmet

CASE 580G MOCNO SZARPIE TYLNIE RAMIE

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Mar 2021 20:16

Może być wina luzów na drążkach. Porób foty mechanizmów dźwigienek to się coś poradzi jak pokasować luzy.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: CASE 580G '85 Mocno szarpie tylne ramię

Postprzez HironiX » 08 Maj 2021 09:18

Kolego rozbierasz obudowę dźwigni następnie zdejmujesz zawleczkę przy zaworze rozdzielającym na łączeniu dźwigni i zaworu. Następnym krokiem jest wyjęcie malutkiego bolca z którego wyjmowales zawleczkę o której pisałem powyżej po tym zabiegu wracasz do kabiny operatora i odkręcasz krzyżaki które mocują dźwignie i dają im możliwość ruchu. Jak już wyjmiesz cała dźwignie to sprawdź czy otwory na łączeniu zaworu nie są wybite jeśli tak to należy je zaspawać i przewiercić wiertłem najbardziej dopasowanym do bolców w większości wypadków bolce też są wytarte więc należy je napawać spawarką a później albo udać się do tokarza jeśli masz jakiegoś znajomego lub delikatnie że szlifować ręcznie aby pasowało podczas montażu. Jeśli chcesz skasować wszystkie luzy to na krzyżakach masz jeszcze kulowe łączniki popychaczy warto by było je wymienić na nowe. Ja u siebie tylko wykonałem spawanie i napawanie i kopie się o niebo lepiej niedługo wymienię Jeszcze łączniki kulowe. Pozdrawiam

HironiX
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 Lis 2020 09:42

Maszyna: Case 580K

Firma: HironiX


Re: CASE 580G '85 Mocno szarpie tylne ramię

Postprzez Guli » 05 Lut 2024 11:30

Dzień dobry!
Znalazłem tutaj wątek krzyżaków dźwigni sterującej. Podpowie ktoś gdzie to można kupić, i czy można? Nie mogę znaleźć nic w Internecie. Może źle to nazywam? Załącznik pierwszy.
Może przy okazji podpowiecie jak nazwać to urządzenie z drugiego zdjęcia. To jakieś "przekaźnik" do hydroklap, które oczywiście nie działają i są dosłownie odcięte przewody. Nie wiem dlaczego ktoś to odłączył :woot:
Załączniki
image_50397441.JPG
II
image_50455553.JPG
I

Guli
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 05 Lut 2024 11:11

Maszyna: case 580 G

Firma: brak


Re: CASE 580G '85 Mocno szarpie tylne ramię

Postprzez rudesmen » 28 Lut 2024 20:26

Sprawdź nazwę/nr części w katalogu i tak próbuj szukać.

https://www.mycnhistore.com/us/en/casec ... /cn/NA_E_S

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2183
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej