wibako

Case 590sle rozrywa gumy w sprzęgle hydraulicznym

Case 590sle rozrywa gumy w sprzęgle hydraulicznym

Postprzez Kobra09 » 24 Sty 2022 17:08

Witam ,w mojej maszynie z 1999r zostało uszkodzone sprzeglo hydrauliczne , pourywały się śruby mocujące sprzeglo z flanszą na wale silnika, wymieniłem nowe sprzeglo i flansze i po kilku godzinach już powyrywało gumy na sprzegle , miał ktoś taką usterkę ? Co jest przyczyną tej usterki?

Kobra09
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 Sty 2022 18:02

Maszyna: Case590sle

Firma: Jarosław Urbański


Reklama

simmet

Re: Case 590sle rozrywa gumy w sprzęgle hydraulicznym

Postprzez tomcioXDPLV2 » 09 Mar 2022 23:00

Witam rozwiązałeś problem ? Jeśli nie to odezwij się do mnie to ci pomogę przerabiałem ostatnio temat :)

tomcioXDPLV2
Pomocnik operatora

  • Posty: 78
  • Rejestracja: 26 Sty 2019 14:36
  • Miejscowość: Lubnia

Maszyna: Case 580 SLE 2001

Pel Job EB 12 1990

Firma: Tom-Bud 1


Re: Case 590sle rozrywa gumy w sprzęgle hydraulicznym

Postprzez rudesmen » 13 Mar 2022 09:03

tomcioXDPLV2 napisał(a):Witam rozwiązałeś problem ? Jeśli nie to odezwij się do mnie to ci pomogę przerabiałem ostatnio temat :)


Jeśli to przerabiałeś to po prostu opisz to w poście. W przyszłości ktoś może z tego skorzystać.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Case 590sle rozrywa gumy w sprzęgle hydraulicznym

Postprzez tomcioXDPLV2 » 15 Mar 2022 22:31

Opiszę żeby się przydało następnym, a mianowicie jest kilka opcji, pierwsza opcja to poduszki silnika przednie jeśli są wyrobione to silnik nie pracuje osiowo według pompy hydraulicznej, druga opcja to niedokręcone jarzmo silnika lub też uszkodzone gwinty w bloku silnika, trzecia opcja to wykrzywione jarzmo lub zerwana śruba w bloku silnika, w moim przypadku wymieniałem sprzęgło 3 razy i się po prostu wkurzyłem, zamontowałem nowe poduszki silnika przednie, dałem do splanowania lekko jarzmo, rozwierciłem urwaną śrubę i wykręciłem przegwintowałem wszystkie 4 gwinty, zamocowałem szpilki i zrobiłem kontrę przy jarzmie kupiłem nowy adapter wraz ze sprzęgłem i od tego czasu mam spokój, wrazie jakichkolwiek pytań proszę śmiało pisać postaram się pomóc :D

tomcioXDPLV2
Pomocnik operatora

  • Posty: 78
  • Rejestracja: 26 Sty 2019 14:36
  • Miejscowość: Lubnia

Maszyna: Case 580 SLE 2001

Pel Job EB 12 1990

Firma: Tom-Bud 1


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej