wibako

Atlas 1604 KZW

Atlas 1604 KZW

Postprzez gk eltor » 27 Sty 2010 09:55

Witam wszystkich!!!
To moje pierwsze slowa na Waszym (juz naszym formum). Temat przedstawia sie nastepująco. Chcę (poszukuję) koparki Atlas 1604 KZW:
1) Czy ktos widział, a moze jest w posiadaniu i może mi przedstawic swoją ofertę?
2) Na co (silnik, hydraulika, zawieszenie) zwrócic szczegolna uwagę przy zakupie?
3) Może ktoś z Was zaproponuje inny model lub markę ale równiez z "rodziny" KZW
(NIE)CIERPLIWIE czekam na odpowiedzi i propozycje.
Pozdrawiam [shadow=olive]GKELTOR[/shadow]
Ostatnio edytowany przez gk eltor, 28 Sty 2010 11:12, edytowano w sumie 1 raz

gk eltor
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 26 Sty 2010 16:24
  • Miejscowość: centrum Polski

Reklama

simmet

Re: Atlas 1604 KZW

Postprzez OK MHS » 27 Sty 2010 21:59

gk eltor napisał(a):Witam wszystkich!!!
To moje pierwsze slowa na Waszym (juz naszym formum). Temat przedstawia sie nastepująco. Chcę (poszukuję) koparki Atlas 1604 KZW:
1) Czy ktos widział, a moze jest w posiadaniu i może mi przedstawic swoją ofertę?
2) Na co (silnik, hydraulika, zawieszenie) zwrócic szczegolna uwagę przy zakupie?
3) Może ktoś z Was zaproponuje inny model lub markę ale równiez z "rodziny" KZW
(NIE)CIERPLIWIE czekam na odpowiedzi i propozycje.
Pozdrawiam [shadow=olive]GKELTOR[/shadow]

Witam!
Ad 1: oferty nie mam ale osobiście z doświadczenia zalecam poszukanie dwudrogówki za zachodnią granicą-sporo grosza zaoszczędzisz a i lepiej utrzymane będą z pewnością
Ad 2: Na wszystkie elementy, które wymieniłeś ze szczególnym naciskiem na silnik i przede wszystkim hydraulikę-zalecam chocby pomierzyc wszelkie mozliwe ciśnienia, sprawdzic jak jeździ-chodzi mi o prędkośc i zmianę biegów, hydrauliczny osprzęt kolejowy, pompę główną.
Ad 3: Konkurencja to Geismar KGT-dobra maszyna, choc baaardzo rzadko spotykana i cholernie droga, O&K MHS, MH5S-sam posiadam tą pierwszą i różnie to bywa, LIEBHERR A900 ZW.
Tak poza tym to masz już jakąś konkretną robotę upatrzoną na nią czy narazie się czaisz?
ATLAS 1604 ZW to moim zdaniem najlepszy możliwy wybór, sam gdybym miał teraz kupowac drugą dwudrogówkę to właśnie tą-waga 22 t, podpory, podwójna kabina, solidna hydraulika.
W jaki rocznik celujesz i ile chcesz wydac?
Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez OK MHS, 28 Sty 2010 11:12, edytowano w sumie 1 raz

OK MHS
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 22 Paź 2009 11:34
  • Miejscowość: Wlkp

Postprzez gk eltor » 28 Sty 2010 04:06

Witam,
Poszukuje 1604ZW do roku 1998, ale nasuwa mi sie pytanie, na ktore uzyskana odpowiedź moze zmienić przedzial "wiekowy" tego sprzętu. Pytanie brzmi: do ktorego roku w tym typie byla montowana (jak mniemam po wielu postach) wadliwa pompa HPR? Jak jjuz ktoś poświeci dluższa chwilę to prosil bym o podanie wartości odpowiednich ciśnień, ktore będą miarodajnie swiadczyly o stanie sprzętu.
Poszukuję równiez osprzetu do tego typu maszyny, a mam na mysli "miotlę do tlucznia", zgarniarkę oraz wiertnicę o ile ta ostania była kiedykolwiek w osprzecie tej maszyny. Szukam rzecz jasna uzywanego w/w osprzętu bo cena nowej np. zgarniarki jest nad wyraz przesadzona. Pozdrawiam GK ELTOR

gk eltor
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 26 Sty 2010 16:24
  • Miejscowość: centrum Polski

Postprzez Atl » 28 Sty 2010 10:18

Osobiście wolałbym atlasa z pompą HPR I czyli do 1997/98 jest trwalsza, tańsza w regeneracji a co do wadliwych pomp to można tak napisać o każdej która będzie pracowała na tym samym oleju hydraulicznym np 7000mth.

Jak masz zamiar mierzyć te ciśnienia? Manometr czy manometr z DeltaP.
Podstawa w tych maszynach to sprawny GLR, komputer ZW i np Krueger o ile jest zamontowany.

Jak sprawdzić komputer GLR pisałem tak że zajrzyj do moich postów.


Mogę poszukać maszyny i osprzętu dla Ciebie, wszystkie dane masz w moim profilu.

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3912
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Postprzez Ranlip » 28 Sty 2010 13:43

Witam

Jesteśmy w trakcie realizacji zamówienia dla klienta - Atlas 1604 ZW, rok prod 2002, 4228 mtg, szybkozłącze, łyżka skarpowa. Maszyna z Niemiec w bardzo dobrym stanie.
Cena 75000 Euro.

Możemy się rozglądnąć za maszyną dla Pana starszą rocznikowo.

Jeśli Pan jest zainteresowany proszę o kontakt

RANLIP
www.ranlip.pl
17 85 18 200
ranlip@ranlip.pl

Pozdrawiam
S.

Ranlip
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 11:41
  • Miejscowość: Rzeszów

Postprzez gk eltor » 29 Sty 2010 02:24

Witam
Sprecyzuje, aby uniknąć zbędnych poszukiwań jaki chce zakupić sprzęt, a więc:
1) atlas 1604 zw lub liebherr zw może byc A900 lub A902 rocznik do 1998/1999
2) MTH dobrze by bylo do 7000/8000.
Jeżeli ktorys z Panów mialby tak owy sprzęt lub mógłby go sprowadzić, to prosze mi napisac wiadomość e-mail w raz z numerem tel. a ja postaram sie niezwlocznie oddzwonić.
Pozdrawiam i dziekuje za pomoc w poszukiwaniach.

gk eltor
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 26 Sty 2010 16:24
  • Miejscowość: centrum Polski

Postprzez OK MHS » 29 Sty 2010 12:37

gk eltor napisał(a):Witam
Sprecyzuje, aby uniknąć zbędnych poszukiwań jaki chce zakupić sprzęt, a więc:
1) atlas 1604 zw lub liebherr zw może byc A900 lub A902 rocznik do 1998/1999
2) MTH dobrze by bylo do 7000/8000.
Jeżeli ktorys z Panów mialby tak owy sprzęt lub mógłby go sprowadzić, to prosze mi napisac wiadomość e-mail w raz z numerem tel. a ja postaram sie niezwlocznie oddzwonić.
Pozdrawiam i dziekuje za pomoc w poszukiwaniach.

Witam!
W tym roczniku 98/99 z tyloma mth to raczej marzenie ściętej głowy-te koparki są używane w 95% pod DB-a tam przeloty rocznie to przynajmniej 1000 mth.
propozycja
co prawda 09/2001 ale im młodsza tym lepiej
na minus brak łyżki/skarpówki
na plus przebieg, wiek, kamera ( nawet na podczerwień-praca w nocy, co na pracach na koleji zdarza się baaardzo często ), no i cena też przystępna.

OK MHS
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 22 Paź 2009 11:34
  • Miejscowość: Wlkp

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 17 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej