wibako

zapowietrzona pompa lucas

zapowietrzona pompa lucas

Postprzez gorowskim » 05 Maj 2009 20:23

witam, mam problem z pompą wtryskową w moim case 580k. Wymieniałem miedziane podkładki-uszczelki i się zapowietrzyła, teraz kręcę i kręcę i nie chce załapać. Co mam zrobić, pomóżcie bo jutro mam jechać kopać pod domek :D

gorowskim
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 23 Cze 2008 00:13
  • Miejscowość: Skarżysko

Reklama

simmet

Postprzez dawidg2 » 05 Maj 2009 21:23

popuść rurki do idą do wtrysków przy samych wtryskach albo weżyk który idzie od pompki paliwa i pompuj ręczną aż poleci paliwo.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


cd. problemu

Postprzez gorowskim » 06 Maj 2009 18:48

Zauważyłem pewną zależność. Jak już odpalę kopaczkę, pochodzi se chwilę, zgaszę i w ciągu jakiejś minuty zakręcę rozrusznikiem-odpala na dotyk, a jak postoi koło 5 minut to trzeba kręcić rozrusznikiem w kurwę długo. Czy ona mi się ciągle zapowietrza, bo widzę kropelki paliwa na pompie? Jutro po robocie zrobię zdjęcia skąd kapie to może ktoś pomoże.

gorowskim
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 23 Cze 2008 00:13
  • Miejscowość: Skarżysko

Postprzez dawidg2 » 06 Maj 2009 18:53

no jak dłużej postoi i się zapowietrza to zaworek zwrotny może przepuszcza albo tak jak piszesz że jak leci gdzieś tam paliwo to tez może się zapowietrzać

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


cd.

Postprzez gorowskim » 06 Maj 2009 19:28

a jak wygląda zaworek zwrotny i gdzie się znajduje?

gorowskim
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 23 Cze 2008 00:13
  • Miejscowość: Skarżysko

Postprzez CASEBA » 12 Maj 2009 22:07

Kolego gorowskim ja też miałem problem zapowietrzania. U mnie problem stanowiła wyeksploatowana pompa paliwowa . Membrana zaczęła puszczać, a i zaworki nie trzymały paliwa. Pompa pal gubiła ciśnienie przez co pompa wtyskowa nie mogła wystartować.Założyłem nową i problem znikł...
Ja odpowietrzałem tak ; podpompowałem ręcznie i najpierw odpow. filtry paliwa , znów podpomp. i odpowietrzyłem pompę odkręcając odpowietrzniki pompy wtrysk. az przestało wyrzuczć powietrze , a na koniec poluzowałem przewody wysok. ciśnienia przed wtryskiwaczami , dwa razy zakręciłem rozrusznikiem, po czym dokręciłem przewody no i kontakt i zaburzyła
Sebastian D.

CASEBA
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 22 Lis 2008 18:51

Maszyna: JCB 3CX Sitemaster Powershift 1996r.
Pinguely TM50

Firma: MASTER-KOP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej