wibako

CASE 580K 1989 kupiłem, jak sie to uzytkuje wady zalety.

CASE 580K 1989 kupiłem, jak sie to uzytkuje wady zalety.

Postprzez DINO » 03 Lip 2009 08:13

Witam
Kupiłem CASE 580K z 1989 roku.
Z przyzwoitym przebiegiem, jak narazie ładnie jeździ.
Jak sie sprawuje ta maszyna?
Ma jakies wady ? na które trzeba uważać,?
Chętnie usłyszę trochę informacji od użytkowników tego CASE.
Pozdrawiam
Kopie i naprawiam trochę handluje

DINO
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 05 Lis 2008 19:53
  • Miejscowość: Zachodniopomorskie

Reklama

simmet

Postprzez mireco » 15 Sie 2009 23:33

witam
mam ten model tyle ze młodszy bo z 94r. troche ponad 8000mth, kupiłem sprowadzonego z irlandii, na początek robiłem światła bo prawie wszystkie nie działały, użytkuję go rzadko od prawie roku i jestem jak narazie zadowolony, z awarii to przy pierwszym właczeniu przedniego napędu poszła mi końcówka wału bo ktoś tam grzebał i spawał, kupiłem nową część bodajze w gdyni za ok. 1000zł i śmiga, ostatnio też pękło mi mocowanie łapy przy tylnym stabilizatorze (to co sie wypuszcza z tyłu i podnosi tył maszyny przed kopaniem), łatwo było to zdemontować i popawałem i jest ok. Standardowo w tych maszynach i u mnie też nie dociąga siłownik od ramienia i muszę zarzucać nim żeby wskoczyło zabezpieczenie. Ogólnie dobra maszyna nie mam co narzekać, trochę za krótko go mam i za mało na nim przepracowałem żeby więcej napisać. Aha sprawdziłem że na 10km jazdy spalił mi 4,5 l oleju napędowego, przy kopaniu tylną łyżką pali 2-4l, przy przedniej 6-8l wg moich wyliczeń, więc tragedii nie ma, ja mam silnik cuminsa wolnossący.

mireco
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 Sie 2008 20:31
  • Miejscowość: Łęczna

Postprzez Zettelmeyer » 16 Sie 2009 08:09

Maszyna dosyć dobra, natomiast warto zwrócić uwagę na przednie zwrotnice które w tym modelu lubią się wyrabiać. Ponadto głupotą jest zamocowanie ramion ładowarki do zbiornika paliwa. Przy większym obciążeniu mocowania te pękają i żeby to zaspawać trzeba spuszczać paliwo i płukać zbiornik. Po za tym maszyna prosta i mocna.

Zettelmeyer
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 22 Paź 2006 09:07

Postprzez gorowskim » 17 Sie 2009 09:26

Witam kolegę. JA mam taką maszynę. Jak narazie padł tylko rozrusznik, cała reszta chodzi fajnie. Prosta i silna maszyna, jak chcesz coś więcej wiedzieć to pytaj!

gorowskim
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 23 Cze 2008 00:13
  • Miejscowość: Skarżysko

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej