wibako

CASE 580 SLE 1997r

CASE 580 SLE 1997r

Postprzez many1982r » 21 Mar 2009 20:33

witam moze mi któs pomóc w znalezieniu w internecie darmowego katalogu częśći do case 580sle , oraz obsługi dżojstików przy fotelu które steruja przednia łyżka i tylnym ramieniem z góry dziękuje
Ostatnio edytowany przez many1982r, 06 Kwi 2009 19:49, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
many1982r
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 20 Mar 2009 20:27
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie

Reklama

simmet

Postprzez jacek j » 22 Mar 2009 19:45

Powodzenia życzę i serdecznie współczuje eksploatacji tej maszyny. Jeśli już konkretnie to nie 580SLE tylko 580LSP a to ogromna różnica.Raczej nie licz kolego że coś znajdziesz nawet na amerykańskiej stronie CASE bo elektryczne sterowanie to europejski wymysł
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Postprzez many1982r » 04 Kwi 2009 21:51

jesli chodzi o oznaczenie to poprawne podałem 580sle , sprowadzona ona była z niemczech , jesli sie dobrze orientuje to w tej opcji z dzojstykami przy fotelu to mniej ich wychodziło, mówisz ze bedzie problemy stwarzała jak narazie jest oki tylko luz sie zrobił po prawej stronie na sworzniu co z czujnikiem poziomowania łyzki, czujnik jest wyciagniety bo lata sworzeń

Awatar użytkownika
many1982r
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 20 Mar 2009 20:27
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie

Postprzez rudesmen » 06 Kwi 2009 19:49

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2183
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez many1982r » 07 Kwi 2009 20:14

podziękował koledze za link , a katalog czesci do case 580 sle znajde gdzies w necie

[ Dodano: Pon Kwi 13, 2009 1:35 pm ]
orientuje sie ktos gdzie sie znajduja jakies sklepy z częsciami do CASE w kujawsko-pomorskim okolice inowrocławia -bydgoszczy??? z góry podziekował

Awatar użytkownika
many1982r
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 20 Mar 2009 20:27
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie

Postprzez Maniek2506 » 16 Kwi 2009 07:38

Witam
Tu masz katalog części:
http://rapidshare.com/users/7SLGK0

Sklep polecam UNICONS sam od nich zamawiam części paczkę masz na drugi dzień i części tańsze o 40% niż w bax-baumaschinen.
UNICONS Sylwester Koneczniak
41-810 Zabrze ul. Mała 9/1
032 720 64 97
NAPRAWDĘ POLECAM tę Hurtownie sprawdzałem chyba wszystkie firmy i ich ceny są tańsze o 40 % i również oryginał.
Pozdrawiam
Maniek

Maniek2506
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Kwi 2009 07:19
  • Miejscowość: Wałcz

Postprzez many1982r » 16 Kwi 2009 19:54

podziekował koledze sprawdze to

[ Dodano: Sob Kwi 18, 2009 8:57 pm ]
Dziś wymieniałem wszystkie filtry w koparce w układzie hydraulicznym mam zielony olej orientuje sie ktoś jakiej marki moze być ten olej i jakiej specyfikacji czy można dolac do niego HL46

[ Dodano: Czw Kwi 23, 2009 6:59 pm ]
kolejne pytanko z tyłu przy rozdzielaczach słychac syczenie i przy maksymalnym załadunku przedniej łyzki trzeba gazować mocno zeby podniosła do góry można to jakos wyregulować na rozdzielaczach żeby zwiększyć siłe czy może jakis zawór przepuszcza? z góry podziekował za pomoc

Awatar użytkownika
many1982r
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 20 Mar 2009 20:27
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie

Postprzez Maniek2506 » 24 Kwi 2009 15:30

Możesz dolać lae polecam na lato HL 68 a co do syczenia jest to normalne tylko podkręć mu ciśnienie na głównym zaworze który znajduje się w przednim rozdzielaczu najlepiej ustaw na 200.
Rysunki z tego co podałem wyżej linka
HYDRAULIK SYSTEMS
rys. 08-197 zawór to część oznaczona nr. 6 wkręcając zwiększasz wykręcając zmniejszasz.

Zegar podłączysz podnosząc maskę i od strony lewej z przodu masz wejście na zegar, jak ustawisz włącz jakąś sekcję daj do maksa i trzymaj, zegar powinien pokazywać 200 nie ustawiaj więcej grozi pękającymi wężami lub trzaśnieciem sekcji ( tak u mnie było przy 220 pękła sekcja tylniego rozdzielacza koszt 3900 zł netto nowa ). W razie jakiś wątpliwości napisz na GG nie zawsze jestem ale odpiszę jak tylko będę mógł. POWODZENIA

Jeszcze jedno pytanie czy na zimnym oleju hydraulicznym też musisz gazować aby podniosła?? Jeśli tak na początek proponowałbym wymianę oleju na nowy HL 68.
Zrób to co napisałem zwłaszcza sprawdź ciśnienie przy jakim rozłącza główny zawór martwi mnie te gazowanie że jeśli dodasz gazu to podnosi ale daj bóg aby to był tylko olej a nie słaba pompa hydrauliczna.
Pozdrawiam
Maniek

Maniek2506
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Kwi 2009 07:19
  • Miejscowość: Wałcz

Postprzez many1982r » 24 Kwi 2009 21:13

podziękował koledze, poszukam tez sruby do regulacji tylko ze niemam zagara do zmierzenia ciesnienia a na oko przykręcać to niebardzo ,mozliwe ze przydała by sie wymiana oleju hydraulicznego ,
a kolego sie spytam jeszcze czy wiesz moze do czego służy przycisk w katalogu electrycal system nr rys.04-099 i drugi przycisk 04-101 połaczony z lampka co ozacza świecenie tej lampki, i niewiem jeszcze jak sie załaczna automatyczne poziomowanie łyżki z kabiny aktualnie mam wyciagniety ten czyjnik na zewnąt przy siłowniku jak przestawie go ręcznie to poziomuje sie sama a niewiem jak z kabiny to sie robi ?

Awatar użytkownika
many1982r
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 20 Mar 2009 20:27
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie

Postprzez Maniek2506 » 25 Kwi 2009 12:30

many1982r napisał(a):podziękował koledze, poszukam tez sruby do regulacji tylko ze niemam zagara do zmierzenia ciesnienia a na oko przykręcać to niebardzo?

Zegar załączą w pierwszym lepszym zakładzie który naprawia hydraulikę siłową, zegar jest na szybko złącze.

many1982r napisał(a):mozliwe ze przydała by sie wymiana oleju hydraulicznego

Tutaj ja za bardzo nie wiem co ci powiedzieć ale jeśli masz troszkę grosza wymień chociaż olej który jest w zbiorniku. Jeśli nie wymieniałeś filtra od układu hydraulicznego również bym go zmienił gdzie kupić napisałem wyżej.

many1982r napisał(a):a kolego sie spytam jeszcze czy wiesz moze do czego służy przycisk w katalogu electrycal system nr rys.04-099 i drugi przycisk 04-101 połaczony z lampka co ozacza świecenie tej lampki, i niewiem jeszcze jak sie załaczna automatyczne poziomowanie łyżki z kabiny aktualnie mam wyciagniety ten czyjnik na zewnąt przy siłowniku jak przestawie go ręcznie to poziomuje sie sama a niewiem jak z kabiny to sie robi ?

Jeden z tych przycisków u mnie jest do załączenia pływającej łyżki (RIDE CONTROL) ale co to jest ten drugi jeśli masz namalowany taki jakby hak to załączasz to kiedy ciebie holują.(tak mi się wydaje).

Jeśli chodzi o poziomowanie łyżki u mnie rozwiązane jest to w następujący sposób:
Podczas podnoszenia łyżki do góry łyżka poziomuje się sama aby uniknąć przesypania pisaku na maskę a następuja to poprzez:
cięgło przesuwa blachę która znajduje się po prawej stronie na głównym sworzniu a ona ciągnie linkę która podłączona jest do przedniego rozdzielacza. (Chassis Attachement.rys.09-011). A cięgło które popycha blachę masz na (Chassis Attachement.rys.09-013 część nr.27) na lince masz regulację.
Pozdrawiam
Maniek

Maniek2506
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Kwi 2009 07:19
  • Miejscowość: Wałcz

Postprzez many1982r » 25 Kwi 2009 22:10

podziekował koledze , a ta pływająca łyżka ride control to jak to działa, do czego to sie stosuje?
filtr hydrauliczny wymieniłem i reszte filtrów też dla spokoju
na tym jednym przycisku to mam jakby hak był namalowany i połaczonne to jest z ta lampka obok
a to poziomowanie łyżki kolego ,to umnie niema zadnej linki tylko elektrycznie to działa a niewiem jak sie to zalańcza z kabiny ,musze sie pobawić więcej tą maszyną żeby lepiej ją pozanć
pozdro

[ Dodano: Wto Maj 05, 2009 11:53 pm ]
orientuje sie ktos co moze byc przyczyna że na desce rozdzielczej pali sie lampka od recznego i jak spuszcze ręczny to cały czas słychac sygnalizacje dzwiękową jak by był zaciagniety , czyzby czujnik jakis sie popsół i gdzie go szukać ?

[ Dodano: Sob Maj 16, 2009 6:43 pm ]
Czy moze mi ktos podać jakies namiary na sklepy z pompami hydraulicznymi do case w kujawsko-pomorskim lub okolice ,a orientacyjnie ile taka pompa kosztuje , bo szykuje mi sie wymiana pompy bo koparka niema siły podnosić ładunku do góry jak jest zimna to oki a jak sie rozgrzeje to nic z tego

[ Dodano: Sob Maj 16, 2009 7:24 pm ]
aco do pomiarów cisnienia na pompie to pokazuje ok 160 jak jest rozgrzana , było juz 2 mechaników i stwierdzili ze pompa do wymiany

[ Dodano: Pią Maj 29, 2009 5:22 pm ]
witam pompa sprawdzona , rozdzielacze i elektrozawory tez sa oki a niema siły podnosić do góry jak sie rozgrzeje ,moze cos z pradami jest nie tak, moze ktos cos doradzic z góry dziekuje

Awatar użytkownika
many1982r
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 20 Mar 2009 20:27
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie

CASE 580 SLE 1997r

Postprzez Smyrelli » 17 Maj 2021 14:29

Witam, czy udało się ustalić przyczynę braku mocy po rozgrzaniu? mam taki sam problem

Smyrelli
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 12 Wrz 2020 20:57

Maszyna: Dzwig Jones 15t

Firma: domy modułowe


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej