wibako

JCB 537 BRAK JAZDY

Moderator: mechanior

JCB 537 BRAK JAZDY

Postprzez Karoltechnik » 09 Cze 2024 14:16

Witajcie, mam maszyne jcb537-135, 2001r
brak jazdy, na przełączniku jazdy jest napięcie, sterowanie działa, przekaźniki działają i prąd w nich jest, czujniki hamulcy sprawne, brak napiecia na cewkach jazdy

macie doświadczenie jak ten system działa ? sterowanie jazdy przechodzi przez sterownik a ten następnie wysyła prąd na cewki ?

Karoltechnik
Nowicjusz

Maszyna: Linde H25T

Firma: Technikar

Reklama

hydrem

Re: JCB 537 BRAK JAZDY

Postprzez Doktor jcb » 10 Cze 2024 13:35

Były w tym roczniku maszyny ze sterownikami i bez. A ten nośnik w tym roczniku miał też napęd hydrostatyczny. Co jest y ciebie

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak

Postprzez Karoltechnik » 10 Cze 2024 13:41

Witaj, dzięki za zainteresowanie

Tak, jest sterownik - ale jeszcze się do niego niedokopalem, po omacku uznalem, ze to on puszcza napiecie na cewki. poszukuje info jak jazda jest sterowana

Urzadzenie ma hydrostat i silnik jazdy a na nim cewki

-- 10 Cze 2024 13:41 --

Na hydrostacie jest czujnik 4 żyłowy - miał uszkodzona wiązkę, wiesz co on tam robi ?

Karoltechnik
Nowicjusz

Postprzez Doktor jcb » 10 Cze 2024 16:17

Czujnik prędkości. Jeśli jest uszkodzony może nie jeździć. Ważne jest też jego ustawienie. Musi być wkręcony aż się oprze o tryb i cofnięty pół obrotu.

Doktor jcb
Fachoperator

Postprzez Karoltechnik » 10 Cze 2024 18:14

Dziękuję za sugestie, ale ta wiązka od czujnika predkosci byla nadszarpnięta i skorodowana nie od dziś, nie sądzę aby to miało wpływ na całkowity brak jazdy, ew jeździła by wolno, a tam żadnego pradu na cewki nie podaje. Na filtrze do hydrostatu też ma czujnik ciśnieniowy, tam wiązka była świeżo uszkodzona, ale mostkowanie nic nie zmienia. Nie ma żadnych komunikatów na desce. Jak podciągnę ręczny i załączę bieg to pokazuje ikonę od hamulca, czyli zadawanie jazdy widzi.

Przerabiałeś kiedyś podobny temat ? Lub miałeś temat z uszkodzonym sterownikiem ? Może masz schematy opisujące kość sterownika ? Mam serwisowke, ale do tego modelu jest mało danych.

Karoltechnik
Nowicjusz

Postprzez Doktor jcb » 10 Cze 2024 21:13

Czujnik przy filtrze to temperatury. Nie było by wysokiego biegu jak by coś było nie tak. Musisz dobrać się do modułu. Sauer danfos jak dobrze pamiętam . Na nim są diody. Nagraj co się z nimi dzieje po włączeniu Zapłonu. I co po np. próbie jazdy. Może będą kody błyskowe. Jak nie to serwis albo ktoś z programem do danfos.

Doktor jcb
Fachoperator

Postprzez Karoltechnik » 11 Cze 2024 13:30

Sterownik danfoss SUSMIC12, MCE209B1016, ID.NR 10101564/511/631
SN A082200027

Po włączeniu zaplonu świeca wszystkie diody stałe tj. od lewej czerwona, zolta, Zielona, Zielona

Po uruchomieniu urządzenia nic się nie zmienia, świeci tak samo, nie emituje żadnych błysków diod, nawet po zadaniu jakichkolwiek ruchów

Karoltechnik
Nowicjusz

Postprzez Doktor jcb » 11 Cze 2024 14:59

Spróbuję ustalić czy te diody swieca poprawnie. To że nie ma migania to też nie zawsze wskazuje że jest ok. Te maszyny chyba miały potencjometr przy gazie i hamulcu jak np będą po za zakresem też może nie jechać ale tego bez kompa ani nie sprawdzisz ani nie skalibrujesz a na hamulcu huba był czujnik ciśnienia który wyłączał każdego naciśnięciu. Drogi ale występuje w jakimś samochodzie. Mercedes chyba . Był on chyba przy pompie z serwem pod ramieniem gdyby był uszkodzony były by kody błyskowe. Ale może jest sprawny tylko podaje sygnał wciśniętego hamulca. Druga sprawa że te pompki często ciekły i lały do serwa przez ci hamulec nie odbijał. Nie było problemu ze hamulec czasem trzymał

Doktor jcb
Fachoperator

Postprzez Karoltechnik » 11 Cze 2024 16:30

Ten nie ma potencjometru na pedale gazu.
Ma czujnik ciśnieniowy na serwie ale jego jak odłączysz to tak jakby go nie widział, miałeś rację co to tego czujnika obrotów, jego musi widzieć żeby zadać jazdę, pompa się kręci a czy widzi czy nie to nie wiem bo nie zabrałem że sobą oscyloskopu - ustaliłem tylko że jest kure... drogi i raczej w grę wejdzie przeróbka na czujnik Halla z wieńca. To co mogłem to posprawdzałem, do sterownika nie zajrzysz bo zalany gumą. Znalazłem gościa co wyślę mi sterownik i kabel do podłączenia, przez teamviewer zczyta parametry i mi powie czy działają te komponenty i tą ścieżką pójdę. Dziękuję za wsparcie, poinformuję jak sytuacja się rozwiązała.

Karoltechnik
Nowicjusz

Postprzez Doktor jcb » 11 Cze 2024 19:19

Odłącz Ten czujnik prędkości albo ciśnienia hamulca i włącz zapłon. Zobacz czy zareaguje kodem błyskowym. Da ci to chociaż info czy sterownik pracuje i się diagnozuje

Doktor jcb
Fachoperator

Postprzez Karoltechnik » 11 Cze 2024 19:23

Próbowałem, nie było żadnej reakcji tj wszystkie nadal swiecily świeciły i po zaplonie i po odpaleniu. Udalo sie znalezc info, ze normalnie powinno być tak że świeca dwie zielone

Karoltechnik
Nowicjusz

Postprzez Doktor jcb » 11 Cze 2024 19:57

Dokładnie a jak jest błąd to miga kodem błyskowym.

Doktor jcb
Fachoperator

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej