wibako

Problem z wysuwem ladowarka JCB532

Moderator: mechanior

Problem z wysuwem ladowarka JCB532

Postprzez greg89 » 23 Lis 2016 21:49

Marka i model maszyny: JCB532

Witam mam problem z wysuwem ładowarki JCB 532. Górny siłownik teleskopu po wysunięciu nie chowa się równo z wewnętrznym (wewnętrzny się wsunie a górny wsuwa się do pewnego momentu i staje wtedy trzeba zwolnic obroty i czekać aż się powoli schowa). Już miałem z tym problem ale jakoś samo się naprawiło. Ale nadal nie wiem w czym problem. Może to wina zamku na siłowniku? Pomożecie??? :)

greg89
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 23 Lis 2016 20:18

Maszyna: koparko-ładowarka CAT434E ładowarka JCB532

Firma: Bono


Reklama

simmet

Re: Problem z wysuwem ladowarka JCB532

Postprzez Hubertus532 » 14 Sie 2022 15:37

IMG-20220727-WA0000.jpg
IMG-20220813-WA0003.jpg
Witam mam podobny problem w ładowarce 532-120 z tym że ten środkowy teleskop się nie chowa do końca. Czy układ może być zapowietrzony czy taki układ hydrauliczny sam się odpowietrza Lub w jaki sposób to wyzerować. Który zawór może to powodować. I gdzie się znajduje ? w jaki sposób sprawdzić ten zawór?

Hubertus532
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Sie 2022 15:03

Maszyna: JCB 532-120

Firma: Gospodarstwo rolne


Re: Problem z wysuwem ladowarka JCB532

Postprzez 8x8 » 14 Sie 2022 15:48

wyzerować? zapowietrzony?
trzeba przeglądnąć siłownik ( rozkręcić), jak wszystko OK., to wyciągnąć teleskop i sprawdzić co jest w środku.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: Problem z wysuwem ladowarka JCB532

Postprzez Hubertus532 » 14 Sie 2022 22:22

Cały teleskop ogólnie działa ten mały chowa się do końca a ten w środku jak widać na zdjęciu nie chowa się jakieś 40cm . Myślę że mogę wybić sworzeń od głównego siłownika i sprawdzić czy wtedy się schowa nie wiem czy jest taka opcja żeby coś tam mogło blokować w środku coś mogło się urwać np ślizg, czy bardziej myśleć że to któryś z zaworów zamków na zewnątrz siłownika myślę że nie ma problemu z uszczelnieniem przy wycieku na zewnątrz byłby widoczny a wewnątrz wyciek którego nie widać teleskop powinien opadać ale był gdzieś wyciek z węża przy głównym siłowniku dlatego pytam czy mógł się jakoś ten układ zapowietrzyc. Wyzerować miałem na myśli żeby cały teleskop schował się w tym samym momencie
1. Podejrzewam któryś z zaworów
2. Uszczelnienie wewnątrz siłownika głównego zwykle taki siłownik powinien opadać pod własnym ciężarem jeśli trzymam taki maszt w pionie ale jeśli jest zamek hydrauliczny ta kostka na siłowniku może blokować opadanie czy można tą kostkę i te zawory pominąć żeby tylko to sprawdzić?.
Czy ktoś poratuje schematem takiego teleskopu ?

-- 14 Sie 2022 22:22 --

Czy to jest zawór przeciążeniowy jak działa i czy on może powodować taki przypadek ?
Załączniki
IMG-20220813-WA0008.jpg

Hubertus532
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Sie 2022 15:03

Maszyna: JCB 532-120

Firma: Gospodarstwo rolne


Re: Problem z wysuwem ladowarka JCB532

Postprzez Doktor jcb » 15 Sie 2022 07:26

Tam wewnątrz siłowników są zaworki na tłoku. Chyba one będą do wymiany. Nie pamiętam tylko sekwencji można było ustalić który siłownik który zaworek. Jak ci się tak zacina to będziesz zaraz miał węże trzy razy dłuższe i też do wymiany.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z wysuwem ladowarka JCB532

Postprzez Hubertus532 » 15 Sie 2022 21:50

Te zaworki są w środku tłoka ? Czyli trzeba wszystko rozbebeszyć? Czy dużo jest przy tym pracy i kosztów ? czy mówimy o tych z zewnątrz zamki hydrauliczne w kostce i jak się domyślam przeciążeniowy który widać na zamieszczonym zdjeciu, czy te zaworki w tłoku o których wspominasz mają jakąś nazwę. Myślę że węże mogłyby się wyciągnąć gdyby ten trzeci element teleskopu wystawał ale ten srodkowy ma siłownik z zewnątrz i rurki stalowe które biegną na silowniku ,więc tutaj nic w tym przypadku jeszcze się nie stało chyba że ten drugi też zacznie świrować choć do tej pory nie było z tym problemu.
Polileci ktoś serwisanta z Wlkp który podjechały chociaż ocenić sytuację. Powiat Jarocin wielkopolskie

Hubertus532
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Sie 2022 15:03

Maszyna: JCB 532-120

Firma: Gospodarstwo rolne


Re: Problem z wysuwem ladowarka JCB532

Postprzez Doktor jcb » 16 Sie 2022 17:54

Makeup valves. Jak sobie wpiszesz tą nazwę i jcb w google to znajdziesz rysunki. Zamki też warto sprawdzić. . Wezwij serwis wiedzą co robią znają maszyny. Bo jak ci fachura przyjedzie to dopiero będzie drogo. Co drugi uczy się na twojej maszynie.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej