wibako

Problem z Zettelmayer'em ZL 501

Moderator: mechanior

Problem z Zettelmayer'em ZL 501

Postprzez Mateush17 » 30 Gru 2010 19:16

Witam wszystkich
Mam problem odnośnie ładowarki Zettelmayer ZL 501
Została przywieziona z Niemiec i problem stanowi jazda tj. odpala normalnie ale jeżeli chodzi o jazdę to naprawdę tragedia!
W ogóle nie chce jechać jeżeli poczuje delikatną górkę. Czytałem ze prawdopodobnie może być to brak oleju lub nieszczelna pompa lecz nie wiem gdzie ona się znajduje oraz jaki olej powinno się lać i ile. Przyznam ze nie znam się na tym za bardzo wiec dziękuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

Mateush17
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 30 Gru 2010 19:05
  • Miejscowość: Prusice

Reklama

simmet

Postprzez pawloos » 20 Sty 2011 01:17

Mateush17 napisał(a):Mam problem odnośnie ładowarki Zettelmayer ZL 501
Zettelmeyer ZL 501

Witam :)
Mam identyczny problem z tym że mogłem kupić twoją ładowarkę :)
co do problemu to uważam że za mało go opisałeś aby koledzy mogli nam pomóc :) w mojej jest tak :)
ładowarka z silnikiem 2 cylindrowym duetz 2 biegi przód 2 tył jakiś tam automat. (nie wiem mam ją 3 dni )
wrzucam jedynkę małą, koparka bez gazu jedzie dodaje gazu jedzie do tego momentu aż napotka przeszkodę. bo później już stoi i wyje tak jak by pompa. Podnosić do góry podnosi ale nie jedzie. Jazda na wysokim biegu odpada bo odrazu wyje ( ta pompa obok silnika) dodam że jak ją kupiłem to olej był biały wyglądał jakby był z wodą. tylko pytanie skąd woda w oleju jak silnik chłodzony powietrzem.
olej jaki kupiłem nowy to hl 46 , ale wleje go dopiero jutro po 12 bo nie mieli filtra na sklepie.

teraz pytanie do was. Co to może być? gdzie to naprawic? u mnie w miescie jest tylko jeden magik od naprawy ładowarek. Macie jakieś namiary na kogoś komu można zlecić taką naprawę?

pawloos
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 20 Sty 2011 00:37
  • Miejscowość: radom

Postprzez wojtek11 » 20 Sty 2011 09:24

Na początek sprawdzić ciśnienie na pompie ,stan filtra i oleju.
pompe zregenerujesz np.HYDROBIG Tuchola,wysyłam tam od 3 lat,są dobrzy.

wojtek11


Postprzez piotr 40 » 20 Sty 2011 14:09

Witam.tak jak kolega napisał,przyczyną może być również pompa,poziom oleju.Ale w sumie najpierw powinienieś miec pewność że winna jest pompa.Równie dobrze moze być przyczyną słabej jazdy skrzynia biegów lub zmiennik momentu.Sprawdż to dokładnie ,bo narobisz sobie niepotrzebnych kosztów.pozdrawiam

piotr 40
Młodszy operator

  • Posty: 132
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 09:09
  • Miejscowość: wlkp.
  • Pochwały: 2

Postprzez pawloos » 20 Sty 2011 21:16

to co padło to pompa linde bpv 50r
jutro zawożę to do specjalisty u mnie w mieście , a później zobaczymy co się okaże.
jak ktoś ma na sprzedaż coś takiego sprawnego w normalnej kasie proszę o kontakt.

bo widzę na allegro nic nie ma specjalnego i w goolge też.

ewentualnie kto podejmie się naprawy
Ostatnio edytowany przez pawloos, 21 Sty 2011 11:24, edytowano w sumie 1 raz

pawloos
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 20 Sty 2011 00:37
  • Miejscowość: radom

Postprzez rebo » 26 Sty 2011 17:08

za mało oleju, olej się pieni bo pompa miesza go z powietrzem i dlatego też pompa wyje. w tej sytuacji może ci się wydawać że oleju jest za dużo czasem aż wywala go bagnetem ze skrzyni. ale jest go za mało, jest tylko powiększona objętość z powodu powietrza.
następny problem to ciśnienie na koszach sprzęgłowych w skrzyni. i jeszcze jeden problem to stopień zużycia tarcz sprzęgłowych. zdarzało mi się też że przewód poboru oleju do pompy był po prostu sparciały i pompa zasysała sporą dawkę powietrza.
oczywiście jedne maszyny mają pompę w skrzyni a inne na zewnątrz.
Mobilny Serwis Maszyn.
kowalczykmariusz@wp.pl
tel. 507 363 297

Awatar użytkownika
rebo
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 12 Wrz 2010 07:41
  • Miejscowość: warszawa

Problem z Zettelmayer'em ZL 501

Postprzez pawloos » 15 Lip 2011 08:19

Witam ponownie. Zrobiłem remont kapitalny silnika "diesla", teraz ładnie wszystko tylko ładowarka nie chce ruszyć.
Stała z 2 miesiące w garażu.
Możliwe że elektromagnesy się zawiesiły? lub co to może być? dziękuje za odpowiedz. Prąd na elektromagnesy dochodzi.

pawloos
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 20 Sty 2011 00:37
  • Miejscowość: radom

Problem z Zettelmayer'em ZL 501

Postprzez piotr 40 » 15 Lip 2011 08:50

Witam, przeczytałem Twoje poprzednie wpisy i nie wynika z nich czy usunąłeś usterkę w postaci słabej jazdy. Piszesz o remoncie silnika, a co hydrauliką? robiłes coś? może gdy coś więcej opiszesz uda się jakos pomoc. Pozdrawiam Piotr

piotr 40
Młodszy operator

  • Posty: 132
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 09:09
  • Miejscowość: wlkp.
  • Pochwały: 2

Re: Problem z Zettelmayer'em ZL 501

Postprzez pawloos » 17 Lip 2011 20:02

To co było wcześniej zostało naprawione z problemem z jazdą, Teraz okazało się ze padły elektromagnesy , dwa na raz :(
może ktoś wie czemu dwa na raz?? bo jeden to rozumiem ale dwa :(((

pawloos
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 20 Sty 2011 00:37
  • Miejscowość: radom

Problem z Zettelmayer'em ZL 501

Postprzez mechanior » 25 Lip 2011 11:29

wilgoć, przegrzanie, nieprawidłowe napięcie (alternator) albo po prostu stare były...
w Radomiu masz dobry serwis - JCC Serwis, http://www.jcc-serwis.radom.pl/, goście znają się na rzeczy, powinni pomóc
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej