wibako

case 590 sle (joystick) brak podnoszenia przedniej łyżki

case 590 sle (joystick) brak podnoszenia przedniej łyżki

Postprzez sebiw1 » 27 Kwi 2009 16:15

Witam serdecznie, posiadam maszynę case 590 SLE z 1997 roku z sterowaniem joystickami w fotelu. Otóż wygląda na to że komputer rozłącza sterowanie przedniej łyżki(podnoszenie i przechylenie - zaś otwieranie działa) i wyświetla błąd migając lampkami umieszczonymi w fotelu obok joysticka. Ten kod to 2 razy obydwie lampki i 7 razy jedna lampka (zielona). Sekwencja ta się powtarza. Czasem jak się odłączy hydraulikę przyciskiem (taki czerwony przycisk skrętny w fotelu) i ponownie załączy to przez chwilę przednia łyżka działa i wtedy lampki nie migają...czasem też lecz o wiele rzadziej zdarzy się, że pracując na tylnej łyżce dzieje się podobna rzecz, z tym że kod błędu w takiej sytuacji to 3 razy obydwie lampki i 6 razy jedna lampka, a po wyłączeniu i włączeniu hydrauliki, tylna łyżka zawsze zaczyna działać poprawnie(przynajmniej przez pewien czas). Ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją? Może ktoś miałby dostęp do kodów błędów, albo też znał w okolicach waraszawy, kogoś kto by ten problem rozwiązał? Niestety jeden z autoryzowanych serwisów CASE nie radzi sobie z tym problemem a maszyna stoi...

sebiw1
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 27 Kwi 2009 15:30
  • Miejscowość: Otwock

Reklama

simmet

Postprzez jacek j » 27 Kwi 2009 20:56

Na początek zamień sobie wtyczki na elektrozaworach sekcjii podnoszenia lub obracania z działającą otwierania,podzielisz sobie usterke pomiędzy sterowaniem a elektrozaworem.A jak nie lubisz się samemu babrać zadzwoń pod 660769712 mają lepszy serwis od autoryzowanego .
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Postprzez sebiw1 » 27 Kwi 2009 22:19

Wtyczki zamienienialem i podnoszenie działa gdy wepnę pod tę cewkę wtyczkę od otwierania łyżki, potencjometry na ramieniu łyżki też są sprawne. Wydaje mi się że komputer rozłącza te funkcje z powodu złego wskazania jakiegoś innego czujnika (czujnika który mógłby być wspólnym elementem dla łyżki przedniej jak i tylnej...)

3 lipca 2009 :

Niedawno kolejny autoryzowany serwis naciągnał nas na 3 tys. zł wymieniając potencjometry łyżki przedniej...niestety to nic nie pomogło. Podejrzewamy, że sprawcą błędów jest Kontroler ("Komputer"). Może ma ktoś w okolicy podobny sprzęt aby podmienić Kontrolery? A może ktoś się orientuje jak włączyć "limp-home mode" (tryb awaryjny) w tym modelu.

PS. zdobyłem specyfikacje błędów do tego kontrolera...jeśli miałby ktoś DTR-kę do jakiegoś CASE z joystickami to z chęcią się zamienię.

[ Dodano: Pon Lip 13, 2009 10:11 pm ]
Wiem już jak włączyć TRYB AWARYJNY... Otóż okazało się, że po kilkuminutowej pracy w tym trybie, błędy samoczynnie zniknęły... narazie wszystko działa jak należy :-)
Życzę powodzenia, przy naprawie tych sprzętów - odpowiednia wiedza jest tu kluczem...

[ Dodano: Wto Maj 18, 2010 11:32 am ]
Odświeżam temat bo problem powrócił na stałe, a być może ludzi pomocnych przybyło...
Teraz łyzka przednia wogóle nie pracuje (chyba że w trybie awaryjnym). Błędy to 91 i 92. Dzięki znajomości tych błędów sprawdziłem napięcie zasilania na kostkach potencjometrów łyżki przedniej i wychodzi że jest to napięcie 0,4 V . Wie ktoś lub mógłby sprawdzić jakie jest prawidłowe napięcie zasilania (napięcia na kostkach przy potencjometrach łyżki przedniej w case 580 lub 590 w wersji ze sterowaniem joystickami)?

ps. jeśli ktoś potrzebuje opis błędów do tego typu maszyn to z chęcią pomogę.

sebiw1
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 27 Kwi 2009 15:30
  • Miejscowość: Otwock

Re: case 590 sle (joystick) brak podnoszenia przedniej łyżki

Postprzez sebiw1 » 06 Cze 2011 12:55

Odświeżam temat aby go zamknąć, gdyż problem został rozwiązany. Po naprawie kontrolera usterka (błędy 91,92) zniknęła i sprzęt pracuje bez zarzutu. Jeśli,ktoś ma problemy z tego typu sprzętem sterowanym elektronicznie, to polecam firmę, która jako jedyna ze znalezionych w Polsce podjęła się naprawy sterownika i go naprawiła - KRM MACHINES z Wrocławia.

sebiw1
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 27 Kwi 2009 15:30
  • Miejscowość: Otwock

case 590 sle (joystick) brak podnoszenia przedniej łyżki

Postprzez mechanior » 08 Cze 2011 22:19

przepraszam za wtrącenie może troszkę złośliwej uwagi, oczywiście zajebiście że udało się usunąć usterkę naprawiając sterownik szybko i tanio w firmie KRM która na pewno zna się na naprawach ale czy nikt nie proponował ci wymiany sterownika na nowy ?
ja wiem że za kosmiczne pieniądze ale 3 lata nieustannych czy przerywanych problemów doprowadziły by mnie osobiście do kur.icy i już dawno bym albo sprzedał albo podpalił tą maszynę, a na pewno naprawił za każde pieniądze...

szkoda że nie wiedziałeś że twoje edycje nie wstawiają postów i temat się nie odświeża pozostając ciągle w kolejce na miejscu zgodnym z pierwszą datą posta...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: case 590 sle (joystick) brak podnoszenia przedniej łyżki

Postprzez sebiw1 » 09 Cze 2011 09:33

Koszt sterownika w serwisie : około 12 tys. euro. Serwis nie naprawia tych sterowników. Cena sprawnej maszyny z tego roku to pewnie 65tys.zł (przy czym ciężko sprzedać). Używanych sterowników tego typu nigdzie nie mogłem dostać. Praca w trybie awaryjnym była dość uciążliwa ale lepsze to niż zezłomowanie sprzętu. Nikt nie chciał się wziąć za naprawę tego sterownika ze względu na to, że był pokryty grubą warstwą żywicy.

sebiw1
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 27 Kwi 2009 15:30
  • Miejscowość: Otwock

case 590 sle (joystick) brak podnoszenia przedniej łyżki

Postprzez mechanior » 09 Cze 2011 09:39

12.000 € ?????
niech ktoś jeszcze raz spróbuje napisać że CAT ma drogie części zamienne...

jeśli to nie tajemnica to mógłbyś dla orientacji podać przybliżoną kwotę za naprawę, wiem że każda awaria wymaga innej interwencji i wartości naprawy są różne ale da to jakieś odniesienie innym użytkownikom mającym podobne problemy
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: case 590 sle (joystick) brak podnoszenia przedniej łyżki

Postprzez sebiw1 » 09 Cze 2011 18:17

Tak, euro. Sterownik jest pochodzenia kanadyjskiego. Naprawa kosztowała około 700zł. Dodam, że firma produkująca ten sterownik oferuje sprzedaż sterowników używanych i po regeneracji za cenę około 5 tys CAD + shipping.

sebiw1
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 27 Kwi 2009 15:30
  • Miejscowość: Otwock

case 590 sle (joystick) brak podnoszenia przedniej łyżki

Postprzez Antero » 23 Lip 2021 13:10

Witam. Czy Sebiw1 poratuje mnie kodami błędów? Mam ten sam problem tylko nigdzie nie mogę znaleźć kodów błędów. Poratuj kolego jak masz możliwość.

Antero
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 Lip 2021 12:04

Maszyna: Case 580 SLE

Firma: Antero


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej