wibako

Nie można uruchomić silnika diesla zablokowany

Nie można uruchomić silnika diesla zablokowany

Postprzez Slawek1 » 06 Mar 2022 19:32

Witam jestem nowy na forum. Kilka miesięcy temu kupiłem starego atlasa do mojego gospodarstwa rolnego. Jak na starą maszynę wszystko dobrze działało poza pedałem hamulca obrotu który wcale nie reaguje ale nie w tym rzecz. Wymieniłem filtr w zbiorniku oleju hydraulicznym , filtr paliwa na nowe Donaldsona zrobiłem ok 150g i hydraulika zaczęła dusić diesla obojętnie której funkcji użyłem ramie, łyżka, obrót, pług, jazda. Kilka dni temu podczas jazdy zadusiło diesla i nie mogłem go odpalić po przekręceniu kluczyka słychać było pyknięcie rozrusznika i opór diesel się nie obrócił, na drugi dzień odpalił wypluł czarny dym miał ciężko wejść na obroty jakby go coś trzymało po chwili wszedł na obroty i przepracowałem kilka godzin aż hydraulika zaczęła go dusić i się zadusił miał ciężko odpalić jak złapał wypluł czarny dym i zgasł tak pięć sześć razy aż się zablokował i trzy dni tylko słychać pyknięcie rozrusznika opór i wcale się nie obraca jak bym dłużej przytrzymał kluczyk w pozycji rozruchu to pewnie bym spalił rozrusznik. Atlas 1304. silnik BF4L913/C/T. rok 1991. nr.ser. 136M36407. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Sławek

Slawek1
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 01 Mar 2022 21:27

Maszyna: atlas 1304

Firma: renowa decor


Reklama

simmet

Re: Nie można uruchomić silnika diesla zablokowany

Postprzez Atl » 06 Mar 2022 20:24

Może być problem z pompą, zacina się na kołysce, a może któraś sekcja się zacięła i przy rozruchu wysterowuje pompę.
Jutro sprawdzę co tam jest fabrycznie zamontowane i napisze coś więcej.

Autor postu otrzymał pochwałę
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3909
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Nie można uruchomić silnika diesla zablokowany

Postprzez Slawek1 » 08 Mar 2022 10:57

Super dzięki będę czekał. Jeszcze jedna ważna rzecz jak kupiłem koparkę to filtr oleju hydraulicznego był osobno, włożyłem go do zbiornika a dopiero po kilku dniach jak przyszedł wymieniłem na nowy. Pozdrawiam Sławek

-- 08 Mar 2022 10:57 --

Witam Panie Atl czy udało się coś sprawdzić, ja rozebrałem trzy sekcje w rozdzielaczu na ramie koło pompy głównej oraz cztery sekcje w rozdzielaczu na ramieniu, z jednej strony odkręciłem kołpak wyciągnąłem sprężynę z takim grzybkiem potem wysunąłem taki suwak w kształcie sworznia zakończony z dwóch stron śrubami których nie odkręcałem ale małym śrubokrętem poprzez otwory w suwaku przesuwałem delikatnie tłoczki w środku wszystkie się przesuwały i wracały na swoją pozycje. Proszę o informacje czy rozbierać jakieś zawory lub płytki może wymontować pompę główną i oddać do sprawdzenia, jest pod alternatorem część coś jak pompa czy ona również ma znaczenie, z góry dziękuje i pozdrawiam Sławek

Slawek1
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 01 Mar 2022 21:27

Maszyna: atlas 1304

Firma: renowa decor


Re: Nie można uruchomić silnika diesla zablokowany

Postprzez Atl » 08 Mar 2022 16:17

Nie ma sensu nic rozbierać.

Czy masz manometry? Przynajmniej jeden do 400bar

Autor postu otrzymał pochwałę
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3909
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Nie można uruchomić silnika diesla zablokowany

Postprzez Slawek1 » 08 Mar 2022 19:21

witam. Nie mam ale to nie problem kupię bo i tak się przydadzą tylko jak by Pan mógł mi doradzić jakie żeby posłużyły bo na gospodarstwie wszystko się przydaje. Dzisiaj jeszcze raz wszystko przeanalizowałem co się wcześniej działo jak się maszyna zachowywała i znalazłem dwie usterki. Obróciłem kluczem koło zamachowe diesla w obie strony i moim zdaniem zachowuje się normalnie więc wykręciłem rozrusznik i jest przyblokowany więc zawiozłem go do regeneracji po naprawie zamontuje i zobaczymy, druga sprawa która nie dawała mi spokoju to zasilanie diesla wymieniłem filtr paliwa i czyściłem szklany odstojnik, a nigdy nie rozbierałem pompki paliwa bo nie wiedziałem że tam jest sitko, jak rozebrałem to było zabrudzone czymś takim jak kamień i prawdopodobnie diesel nie dostawał dawki paliwa i miał ciężko wejść na obroty więc brakowało mocy i hydraulika mogła go dusić jak to złoże to dam znać co dalej się urodzi. Pozdrawiam Sławek

Slawek1
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 01 Mar 2022 21:27

Maszyna: atlas 1304

Firma: renowa decor


Re: Nie można uruchomić silnika diesla zablokowany

Postprzez krzysiek1234 » 09 Mar 2022 22:53

A może silnik się przyciera jak się rozgrzeje. Tak się będzie działo jak ktoś remontował silnik i pomyli kolejność stóp głównych. Kolega tak miał w starym jumzie.

krzysiek1234
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 29 Sie 2010 13:35
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 1

Re: Nie można uruchomić silnika diesla zablokowany

Postprzez Slawek1 » 14 Mar 2022 15:09

Witam.Koparka oddalona rozrusznik był spalony i blokował jak naprawdę tłumnik bo przy wymianie rozrusznika kilka elementów się urwało to napiszę jak się maszyna zachowuje.Pozdrawiam Sławek

-- 14 Mar 2022 15:06 --

Witam. Poskładałem wszystkie części na swoje miejsce uruchomiłem koparkę i nadal ją dusi. Odpala i zaraz gaśnie jak przy zapalaniu ruszę łyżką lub ramieniem to jak by przepompowało olej i załapie popracuje chwilę rozłączę funkcje łyżki lub ramienia albo jazdy , czasem słychać diesla że jest pod obciążeniem i jak ponownie włączę jakąś funkcję to ją zdusi na maxymalnych obrotach bo na niskich od razu ją dusi. Panie Alt zakupiłem manometr 400 bar wraz z wężem , pisał Pan że niema sensu nic rozbierać miał Pan na myśli coś pomierzyć proszę o podpowiedz Pozdrawiam Sławek

-- 14 Mar 2022 15:09 --

Witam. Poskładałem wszystkie części na swoje miejsce uruchomiłem koparkę i nadal ją dusi. Odpala i zaraz gaśnie jak przy zapalaniu ruszę łyżką lub ramieniem to jak by przepompowało olej i załapie popracuje chwilę rozłączę funkcje łyżki lub ramienia albo jazdy , czasem słychać diesla że jest pod obciążeniem i jak ponownie włączę jakąś funkcję to ją zdusi na maxymalnych obrotach bo na niskich od razu ją dusi. Panie Atl zakupiłem manometr 400 bar wraz z wężem , pisał Pan że niema sensu nic rozbierać miał Pan na myśli coś pomierzyć proszę o podpowiedz Pozdrawiam Sławek

Slawek1
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 01 Mar 2022 21:27

Maszyna: atlas 1304

Firma: renowa decor


Re: Nie można uruchomić silnika diesla zablokowany

Postprzez Atl » 15 Mar 2022 08:31

Między kabiną, a rozdzielaczem są dwa zawory z przyłączami pomiarowymi.

Jakie są wartości ciśnień na obydwu przyłączach po uruchomieniu silnika. Bez ruchów.

Autor postu otrzymał pochwałę
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3909
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Nie można uruchomić silnika diesla zablokowany

Postprzez Slawek1 » 17 Mar 2022 20:16

Witam. Dzisiaj dokonałem pomiarów o których Pan mówił, z boku po między rozdzielaczem a kabiną mam dwa gniazda na prostokątnej kostce gniazdo które znajduje się wyżej ma 36 bar a gniazdo które znajduje się niżej ma 0 bar, na tej samej kostce na górze jest trzecie gniazdo które ma 0 bar. Dokonałem również pomiaru na pompie głównej na górze jest prostokątna kostka która ma gniazdo i tam jest 35 bar, a z pompy głównej wychodzi mała srebrna pompa która ma z boku prostokątną kostkę i w niej jest gniazdo które ma 30 bar. Pomiary były wykonane dwukrotnie na wolnych obrotach bez używania jakichkolwiek funkcji manometrem od 0 bar do 160 bar za każdym razem wynik był taki sam. Pozdrawiam Sławek.

Slawek1
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 01 Mar 2022 21:27

Maszyna: atlas 1304

Firma: renowa decor


Re: Nie można uruchomić silnika diesla zablokowany

Postprzez Atl » 18 Mar 2022 14:19

Manometr do 400 bar. Inaczej nic więcej nie sprawdzimy, bo rozwalimy ten, który masz do 160.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3909
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Nie można uruchomić silnika diesla zablokowany

Postprzez Slawek1 » 18 Mar 2022 15:45

Witam. Mam manometr do 400bar tylko dokupiłem 160 bar ponieważ lepiej widać niższe wartości. Jak jest więcej pomiarów do wykonania to jestem w stanie się dostosować do Pana czasu i skontaktować się telefonicznie .Pozdrawiam Sławek

Slawek1
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 01 Mar 2022 21:27

Maszyna: atlas 1304

Firma: renowa decor


Re: Nie można uruchomić silnika diesla zablokowany

Postprzez Atl » 18 Mar 2022 20:15

Proszę dzwonić w poniedziałek.

Autor postu otrzymał pochwałę
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3909
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Nie można uruchomić silnika diesla zablokowany

Postprzez Slawek1 » 24 Mar 2022 11:23

Witam rano w poniedziałek idę do lekarza jak się uwinę to będę się kontaktował z numeru 606577119 na numer który Pan podał w poście Pozdrawiam Sławek

-- 24 Mar 2022 11:23 --

Witam dzięki Panu ATL znależliśmy przyczynę duszenia diesla. Po dokonaniu pomiarów niestety pompa główna okazała się uszkodzona należy ją wymontować i zregenerować, tak jak uzgadnialiśmy Panie ATL będę się kontaktował w sprawie regeneracji pompy Pozdrawiam Sławek

Slawek1
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 01 Mar 2022 21:27

Maszyna: atlas 1304

Firma: renowa decor


Re: Nie można uruchomić silnika diesla zablokowany

Postprzez Atl » 11 Kwi 2022 08:26

Mam taką pompę. Sprawdzę w jakim jest stanie i dam znać.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3909
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Nie można uruchomić silnika diesla zablokowany

Postprzez Slawek1 » 11 Kwi 2022 14:32

Witam proszę sprawdzić i dać znać co w tym temacie jak potrzeba jakieś zdjęcia lub numery pompy bo praktycznie mam ją wymontowaną to podeślę. Pozdrawiam Sławek

Slawek1
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 01 Mar 2022 21:27

Maszyna: atlas 1304

Firma: renowa decor


Re: Nie można uruchomić silnika diesla zablokowany

Postprzez Atl » 12 Kwi 2022 11:14

Proszę dzwonić.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3909
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej