wibako

Atlas 62e problem z hydrauliką

Moderator: mechanior

Atlas 62e problem z hydrauliką

Postprzez Daro13 » 28 Cze 2022 21:29

Marka i model maszyny: Atlas ar 62e, BF4L 1011
Rok produkcji: 1994

Witam pierwszy raz,
mam taki problem w ładowarce zregenerowana jest pompa i silnik hydrauliczny po montażu i odpowietrzeniu hydrauliki ładowarka nie napęd dziwnie się zachowuje. Mianowicie jest tylko wolny bieg do tyłu i do przodu nie ma szybkiego. Cewki sprawdzone, prądy sprawdzone wszystko jest ok. Jest jeszcze jedna dziwna rzecz, jak odpalę na neutralu lub na wstecznym lub na biegu do przodu to zaczyna powoli pełzać do tyłu, muszę kilkakrotnie przewajchować do tyłu i do przodu i z którymś razem przestaje pełzać ale zawsze w momencie przełączenie z kierunku do przodu na neutral. Czy pompa lub silnik hydrauliczny wymagają jakiejś regulacji na maszynie? A może przyczyną jest zawór hydrauliczny pod pedałem sprzęgła bo się nie co z niego ulewa.

Daro13
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 28 Cze 2022 21:13

Maszyna: Atlas AR 62E

Firma: Własna


Reklama

simmet

Re: Atlas 62e problem z hydrauliką

Postprzez Jamar » 30 Cze 2022 17:26

Pierwszy problem to awaria silnika jazdy, drugi to awaria pompy hydraulicznej. Zgłoś problem do firmy która te elementy naprawiała.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1404
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Atlas 62e problem z hydrauliką

Postprzez Daro13 » 01 Lip 2022 12:45

Dzięki za odpowiedź,
mam podobne zdanie w temacie, myślę że silnik hydrauliczny został źle zregenerowany, woziłem go do Tucholi bo nie miał właśnie szybkiego biegu. Podobno był zakleszczony tak powiedzieli. Po odebraniu i zamontowaniu dalej to samo. Pompę też do nich woziłem jednocześnie z silnikiem. Ale sądzę że jest dobra bo jak się zaprę to kołami kopie bez problemu. Elektrykę sprawdziłem po pięciokroć łącznie z elektrozaworami. Jest ok.

Daro13
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 28 Cze 2022 21:13

Maszyna: Atlas AR 62E

Firma: Własna


Re: Atlas 62e problem z hydrauliką

Postprzez Atl » 01 Lip 2022 13:45

Masz cewki na silniku jazdy?
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3911
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Atlas 62e problem z hydrauliką

Postprzez mechanior » 02 Lip 2022 00:25

W pętlach hydrostatycznych wymagana jest regulacja zera mechanicznego i zera hydraulicznego a czasem jeszcze kalibracja zaworów kierunku i zaworu proporcjonalnego regulacji ciśnienia sterowania...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Atlas 62e problem z hydrauliką

Postprzez Jamar » 04 Lip 2022 00:31

mechanior napisał(a):W pętlach hydrostatycznych wymagana jest regulacja zera mechanicznego i zera hydraulicznego a czasem jeszcze kalibracja zaworów kierunku i zaworu proporcjonalnego regulacji ciśnienia sterowania...

To jest stary hebel, pompa mechaniczna z mechanicznym zaworem DA, brak zaworów proporcjonalnych. Zero ustawiasz na zegar przy składaniu pompy, nawet jeśli była by przestawiona to powinna ciągnąć zawsze w jedną stronę na luzie, a jemu raz działa poprawnie raz nie jakby kołyska się zacinała.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1404
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Atlas 62e problem z hydrauliką

Postprzez Daro13 » 07 Lip 2022 17:52

Dzięki panowie za odpowiedzi, maszyna ma dwie cewki na pompie i dwie na silniku wszystkie są na pewno sprawne.
W pętlach hydrostatycznych wymagana jest regulacja zera mechanicznego i zera hydraulicznego a czasem jeszcze kalibracja zaworów kierunku i zaworu proporcjonalnego regulacji ciśnienia sterowania...

Zgadzam się z powyższym jednak uważam że jest to zadanie firmy która regenerowała, powinna dokładnie wszystko ustawić na stole probierczym. Zasadniczo jeżeli neutral jest niestabilny to zapewne występują luzy mechaniczne w pompie/silniku.
Na silniku są trzy śruby regulacyjne a na pompie cztery. W końcu w desperacji kręciłem wszystkimi i jedyne co, to jako tako udało się wyregulować neutral. Szybkiego biegu jak nie było tak nie ma. Ostatecznie dogadałem się z firmą i sprawdzą jeszcze raz silnik ale niestety muszę go ponownie wymontować z ładowarki.

Daro13
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 28 Cze 2022 21:13

Maszyna: Atlas AR 62E

Firma: Własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej