wibako

Cat TH360B problem z hydrauliką mruga ( ! ) na pulpicie

Moderator: mechanior

Cat TH360B problem z hydrauliką mruga ( ! ) na pulpicie

Postprzez bogdan198920 » 14 Mar 2011 23:28

Witam,mam problem z hydraulika w ładowarce teleskopowej CAT TH360B mruga na pulpicie czerwony ( ! )i mocno pipczy, wraz z tym wskazówka od przeciążenia jest cały czas na maxa na czerwonym polu a łyzka jest pusta,oprocz tego tylny prawy siłownik od poziomowania łyzki urywa w nim ucho a w lewym nic sie nie dzieje,a przedni siłownik ten duzy od otwierania i zamykania łyżki juz mi 2 razy pęk az musiałem go spawac tak samo 2 razy to ucho dorabiałem do tylnego,pomózcie mi jaka to jest przyczyna co mam zrobić?bo juz nie mam pojecia,doradzcie cos plissssss jestem z Chełma woj.lubelskie,czekam na odpowiedz z góry dziekuje.

bogdan198920
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 14 Mar 2011 22:57

Maszyna: Caterpillar TH360B problem hydraulika


Reklama

simmet

Re: Cat TH360B problem z hydrauliką mruga ( ! ) na pulpicie

Postprzez EMI » 17 Kwi 2011 10:16

i jak problem rozwiązany pomógł Ci już ktoś ??
PHU EMI
Części do silników i maszyn budowlanych CATERPILLAR
ORYGINALNE
Warszawa
501-422-939

Awatar użytkownika
EMI
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 16 Kwi 2011 09:34
  • Miejscowość: Warszawa
  • Pochwały: 2

Maszyna: CATERPILLAR ALL


Re: Cat TH360B problem z hydrauliką mruga ( ! ) na pulpicie

Postprzez mechanior » 17 Kwi 2011 18:50

TH 360B to dziwna maszyna, nikt nie chce się przyznać kto ją produkuje a niektóre numery seryjne nie wchodzą w SISa (elektroniczny katalog maszyn CAT)

uszkodzony masz zawór odpowiadający za poziomowanie łyżki
mówiąc o pękaniu siłownika przedniego masz na myśli główny siłownik przychylający łyżkę czy widły
zapewne pękł cylinder tego siłownika w wyniku przekroczenia ciśnienia po stronie odpowiedzialnej za zamykanie na skutek wtłaczania oleju z siłowników poziomujących do cylindra mimo zamkniętego odpływu...
pęknięć cylindra się nie spawa tylko wymienia się cylinder (wycina samą rurę i wspawuje nową)
ucho siłownika poziomującego urywa się gdy podnosisz ramię a zawór poziomowania blokuje w nim przepływ oleju

doraźnym rozwiązaniem jest wypięcie siłowników poziomujących i zaślepienie ich przewodów, czasem trzeba też wywalić całkiem zawór bo może spowodować samoczynne otwieranie się wideł...

w swoim profilu piszemy JEDYNIE o jaką maszynę chodzi a nie opisujemy problemów...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Cat TH360B problem z hydrauliką mruga ( ! ) na pulpicie

Postprzez EMI » 17 Kwi 2011 19:44

Kolego Mechanior ,jeśli korzystasz z SIS na płytkach,a zapewne tak jest to do niektórych numerów seryjnych telechandlerów nie będziesz miał dostępu ,ponieważ Cat tylko firmuje swym znakiem te maszyny ,
na stronie sieciowej SIS network ( dostęp dla pracowników B-M) masz odnośnik do strony producenta ,gdzie możesz ściągnąć lub przeglądać katalogi producenta .Nie wiem czy dobrze przekazuje informacje ,ale wydaje mi się ,że do bliskiej kooperacji doszło pomiędzy CAT a firmą JLG ,
gdyby lepiej przyjrzeć się TH to można by to potwierdzić lub ostatecznie zaprzeczyć .
PHU EMI
Części do silników i maszyn budowlanych CATERPILLAR
ORYGINALNE
Warszawa
501-422-939

Awatar użytkownika
EMI
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 16 Kwi 2011 09:34
  • Miejscowość: Warszawa
  • Pochwały: 2

Maszyna: CATERPILLAR ALL


Re: Cat TH360B problem z hydrauliką mruga ( ! ) na pulpicie

Postprzez mechanior » 17 Kwi 2011 20:20

należało by jeszcze poznać równoległe oznaczenia bo kilka maszyn ten JLG produkuje (mają coś wspólnego z Gradallem)
ale piękne jest to że na stronie bez problemu można uzyskać dostęp i ściągnąć CAŁĄ dokumentację łącznie z naprawczą dla każdego modelu maszyny oraz DTRki (niestety nie po Polsku, jest Rosyjski, Bułgarski a nawet RUMUŃSKI)... spróbujcie coś takiego znaleźć w Europie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej